Jump to content

Protest The Hero


Recommended Posts

jbg sad, neko ima mozga da proba da koristi search, a neko trazi po domacoj metal muzici

 

 

Ne znam cemu ovakav komentar. Poenta mog posta je da mi samo nije bilo logicno da budu ovde (pricam o Darkest Hour-u) i da mi par pravaca pre pada na pamet pre metal-core, posto su oni ovde, cenim, u svojstvu metal-core benda. Nasao sam ih brzo, za 5 min max, "dvaes dana" je metafora nelogicnosti svrstavanja ovog benda u ovaj deo foruma, po meni.

 

A posto si me posteno dirn'o u sujetu, post-ovacu svoje slike s koncerta vec u ponedeljak vece, utorak najkasnije, u tvoju slavu :pivopije:

 

A da ne bude offtopicarenje, evo samo da naglasim da je Protest do jaja dobar bend i da jedva cekam da ih gledam sutra vece.. kako sviraju :muzicar:

Edited by streetspirit

Share this post


Link to post
Share on other sites

Oprosticete mi nepoznavanje novih pesama:

 

1. Wretch

2. Bone Marrow

3. Nova pesma ( C'est la Vie mislim)

4. Goddes Gagged

5. Jos jedna nova

6. Jos jedna nova

7. Sequoia Throne

8. Blindfolds Aside

9. Bloodmeat

 

Rody je, ocekivano, svasta lupetao od toga da ih jedan fan uvredio sa "Vi amerikanci" (sto mozda i ima smisla donekle :zeleni: ) do toga da "our wide canadain ass holes fit urs big hungarian cocks". Napomenuo je da im je madjar producent i da on (Rody) ima "one ring to rule them all!" :mhihi:

 

Zvuk nije bio dobar bas, tako da je bilo pozeljno bas dobro poznavati pesme. Bubanj je bio los narocito. Protest je definitivno bend za Sava Centar (bez stolica:)

 

I da, slikali smo se sa Timom :rockdevil: Inace, jako prijatan covek, koliko smo imali prilike da vidimo u dva minuta. Valjda su svi kanadjani takvi :cool:

Edited by streetspirit

Share this post


Link to post
Share on other sites

za sad je jebeno fantastican.

 

sviranje je na visokom nivou naravno, ali nekako mi zvuci iskusnije, suptilnije su komplikovani.

 

I Rody isto sve bolji, nekako mu je sve lakse da peva nesto pamtljivo preko ovako busy muzike.

 

Ne dere se mnogo. 98 posto su clean vokali, to mi je super isto.

 

"Tapestry" mi je favorit na prvo slusanje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Odlican posle prvog slusanja.Ces't la vie grower nevidjeni :da:

 

lik stvarno ubija kako peva,podseca me na cedrica iz mars volte sto je mnogo do jaja.

na prvo slusanje dobre su mi jos trapestry,termites i tounge-splitter.

super album,jedino mi se malo priprdelo kad se ona riba ubacila u drugoj pesmi,ali ok.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koliko jak album, naročito druga polovina. "Dunsel" i "The Reign Of Unending Terror" mi možda najbolje.

Nekako mi sad zvuče organskije, prirodnije. Malo su iskulirali onaj "Bloodmeat" fazon da promene 15000 različitih ritmova i deonica kroz pesmu. Naravno, zajebavaju se oni i dalje k'o majmuni, ali sad pesme zvuče nekako svedenije, opuštenije.

Share this post


Link to post
Share on other sites

i da, Rody je sad pisao tekstove, pa su dosta drugaciji.

 

iskreno mi se vise dopalo kad je ovaj basista pisao pa su bili poweraskiji, ali ono, kad peva ovako nije ni toliko bitno.

 

a i meni ide na kurac ona riba, uopste nije potrebna.

Edited by azal

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ripa čega, album još nije izašao. 22. mart je streetdate. :D

 

Dobar album, nisu razočarali, ali (za sad) mi se mnogo više sviđaju Kezia i Fortress. Čuje se build up u muziciranju, C’est, Moonlight, Tapestry za sad favoriti. Slušaće se puno još.

Edited by Лука
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ripa čega, album još nije izašao. 22. mart je streetdate. :D

 

Dobar album, nisu razočarali, ali (za sad) mi se mnogo više sviđaju Kezia i Fortress. Čuje se build up u muziciranju, C’est, Moonlight, Tapestry za sad favoriti. Slušaće se puno još.

 

 

meni se kezia uopste ne svidja toliko. Ima par ubica, ali mi je dosta slabiji od Fortress-a i ovog.

 

 

mozda je to do breakdownova :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

meni se kezia uopste ne svidja toliko. Ima par ubica, ali mi je dosta slabiji od Fortress-a i ovog.

 

 

mozda je to do breakdownova :D

 

Ma ja čujem sve te mane kad slušam Kezia-u ali mnogo volim taj album, tu još nisu baš znali u potpunosti šta hoće od sebe ali puca taj neverovatan talenat i kreativnost na sve strane. Na Fortress se čuje da su se stesali i komponovanje je konciznije i usredsređenije nego na Kezia gde samo rokaju 100 ideja u jednoj pesmi ali zato u tim pesmama sa Kezia ima nečega što su izgubili kasnije: Blindfolds Aside ili Turn Soonest to The Sea, tako te stvari. Plus ceo taj koncept je preterano dobar a oni tad bili klinci, tu je basista pokidao sa pričom a Rody to otpevao baš mnogo dobro, iako je sad još više uznapredovao.

Edited by Лука

Share this post


Link to post
Share on other sites

koliko dobar onaj neoclassical momenat odjednom oko 2:30 u Sex Tapes

 

hahaha! taj rad! setih se Tenacious D-ja iz filma kad na plazi cepa Kyle Gass klasiku a ovaj peva "He's gonna kick you'r fuckin' ass..."

 

ovaj album JEDE!!!

Edited by Phil Schneider

Share this post


Link to post
Share on other sites

isusova majko kakav album. :meshuggah: meni je nekako balansiran izmedju kezia-e i fortress-a, ali je brutalan u svakom smislu. Ne znam, vidim po net-u da se gomila ljudi buni sto rody peva vise nego sto vristi. iskreno meni vokali nikad bolji nego na scurrilous-u, samo neka peva :) tekstovi brutalni, svestrani, muzika, van svake logike - jos bolja... ne znam da li na planeti postoji originalniji i jaci bend, meni ne. :muzicar: c'est la vie i dalje favorit, na ove ostale mi usi jos nisu navikle toliko...mada me dunsel polako osvaja...odoh da se diram i slusam pth :D 10/10

Share this post


Link to post
Share on other sites

Odličan mi je album, nekako najkonzistentnija svirka i aranžmani do sad - tačno se vidi kako se uigravaju iz albuma u album.

Samo mi smetaju tekstovi, što reče azal nedostaju mi oni power ložana lirike, baš su ih izdvajale, a sad ovo "boys jerking off in front of the internet" mi je baš nyah.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...