Jump to content

Protest The Hero


Recommended Posts

15025protesttheherobanddr4.jpg

Kul kanadjanski metalcore/mathcore/post hardcore bend.Postoje od 1999 godine,i od tada su privukli veliku paznju slusatelja van im rodne drzave.Zanimljiva je njihova muzicka ®evolucija pocevsi kao punk rock sa uticajima popa(Use of Calculated Sound EP),da bi sa svojim prvim albumom Kezia,prosirili svoj zvuk u mathcore/post hardcore vode.Novi album koji treba da izadje sada u januaru obecava jos bolju ekspanziju zvuka,ali to cemo videti kada izadje album.

 

Discography

2003 Use of Calculated Sound EP

9012155263kd2.jpg

 

http://rapidshare.com/files/66594677/Prote...2003___320_.rar

2005 Kezia

protesttheheroskeziaalbuj5.jpg

 

http://rapidshare.com/files/66558014/Prote..._Kezia.rar.html

2008 Fortress

29 januar

64611fortresscover2wl8.jpg

 

myspace benda

http://www.myspace.com/protestthehero

oficijelni sajt

http://www.protestthehero.com/

 

Clanovi Benda:

Rody Walker (vocals)

Tim Millar (guitar)

Luke Hoskin (guitar)

Moe Carlson (drums)

Arif Mirabdolbaghi (bass)

Share this post


Link to post
Share on other sites

A Calculated Use Of Sound ustvari ;)

 

odlican bend.

Permutovah naslov :mrgreen:

 

Ma bacicu ja tebe sa litice :lol:

Meni se svidjaju muzicki ali vokali su mi odbojni.

:mhihi:

 

Nego bre momci samo kazete dobro,odlicno za bend,ono dajte malo dublje zadjite,meni se kod njih prvenstveno dopada kompleksnost im solaza i rifova,Kezia mi je bio veoma osvezavajuci album,prosto obozavam te koncept albumcice,prava poslastica.Jedino sto mogu da se slozim sa ovim pederom Gently-em je vokal,zna da ide na zivce sa onakvim glasicem,ali cenim posto je ipak lik malo ostario,na novom albumu cak ima nekih izleta u growl vokal,nadam se da cu preslusati album pre 29 januara koliko sam nacuo vec je ukraden iz studija pa cekam da braca rusi ripuju i stave na net.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja sam cuo samo Bloodmeat i fale mi jedine dve stvari koje su mi ovaj bend cinile zanimljivim... pankerica i vokal... sad mi zvuce kao i svaka druga matematika...

 

mozda ostatak albuma povadi stvari, ali koliko sam citao bice sve na ovu foru... a meni ostaje da cekam 4. album i "povratak korenima" :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo slusam Kezia album... ovde samo clean vokal?

jep

a sam cuo samo Bloodmeat i fale mi jedine dve stvari koje su mi ovaj bend cinile zanimljivim... pankerica i vokal... sad mi zvuce kao i svaka druga matematika...

 

mozda ostatak albuma povadi stvari, ali koliko sam citao bice sve na ovu foru... a meni ostaje da cekam 4. album i "povratak korenima" :)

pankerica je odavno otisla :sad:

A vokal je i dalje tu,rekli su da ce biti tvrdji,manje popasti a oni nastavise po starom bem ih u dupe(no homo)

Edited by Ultimate Bastich V.2.

Share this post


Link to post
Share on other sites

pankerica je odavno otisla :sad:

A vokal je i dalje tu,rekli su da ce biti tvrdji,manje popasti a oni nastavise po starom bem ih u dupe(no homo)

pa nije, na Keziji se dosta provlacila, barem kroz bubnjanje... a lik je imao skroz karakteristican glas, sto je meni bilo do jaja + je bila matematika sa clean-om... sad su Dillinger tribute :bigblue:

 

da nisam slusao Keziu, ovo bi mi kidalo, ovako mi je shm

Share this post


Link to post
Share on other sites

E vidis,to mi sada pade na pamet,nikada im nisam obracao paznju na bubnjeve :huh:

Na EP je bilo dosta punkeraja sa uletima malo hc,na Keziji to nisam primecivao(ili nisam hteo da primetim).

To cemo jos da vidimo da li ce biti DEP tribute ;)

Kapiram,ali daj im sansu za popravni,mogu to oni mladi su momci i puni ideja i energije B)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...