Jump to content

Cigarete


enclave

Recommended Posts

Pa hoce... A zasto? Zato sto postoji i sprovodjenje zakona, odnosno kaznjavanje. Kako su ljudi i u Srbiji naucili da vezuju pojas u kolima? Tako sto su ih lupili po dzepu. A ako je tebi skupo da kupujes one fensi cigare (odnosno, one koje kostaju 50 dinara vise od krdze), zamisli tek koliko ce biti skupo kaficima i restoranima da placaju kazne sto ne postuju zakon. Uostalom, ako su Francuzi mogli, moci cemo i mi.

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bogami moja majka mene ponekad toliko smori u svojoj potražnji za kafićima gde se puši, ili pušačkim stolom.

 

A desi se nekad da načisto nema mesta u pušačkom delu već samo u nepušačkom, čini mi se da ti zakoni ipak deluju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

razumem ja to. ali vec je bila prica o takvom zakonu i nista se nije promenilo. sta mislis, sta rede one nalepnice Zabranjeno pushenje po kafitjima?

 

bilo je price. ali takav zakon nije donet. donet je zakon po kome kafici treba da plate dozvolu ukoliko zele da se u njihovim prostorijama pusi. ili, da imaju odvojen deo za nepusace. mnogi kafici i imaju tako nesto. problem je sto se lose sprovodi zakon, kao sto je ranije bio slucaj i sa zakonom o obaveznom pojasu u kolima (koji je postoja oduvek, ali nije dobro sprovodjen, u trenutku kad se pocelo sa tim, ljudi su morali da se naviknu, jer je najteze odreci se para).

Share this post


Link to post
Share on other sites

braaate, to sa merama kontrole je po mom mishljenju licemerno do zla boga, kao da nas samo cigarete truju :)

 

a alkohol je dozvoljen? ja bih alkohol zabranila. i svima da ga piju i da se truju i na javnim mestima da meni smrde i da me smaraju... hahah

 

pushila sam dugo dugo DUGO i dosta, prestala sam sad treci put u zivotu (dve duge pauze od 7-8 meseci..)

inache, najvishe bih volela da uspem da kontrolishem cigarete kao zadovoljstvo, ali na zalost nisam.. josh uvek :)

 

a htela sam da kazem da kod mene moze da zapali ko hoce (nisam alergichna i tako to) i ne smeta mi osim kad je bash jako zadimljeno da shitpa za ochi ali to mi je smetalo i dok sam bila pushach, to je do mesta i ventilacije...

 

imam zamerku dodushe, pushachi se ne sete da isprazne piksle iz mojih kola... sad sam provalila da se oseca ustajao duvan unutra

:) al shta cu kad volim te pushache pa im prashtam. :)

 

 

najlepshe cigarete po mom ukusu

1. sobranje MENTOL (ali prejake za pluca i dzep)

2. davidof beli slim

3. pala mala ultra lajt (ovo je i najekonomichnije reshenej, i malo katrana/nikotina/kashljanja a bash su ukusne)

 

javno priznajem da mi nedostaju mushtikle :(

mozda kupim puckalicu :) onu na vodenu paru haha

Share this post


Link to post
Share on other sites

braaate, to sa merama kontrole je po mom mishljenju licemerno do zla boga, kao da nas samo cigarete truju

 

a alkohol je dozvoljen? ja bih alkohol zabranila. i svima da ga piju i da se truju i na javnim mestima da meni smrde i da me smaraju... hahah

 

S tim sto ti kad pijes, osim sto ce da ti smrdi iz usta (mozda) i da se ispovracas (mozda) ili da dobijes neku reakciju na pice (mozda), mene ne ugrozavas, niti bilo koga... a zagadjivanjem vazduha trujes ljude oko sebe koji eto mozda ne bi da im smrdi na duvan vazduh koji ionako smrdi na gomilu drugih sranja.

 

Sto se tice zakona o pushenju, sto smo blize evropi, to ce zakoni i restrikcije biti veci (znaci ne ulazim u raspravu jel dobro ili lose to sto smo blize evropi)... znaci kad dodjes u kafic, zapalis u nepusackoj zoni, pa se neko pozali.. pa vlasnika puknu po ushima sa kaznom... pa onda on zaista krene da sprovodi zabranu da je pushenje zabranjeno... docice to polako na svoje mesto, nadam se.

Share this post


Link to post
Share on other sites

S tim sto ti kad pijes, osim sto ce da ti smrdi iz usta (mozda) i da se ispovracas (mozda) ili da dobijes neku reakciju na pice (mozda), mene ne ugrozavas, niti bilo koga... a zagadjivanjem vazduha trujes ljude oko sebe koji eto mozda ne bi da im smrdi na duvan vazduh koji ionako smrdi na gomilu drugih sranja.

 

Sto se tice zakona o pushenju, sto smo blize evropi, to ce zakoni i restrikcije biti veci (znaci ne ulazim u raspravu jel dobro ili lose to sto smo blize evropi)... znaci kad dodjes u kafic, zapalis u nepusackoj zoni, pa se neko pozali.. pa vlasnika puknu po ushima sa kaznom... pa onda on zaista krene da sprovodi zabranu da je pushenje zabranjeno... docice to polako na svoje mesto, nadam se.

 

Apsolutno se slazem :pivopije:

Share this post


Link to post
Share on other sites

I ja.

 

Nema nista mrskije nego kad izadjes uvece a posle ti odeca smrdi kao da si bio u nekoj susari za meso, a jos gore je kad pricas sa nekom cicom a ono joj zaudara miris duvana iz usta... :(

Jos je gore kad se ljubis sa njom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nema nista mrskije nego kad izadjes uvece a posle ti odeca smrdi kao da si bio u nekoj susari za meso, a jos gore je kad pricas sa nekom cicom a ono joj zaudara miris duvana iz usta... :(

 

Da dodam i ono cuveno o pranju kose pre izlaska i dezinfekciji kose i odece posle izlaska kada sve ali jebeno sve smrdi na duvan...

Kao bivsi duvandzija ja sam ona posebna sorta kojoj duvan zbog toga jos vise smeta...

najveci mi j ebedak kada mi u goste dodju drug i drugarica koje mnoooogo gotivim ali koji covece za sat vremena sapletu pola pakle... Ne mogu psole da izluftiram dva dana, a spavam u toj sobi.... Iskreno, posto oni "ne mogu bez duvana" ja sam pocela uglavnom sa njima da se vidaj u "njihovom smestaju"...

 

 

Ono, ok ko hoxce da pushi nek apyushi, ali s,matram da mi nepushaci (ili mi koji se tako osecamo) treba da imamo vise prostora za nas.. makar u klubovima bila prostorija za NEPUSHACE gde mozes da odes da udahnes vazduh.. Posto je nemoguce napraviti klub za nepushace.... Takodje, nasi klubovi su opste poznati po nikakvoj ventilaciji tako da.... Sve u svemu nekako vremenom sve manje izlazim.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...