Jump to content

Colosseum - Chapter I : Delirium


Recommended Posts

Odlican debi album jos jednog doom benda iz Finske. U pitanju je funeral doom koji me najvise podseca na Shape Of Despair ( rifovi, vokal...) a ima odredjenih slicnosti i sa Fallen . Muzika je neverovatno emotivna i sa atmosferom simfonija klasicne muzike . Iskreno preporucujem svima koji su u nekom zestokom sjebu ( gubitak voljene osobe, smrt ili jednostavno su depresivni). Nema ni traga agresivnih tonova, ovo vam moze izmamiti samo suze. Album sam osetio u punoj snazi tek nakon par preslusavanja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovaj bend je nesto tipicno i sasvim ocekivano od izdavacke kuce Firebox/FireDoom music.Na debitantskom ostvarenju (Chapter I: Delirium) Colosseum su pokazali kvalitet na svim poljima, od muziciranja do produkcije, ali ipak nece izbeci poredjenje sa sunarodnicima Shape Of Despair. To se narocito odnosi na pesmu Aesthetics of the Grotesque koja zvuci kao da su je Pasi & Co. negde zaturili kada su snimali Angels Of Distress. Pesme Weathered i Corridors of Desolation su mi najjace, mozda bas zato sto se SoD uticaj ne primecuje toliko ili nije toliko ocigledan.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovaj bend je nesto tipicno i sasvim ocekivano od izdavacke kuce Firebox/FireDoom music.Na debitantskom ostvarenju (Chapter I: Delirium) Colosseum su pokazali kvalitet na svim poljima, od muziciranja do produkcije, ali ipak nece izbeci poredjenje sa sunarodnicima Shape Of Despair. To se narocito odnosi na pesmu Aesthetics of the Grotesque koja zvuci kao da su je Pasi & Co. negde zaturili kada su snimali Angels Of Distress. Pesme Weathered i Corridors of Desolation su mi najjace, mozda bas zato sto se SoD uticaj ne primecuje toliko ili nije toliko ocigledan.

 

shta se ti javljash pankeru?

hehehehehehehehe

Share this post


Link to post
Share on other sites

Corridors of Desolation

klavijature u toj pesmi me neodoljivo podsecaju na Skepticism, narocito u uvodnim notama. to je ujedno i najbolja stvar na albumu koji, u celini, nije ostavio narocito pozitivan utisak na mene. ne nalazim da im je muzika "neverovatno emotivna", niti smatram da je ovo nesto sto se dosad nije moglo cuti. preko toga se, doduse, moze i preci, ono prvo ce i dalje predstavljati problem. oduvek sam bio skeptican prema tom kombinovanju atmosfere klasicne muzike sa atmosferom koju stvaraju doom rifovi, a koje obicno rezultuje narusavanjem harmonije i uzitka. svaka cast na produkciji, ali to nije dovoljno da se pokrenu emocije.

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 years later...

Juhani Palomäki, the main force behind Yearning and Colosseum has passed away last Saturday (May 15th) at age 32. The news was confirmed today by a source inside Kolony Records. Further details are not disclosed at the moment.

 

The band was currently in the studio working on a third album entitled Chapter 3: Parasomnia. The album will feature five lengthy epics and should be released in autumn through Firebox Records.

 

RIP

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...