Jump to content

Aliens vs. Predator: Requiem (2007)


VoivodBG

Recommended Posts

  • Replies 108
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Predalien je ustvari koncept koji je i u igricama (gde je prvi put prikazan) bio na stetu Predatora. Jeste, teze ih je ubiti od aliena, a podjednako su brzi, jos su jaci .. stavec. Ali u sustini to su samo alieni-zivotinje koje su jos usavrsene kao masine za ubijanje.. predator on the other hand nit je bogznakako jak nit agilan (tj, jeste u odnosu na ljude, ali ne na aliene), vec je njegova cela poenta u superiornoj inteligenciji i genijalnim pomagalima. Samim tim kapiram da ce i u filmu kao sto najavise (80% alien , 20% predator) biti u pitanju samo super-efikasna ali ne preterano pametna zivuljka, sto je definitivno na stetu imidza predatora.

Share this post


Link to post
Share on other sites

I sta bi to trebalo da nam kaze?

Sve pomalo,misterija da ti malo namuci um :cool:

Film je premasio moja ocekivanja,komotno se moze reci da je dvojka u stvari trebala da bude kec,to je ono sto se trazilo,pravo krljanje imzedju Alien-a,Predator-a i Predalien-a.

Prica je bas onakva kakvu sam je opisao pre nekoliko strana,mislim to je bio najlogicniji scenario.

Nasilja ima poprilicno puno sto je kecu falilo,naspram dvojke izgleda kao film za retardiranu decu....

Predatoru su ubacili nove spravice sto je sasvim kul,Alien-i su standardni samo sto lepse izgledaju nego u AVP.

Kraj ostaje otvoren spremite se jer ce napraviti 3 definitivno.

I dodacu samo jos da je film povezan sa Alien 1 i Predator 2,zbog nekih malih sitnica na kraju ;)

Jedine mane filmu sam pronasao u tome sto ima one americke patetike,tipa imate klasicnog siledziju koji je sa dobrom devojkom koja ga ostavi zbog dobrog momka koga ovaj docnije razbije od batina.Plus ona riba sto pokusava da bude Ripley 2,a to nikako majka mu stara ne ide.E da i kratak je 90 minuta traje ili tako odprilike.

U svakom slucaju 250 dinara pametno utroseno,sada odoh da skidam preko torrenata 2 screener.

Share this post


Link to post
Share on other sites

gledao sam ga sinoc i sranje je.

imao sam karte za dz, i dalje je sranje.

ocekivano linearna prica s predrkanim bajom predatorom koji sa sobom nosi brdo standardnih fensi gedzeta i cisternu one plave tecnosti kojom overava aliene, hrpom aliena koje predrkani baja predator redovno promasuje, predalienima kojim uspeva da po koji put dokace predrkanog baju predatora i naravno gomilom linearnih tupavih americkih tinejdzera i pandura od kojih je jedan crnac.

efekti su odlicno odradjeni, scene s onom trudnicom i kasnije mrtvom plavusom su krajnje prijatna iznenadjenja ali film je obicno komercijalno djubre i razocarenje godine sto se mene tice.

rame uz rame s onim djubretom 300.

 

 

edit: da se posle nisam najeo pice kod bucka, mislim da bi mi bio jedan od najgorih filmova ikad.

Edited by ^Suicide_Pony^

Share this post


Link to post
Share on other sites

ocekivano linearna prica s predrkanim bajom predatorom koji sa sobom nosi brdo standardnih fensi gedzeta i cisternu one plave tecnosti kojom overava aliene, hrpom aliena koje predrkani baja predator redovno promasuje, predalienima kojim uspeva da po koji put dokace predrkanog baju predatora i naravno gomilom linearnih tupavih americkih tinejdzera i pandura od kojih je jedan crnac.

 

:) :) :)

Opis do jaja.

 

 

Nego,neverujem ja vama nista.Jedan ga nahvalio do jaja,druga ga popljuvo do jaja.Kada pogledam,dacu misljenje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Brate, a sta je falilo 300-u? Taj film nit je pretendovao da bude umetnicko delo nit neki neznanijakakav 'stejtment' nit realna prica. Za ono sto je hteo, a to je da bude filmska ekranizacija jednog specificnog tipa stripa, odlicno je svoj posao obavio. Pre si mogao da AVP poredis sa, recimo Transformersima ili Doom-om. Sve u svemu, kapiram da ce ovaj film biti dobar odmor za mozak ako se tako shvati, i ako mogu da se svare standardna americka sranja koja su ipak neminovna u ovakvim filmovima.

Share this post


Link to post
Share on other sites

samo sam konstatovao da i jeste jedno od standardnih americkih sranja. :)

 

 

300 je za mene losa ekranizacija svega toga jer se ceo svodi na specijalne efekte sa slow motion-om, svuda je isto ono bljak zuto osvetljenje, persijanci su predstavljeni kao orkovi a u to vreme su bili daleko kulturniji napredniji od famoznih spartanaca itd itd da ne offtopicim vise.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Svi ljudi koji kao zamerku filmu 300 navode to sto su Persijanci predstavljeni kao cudovista neka konacno raskrste sa mozgom da je film RADJEN PO STRIPU, znaci bukvalno sve je isto kau u stripu, te samim tim vi mozete da kazete kako je strip sranje i kako vam se nesvidja i onda ne morate ni da gledate film...

Na svakom trejleru i najavama jasno je stavljano do znanja da je radjeno po Milerovom stripu, a koga je mrzelo da se informise i ko je ocekivao nesto kao Troju onda ta osoba i zasluzuje da joj bude zao tih 250din za bioskop...

Ni ja ne idem da gledam neke zenske drame zato sto imam svoj ukus, neko ne voli sf a neko komedije... Samo mi je glupo kad ljudi pricaju da je 300 los samo zato sto se njima ne svidja. Film je 100% ispunio ono sto je bila namera rezisera, producenata a i sam Miler je zadovoljan...

Share this post


Link to post
Share on other sites

^a da si chitao, znao bi da je recimo 90% scena prekopirano iz stripa a opet ima nekih izmishljotina (oni monstrumi) kojih nema u stripu :D Ma, gluposti... :D

 

Svejedno, americhki filmovi su generalno djubre, i sa tim se treba pomiriti (logichno jer: Kjubrik je preminuo, a gibson snima filmove)...

 

Shto se tiche AvP2 - ili ostavite komentar ili ostavite link za torrent / download :mrgreen:

Edited by SL

Share this post


Link to post
Share on other sites

gledao sam ga sinoc i sranje je.

imao sam karte za dz, i dalje je sranje.

no comment :)

ocekivano linearna prica s predrkanim bajom predatorom koji sa sobom nosi brdo standardnih fensi gedzeta i cisternu one plave tecnosti kojom overava aliene, hrpom aliena koje predrkani baja predator redovno promasuje, predalienima kojim uspeva da po koji put dokace predrkanog baju predatora i naravno gomilom linearnih tupavih americkih tinejdzera i pandura od kojih je jedan crnac.

efekti su odlicno odradjeni, scene s onom trudnicom i kasnije mrtvom plavusom su krajnje prijatna iznenadjenja ali film je obicno komercijalno djubre i razocarenje godine sto se mene tice.

Ne znam sta si ti ocekivao neku epsku sf pricu?Kapiram da svako ima svoj ukus ali da toliko izblatis film i jos pride prepricas ljudima pola scena :)

Ako nista drugo moras se sloziti da je bolji od keca,koji po meni je mnogo mnogo losiji i rezije sto se tice i samog izgleda Predatora(izgledaju budzasto kao prokleti medjedi!a ovde u dvojci je Predator bas kako treba),a i ostatka price.

edit: da se posle nisam najeo pice kod bucka, mislim da bi mi bio jedan od najgorih filmova ikad.

Jebo pico,pica burek zakon ;)

Ma daj nije najgori bilo je i gorih mnogo gorih,evo Rocky 6 na primer :lol:

Shto se tiche AvP2 - ili ostavite komentar ili ostavite link za torrent / download icon_mrgreen.gif

http://www.torrentspy.com/torrent/2304263/AVP2_Best_Quality_CAM

kao najbolji kam kvalitet,ko zna mozda zaista jeste,meni je inace film na 44 % do sutra ce se skinuti valjda :uhoh:

moram gledati pre novaka...nisam nasao kartu na biletu inace bi isao

Covece pa samo je trebalo da dodjes do Doma Sindikata i kupis kartu,kakav crni bilet servis ;)

I mogu reci da je sala bila dupkle puna,sto je za nepoverovati kada nam bioskopi onoliko umiru,ovo je dokaz da samo treba da uvozimo filmove po utvrdjenim fransizama da bi isti opstali :mhihi:

Share this post


Link to post
Share on other sites

0.bucko rula

1.Miller rula

2.300 rula i kao strip i kao film

3.presijanci su momstrumi posto spartanac prica pricu = VIDJENO JE NJEGOVIM OCIMA a on ih vidi kao momstrume

4.prica da su evropski filmovi bolji od americkih prica samo neko no nije gledao evropske blockbustere i americke ozbiljnije filmove

5. evo torrent ali bolji ici u bioskop http://www.rlslog.net/aliens-vs-predator-2...vid-int-jjxvid/

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ajd. ti dokazi da je 2/3 americhkih filmova genijalno :mhihi:

 

Inache, "generalno" u rechenici koju si citirao stoji sa razlogom. Bar prochitaj pre nego shto citirash...

Melodrame i ljubice ne volem. Ali zato SF-ove obozavam. Bash skoro sam gledao jedan dobar, zove se "Stalker" :da:

 

@Estranged: monstrumi (onaj dzelat i lik na lancima) su pomenuti samo kao primer da se film ipak nije slepo drzao stripa. Chini mi se da ni onaj kres kraljice nije bio u stripu, nisam siguran... Inache, scene i boje iz stripa su majstorski prenesene. Jedina zamerka mi je shto se nisu potrudili vishe oko onog vuka, suvishe 'kompjuterski' je izgledao :(

 

btw. Hvala za linkove...

Edited by SL

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako nista drugo moras se sloziti da je bolji od keca,koji po meni je mnogo mnogo losiji i rezije sto se tice i samog izgleda Predatora(izgledaju budzasto kao prokleti medjedi!a ovde u dvojci je Predator bas kako treba),a i ostatka price.

 

oba su sranje. jedino u cemu je ovaj bolji su specijalni efekti i malo manja predvidivost scena. ali je i dalje sranje.

 

Jebo pico,pica burek zakon ;)

 

pica + govedja > pica burek

 

edit: haha, dodajem shitlistu i hitman-a.

Edited by ^Suicide_Pony^

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ajd. ti dokazi da je 2/3 americhkih filmova genijalno :mhihi:

 

Necu da dokazujem,posto nisam to ni rekao. :da:

 

Inache, "generalno" u rechenici koju si citirao stoji sa razlogom. Bar prochitaj pre nego shto citirash...

 

Procitao sam ja to jako dobro.I ponavljam,ta izjava je cisti bullshit.

 

 

 

Inace,to konstantno pljuvanje po holivudskim visokobudzetnim filmovima od strane kojekakvih kvazi-intelektualaca je stvarno bezveze.Kome se ne svidja,nek' ne gleda.Za njih postoje umetnicki filmovi,koji su za njih vrh filmskog izrazavanja,a za mene gomila dosadnih gluposti.I da li si video mene da ih pljujem?Ne,ne gledam ih i zabole me.

Naravno da svugde ima losih filmova i sranja,ali reci da su americki filmovi generalno djubre,je cista glupost.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Не могу да издржим, а да се не умешам о5 и кажем да је 1. део ДОБАР! Гледао сам га накјуче да се подсетим мало пре него што погледам 2. и уживао сам! Прича је готивна! Користили су историјске податке које су употребили за снимање филма тј. писање сценарија. Све се фино уклопило! Тако да немојте причати како је лош. (Ово се посебно односи на тебе Војводо! Пони прича којешта (без увреде, рођаче) па се нећем много обазирати.) :mrgreen:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...