Jump to content

The Dark Knight


Nightwing

Recommended Posts

Radjeno je po stripu, Frank Miller je pisac ( posedujem taj strip :) ), zanimljivo i cenjeno stivo.

 

A ove pisane kritike prestanem da citam cim u prvim recenicama vidim - stari Batman protiv novog Batmana, otisao sam u bioskop ocekujuci 'sranje' i drago mi je sto mi se nije svidelo ali ajde sada da se kriticki, objektivno osvrnem na film.... :D

Edited by SerbZmaj

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni je 3. deo odlican, cak mnogo bolji od 2. dela. Ako vise nece snimati Batmana bice mi zao sto nisu stavljali Riddlera.

 

Meni je jedino glupavo, gledajuci 2. deo npr kada su saznali gde se nalazi Rejcel i Harvi, sto nisu pozvali jedinice preko mobilnog,radio linije,voki tokija da dodju tamo a ne da oni idu licno. Kao da su oni jedina stanica u Gothamu,

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako gledas kao kritiku drustva a ne kao akcioni film, bolji je od drugog,

 

u drugom imas onaj bullshit sa time kako su ljudi toliko dobri da nece da zrtvuju robijase zarad sopstvenog opstanka :haha: To se toliko isralo po filmu da nemam reci. U trecem makar ne daju deci da predju most. Da su u drugom digli taj brod u vazduh to bi hands down bio genijalan film.

 

Edited by MissionVao

Share this post


Link to post
Share on other sites

мени је у тројци мало засметало што Блејк вози форда, а сви знамо да је мого за те паре узет Голфа (2) у Бихаћу, да га пререгиструје на Шабац и да доплати за неке лепе фелне, ИМХО

  • Upvote 4
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da, nadala sam se ultimativnom shlikovanju kad ono Deckard Cain glas, wtf :haha: Nadam se da ce BluRay izaci sa izborom audia :(

 

Ne znam zasto bi za njegovo poreklo (mislim na to kako je postao to sto jeste) bilo presudno to da zvuci kao prokleti britanac star 60 godina :confused:

 

Malo je takodje tupavo sto se ta famozna inteligencija ne odrazava ni u cemu osim u tome sto nije uhvacen i sjeban odmah 5min posle pocetka filma i sto zvuci tako kako zvuci :D

 

Edited by MissionVao

Share this post


Link to post
Share on other sites

Placite 'hejteri' Batman je odlican!!!

Ko spomene da je los - pokazuje elementarni nedostatak kvalitetnog dozivljaja filmskog produkta - i dobija ban :mrgreen:

 

Jbg, valjda postoji i nesto izmedju odlican(sto film nije) i los.

Share this post


Link to post
Share on other sites

On je britanac...A i ima pravo da na svoj nacin odigra lika. Treba prikazati licnost pod maskom a to je veoma tesko uraditi samo pokretima telom pa je vazno da glas bude upecatljiv i zanimljiv.

>>According to Tom Hardy, he based his voice for Bane on Bartley Gorman (1944 - 2002), an Irish Traveller who was the undefeated Bare-knuckle boxing champion of the United Kingdom: "The choice of the accent is actually a man called Bartley Gorman, who was a bare knuckle fighter, a Romani gypsy. So I wanted to underpin the Latin, but a Romani Latin opposed to Latino."<<

 

Film traje skoro 3 sata i ni u jednom momentu mi nije bilo dosadno. Radnja ide tecno. Likovi su lepo odradjeni kao i scene.

I ovo ne moze da se poredi sa onim salabajzerskim starim Batmanima. ( covek pingvin :mrgreen: )

Share this post


Link to post
Share on other sites

Aj ovako prvo mane.

 

 

Bane. Meni se veoma dopada kako je Tom Hardy odradio Banea, i nemam neke zamerke na glas, cak mi je i bolji od onih originalnih 6 minuta filma koje sam pogledao. Hardijev naglasak je isto veoma simpatican, kad sam se vracao iz bioskopa konstantno sam imitirao Darth Connerya. Znaci nemam problema sa Hardijem vec sa karakterom Bejna. Bejn u nijednom trenutku u filmu nema neki svoj grandiozni trenutak u nijednom trenutku ne zasija. Cak i scena sa lomljenjem kicme je nekako odradjena da dodje i prodje uopste nije bio neki naglasak na tome. Plus veoma bedna smrt, totalni antiklimaks. Isto tako ocekivao sam ko i u Knightfallu da ce on preko svojie inteligencije doci do odgovora ko je Batman, a ovako u filmu on jednostavno zna od pocetka, pa samim tim su dosta smanjili njegov karakter. Kao negativac u nekoj generali okej je, opasan, strasan, itd. ali falilo je jos malo da porade na scenama gde se pojavljuje on da dobije on neki svoj trenutak gde ce Bane ostati nama u secanju i pricati o tome posle filma, a ne jedino da pricamo o tome dal nam se dopada njegov glas ili ne.

 

Prvih 20 min filma, su mnogo brzi i lete sa jednu scenu na drugu, samim tim unistavaju tok film i nekako nemaju jak utisak ni ko pocetak ni ko uvod za Selinu Kajl. Selina Kajl se tek kasnije razvila, tako da tih 20 minuta su suludo brzi bez ikakvog razloga. Shvatam da su hteli da u sto manje vremena postave platformu za razvoj filma, ali nije to bas najsjajnije ispalo. Kasnije se situacija menja i film ima veoma dobar tok radnje.

 

Drugarica od Seline Kajl. Jel vidi neko svrhu tok karaktera osim da nervira publiku? To treba da udara na onu loptu feminiskinje, zene su jake ko i muskarci, tesko je zenama u muskom svetu. Ali jednostavno krajnje nepotreban karakter koji samo uzima vreme filma koji moze da se iskoristi za mnogo bolje stvari.

 

Brus Vejnova ponovna transforamcija. Ja ne mogu da verujem da neko ko osam godina nije bio Batman, jednog dana tek tako bez ikakvih posledica uskoci ponovo da bude Betmen. Jednostavno ocekivao sam mnogo vecu unutrasnju borbu Betmena i Brus Vejna pre nego sto prelomi da oce ponovo da bude mracni vitez. Jeste da je dosta na njega uticalo to sto je Gordon bio povredjen ali nije situacija bila tolko losa u Gotamu da polcija u tom trenutku nije mogla nista da uradi. Jednostavno je to previse brzo, za nekog ko je 8 godina bio u hijatusu.

 

Vremenski period i Gotam pod opsadom. Vreme je apsolutno relativno u ovom filmu, tokom filma prodje period od 5 meseci, ali to se uopste ne primeti ni malo. Dal je to dobro ili lose. Pa dobro je zbog toka radnje filma, ali lose je zbog ovog sledeceg. Gotam pod opsadom. Nolan je vise puta rekao da je inspirisan Tale of two cities i ja licno predpostavljam No manes Landom. I jednostavno aspekat ljudi koji prezivljavaju izolaciju, rat, bol i svuda smrt oko njih je totalno zanemaren. Jednostavno Gotam je u sasvim u finom stanju za takve neke uslove. Meni je to veoma cudno da u gradu gde ima jedva hrane i vode za prezivljavanje gde nema nikakvog zakona osim onog koji love one koji zele da postave neke zakone, da u takvom gradu nema vise unistavnja, smrti, nemorala itd. Uopste nisam imao osecaj da Gotam je u tolko uzasnim uslovima, a ta opsada je trajala 3-4 meseca, ja mislim da je Nolan barem trebao da pokaze kako ljudi pate u Gotamu i kolko je tesko, ona scena sa klincom i jabukom jednostavno nije dovoljna. Taj aspekat Gotama mi je definitivno falio, jedino je akcenat bio na policajcima.

 

Sad da li je ovo mana ili ne. Ne dopada mi se sto je Betmen na onaj nacin preziveo, moglo je to mnogo bolje, ali nije tolko lose . Isto tako definitivno ovde ima vise materijala nego sto je moglo da stane u ovih 2 sata i 50 minuta.

 

E to mi se ne dopada, ali sve ostalo u filmu je dobro. Kao naprimer:

 

Scene sa Alfredom su najbolji trenutci filma.

Drugi najbolji trenuci filma su scene iz proslosti i zatvor. Ja sam bio sasvim odusevljen scenama iz proslosti pogotovo kako je na kraju sve to ispalo kada Miranda objasni svoj deo.

An Hetvej je odradila odlican posao sa Selinom Kajl, ja sa sasvim zadovoljan Catwomenom.

Onaj trenutak sa Robinom je super, i ako je vema kratak. Ja sam jedva cekao Robina koji nije placipicka ko u proslim filmovima.

Borba je u filmu super odradjena, onako grandiozna i lepa.

Ima tu jos definitivno jos super trenutaka ali ja ne mogu bas da se setim. Ali osim onih mana sve je konkretno u filmu.

 

Ovo mi je mozda i najslabiji u triologiji ali svakako odlican film. Dark Knight jos uvek stoji kao savrsen film i vrhunac triologije.

 

 

Edited by Lunar

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...