Jump to content

Septic Flesh


hidden

Recommended Posts

  • 3 months later...
  • 1 month later...
  • 1 year later...
  • 1 year later...
We are proud to announce that our 11th studio album, “Modern Primitive” will be out on May 20th via Nuclear Blast, pre-order now: https://septicflesh.bfan.link/hierophant.fpo
 
Tracklisting:

1. The Collector
2. Hierophant
3. Self-Eater
4. Neuromancer
5. Coming Storm
6. A Desert Throne
7. Modern Primitives
8. Psychohistory
9. A Dreadful Muse
 

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 1 month later...
  • 3 months later...
  • 1 month later...

Spiros ima novu genijalnu poštapalicu uživo (pored "my friends", "Destroy!" i "let me see thedevilhorns") - "Do you have energy my friends?". I trijumf punchline par pesama kasnije "This song requires a lot of energy". Uplašio sam se da neće da prodaje banane nasred koncerta.

Retko koji metal bend me zasmejava kao oni uživo.

  • Like 1
  • Upvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Staro je to..
Nov fazon im je da sada posle svake pesme (bukvalno svake pesme, bez preterivanja) odu iza bekdropova, ide neki kao intro ili muzika izmedju pesama, oni budu tamo nekih 20-30 sekundi i posle toga izlaze nazad na binu. Izgleda kao da je bis posle svake pesme 🤣
Gledao sam ih na Kaltenbach Open Air-u ove godine i sprdnju na stranu najbolji nastup su imali na festivalu, odlicna setlista, a zvuk je bio prva liga. Bilo je bendova sa 3 clana koji su zvucali neverovatno lose, a njih cetvorica i matrica u pozadini i sve je bilo vrhunski.
Na Enemy Of Truth je neko gadjao Spirosa staklenom flasom. Prekida koncert, dize komad stakla i kaze 'This is not very nice my frieeeeeends. I could have been very hurt.'
Odose opet iza bekdropova, mislio sam da je gotovo i da ce prekinuti koncert ali ocistilo se staklo, izasli su nazad po ko zna koji put i nastavili da sviraju.
Samo posle toga vise nije bilo ni brojanja, ni 'my friends', a ni 'destroy'.

 

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Realno nije uopšte smešno, ali umro sam na quote :haha:

Ajde to što se posle svake pesme povlače, ali najbolje kad (mislim na Anubis), usred pesme, lik daje bas roadie-u da bi odradio 15 sekundi audience participationa, i onda uzeo bas natrag. To je radio i pre ako se dobro sećam.

Jeste da zvuče 'kvalitetno' live, samo su meni i dalje dosadni jako. Matrica modern metal. Behemoth obrađuje Nightwish vibez.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dobro zvucali na Kaltenbachu definitivno, jednom kad sam ih gledao uzivo, meni je to zvucalo skroz smece, iako volim bend (do Anubisa fazon, sve posle toga nisam nesto in the mood). Problem sa ovim simfo-death bendovima sto ne mogu da se odluce i izbalansiraju uzivo sta treba da se cuje od simfonija a sta od gitara, pa sve zvuci ko kurac, umesto da se napravi prostor uzivo (citaj, ostavi samo glavne stvari po pitanju simfo deonica, a ne da samo pustis sve trake sa albuma u pozadini i sviras gitarama i bubnjem preko). 

Bend koji mi zvuci jos gore od Septic Flesh uzivo su Fleshgod Apocalypse, tu se tek nista ne cuje sta oce da sviraju :haha: 

Gledam sad, taj Kaltenbach Open Air mi odgovara posetiti nekad, svakako snowboardam tu svake sezone

Edited by ShinigamY

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...