Jump to content

Cigarete


enclave

Recommended Posts

Pasivno pushenje jeste opasnije od aktivnog. Ni pushachi ne mogu da sede u zadimljenoj prostoriji a ne oni koji ne pushe. Svake sekunde na zemlji neko umre od neke bolesti izazvane korishcenjem cigareta... Alkohol (u umerenim kolichinama) je daleko manje shtetniji od cigara i ne prouzrokuje smrtne bolesti...itd itd...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo vam konkretan primer. Bio sam na probi danas. Posle probe se pojavilo jos par ljudi. Svi su pusili, osim mene i jednog drugara i pili smo pivo. Nije se moglo disati od dima, a o smradu kose i odela necu ni da pricam. Sumnjam da oni nisu mogli da disu i da im je ista smrdilo od 3 piva koja sam popio.

Share this post


Link to post
Share on other sites

apsolutno se ne slazem. pijane budale ugrozavaju moju bezbednost u saobracaju, na ulici. dovode do neprijatnih situacija mnogima. a kad dodju do toga da se zovu alkoholicharima onda su posledice mnogo gore nego kod pushacha.

 

nacrtao bih ti da me ne mrzi.... pa cu pokusati detaljnije da se izlozim.

 

Pijane budale vec PLACAJU kazne za voznju u pijanom stanju, ODUZIMAJU im dozvole itd.... Osim toga, mi ovde ne vodimo diskusiju oko toga sta je gore, da pijes ili da pusis, ili da kombinujes itd... nego ko vise ugrozava okolinu, alkoholicar ili pusac. Da bih ti docharao slikovito, probaj da se zatvoris u sobu od 8 kvadratnih metara sa 3je ljudi 8 sati koji spiche 2 pakle cigareta.... i onda probaj da se zatvoris sa 3je ljudi koji ce da popije 2 litre viskija. NEMA te nauke koja ce da dokaze da je necije alkoholisanje stetnije za okolinu nego pushenje, pricam o direktnom uticaju na coveka.

 

hehe, da ne pricamo o normalnim ljudima koji izbegavaju suprotan pol koji duvani... zasto? kome se jos ljubi pepljara, mirshe smrdljiva kosa, lice, ruke itd.... Odmah da se ogradim, ako neko kaze da to isto vazi i za alkoholicare.. vazi... ali pushacha koji pushe po paklu dve tri na dan ima daleko vishe nego onih koji se na dnevnoj bazi ubiju od alkohola toliko da smrde, povracaju, prde, budu ruzni itd.

Edited by ReMeDy_

Share this post


Link to post
Share on other sites

od svih ljudi koje sam ovdje upoznala i s kojima radim (cifra je u stotinama) - jedini su NASI koji duvane. i dzaba sto im je skupo (3-4 dolara po paklici), vole ljudi pa to ti je..

poslije kst-a i slicnih rupa, pa i rodjene mi kuce - otkako sam presla okean, tacno mi se pluca odmorila.. totalno mi NEOBICNO kad osjetim negdje slucajno miris dima.

amerikanci inace imaju neki fazon da, cak i ako sami zive a duvane, nikad to ne rade u kuci, uvijek u dvoristu/napolje izadju i sl. samo u nasim kucama sve smrdi kad udjes :lol:

ma cak kad prilazis crkvi, tacno znas gdje si stigao - vidis svi stoje onako u krugovima i samo puckaju :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dzaba njima sto se oni foliraju i ne puse u kuci kad im je ta ista kuca izvor zaraze. Uporedi nasu cistocu i njihovu? Znas i sama da smo mi mnogo cistiji bez obzira sto pusimo u kuci to sto su oni foliranti to je drugo....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Plavojko, velika dojko, ti ne pusis cigarete. Ni cigare. Pa shta sh' onda na temi, shta sh' onda na temi?

 

Znaci, Dunhill International, onaj crveni. Mada jurim novu pljugu jer ga sad prave u Singapuru, skupo im bilo da placaju domacu radnu snagu. Fuckin' globalizacija.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pijane budale vec PLACAJU kazne za voznju u pijanom stanju, ODUZIMAJU im dozvole itd.... Osim toga, mi ovde ne vodimo diskusiju oko toga sta je gore, da pijes ili da pusis, ili da kombinujes itd... nego ko vise ugrozava okolinu, alkoholicar ili pusac. Da bih ti docharao slikovito, probaj da se zatvoris u sobu od 8 kvadratnih metara sa 3je ljudi 8 sati koji spiche 2 pakle cigareta.... i onda probaj da se zatvoris sa 3je ljudi koji ce da popije 2 litre viskija. NEMA te nauke koja ce da dokaze da je necije alkoholisanje stetnije za okolinu nego pushenje, pricam o direktnom uticaju na coveka.

M'da :surprised:

Pusacima se bar ne menja mentalni sklop.

 

Btw - alkoholisani ljudi vise ugrozavaju okolinu, jer su nametljivi, dosadni, teski, cesto agresivni i sl. Pre bih pojela 3 kg suvog duvana nego provela minut u prostoriji sa troje ljudi koji su popili 2l viskija.

Share this post


Link to post
Share on other sites

M'da :surprised:

Pusacima se bar ne menja mentalni sklop.

 

Btw - alkoholisani ljudi vise ugrozavaju okolinu, jer su nametljivi, dosadni, teski, cesto agresivni i sl. Pre bih pojela 3 kg suvog duvana nego provela minut u prostoriji sa troje ljudi koji su popili 2l viskija.

 

A kako to tachno alkoholisani ljudi ugrozavaju ZDRAVLJE nekoga? Jel svaki alkoholicar neki siledzija koji ce da te bije ako mu pridjes u radijus od 2m? Jel svaki alkoholicar agresivan? Jel svaki alkoholicar nametljiv? Sta je sa onim ljudima koji postanu veseli kad se napiju? Evo ja cu da te prosvetlim...alkoholicara koji se ubijaju od pica na DNEVNOJ BAZI (to znaci svaki dan kao sto sam napisao u prethodnom postu) ima procentualno malo, i ima raznih vrsta alkoholicara (od povremenih, do redovnih, i svi razlicito reaguju na pice)..... SVAKI pushach truje ljude oko sebe, bez izuetka. Ne moze biti prostija logika od ovoga i nadam se da ne treba da ti se crta.

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa sad...

Ako se već vodiš nekim logičkim zaključivanjem, izvlačenjem procenata i sličnim metodama, onda je isto tako činjenica da pušači nikoga nisu dierktno ubili, a i ne znam baš da je neko umro od raka pluća a da nije nikada pušio. Sa druge strane alkoholičari su direktno okončali život mnogim ljudima, a još mnogima su ga i zagorčali.

Više se truješ od toga što živiš samo jedan dan u zagađenom gradu, nego da sedam dana i sedam noći provedeš u sobi 2x2 prepunoj dima.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dr. Naomi Hunter: Are you smoking?

 

Solid Snake: Yeah, so what?

 

Dr. Naomi Hunter: Didn't you know that cigarettes contain benzopyrene, a chemical that leads to lung cancer? We now know that when benzopyrene enters the body, it changes to benzopyrene diolepoxide and attaches to the receptors on the P53 gene, the gene which causes lung cancer. The BPDE attaches to the P53 gene in three specific locations and causes pre-cancerous changes to the lung tissue.

 

Solid Snake: You know a lot about science, but you don't know how good a cigarette tastes in the morning.

 

 

 

Inace ne pusim i smeta mi duvanski dim, ali Solid Snake pusi tako da je to sasvim ok! :)

Edited by Kamaitachi

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mi smo u gajbi doneli novi zakon da nema pusenja duvana u prostorijama gde se spva yj sa,mo moze u hodniku, u klonji i na terasi :)

 

Inace izgleda da cu definitivno smanjiti svoje izlaske u zatvorene klubove (a zimi su svi takvi jel..) na jednom mesecno... Smeta mi dim, ali bas. Nije da ce to nekohg potresti tako da eto niko niej na gubitku :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pusacima se bar ne menja mentalni sklop.

 

...

 

alkoholisani ljudi vise ugrozavaju okolinu

M'da. Sto posto.

 

Probaj da ostaviš pušenje, pa ćeš videti kako ugrožavaš okolinu već prvi dan. Možeš ubiti čoveka da ne trepneš.

 

Inače, odgovor na temu: plavi Best.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nećeš više morati ni na javnom mestu da trpiš. U planu je uvođenje evropskih zakona o zabrani pušenja, što će reći odvojene prostorije za pušače u lokalima, a na ulici tzv. pušačke gondole. Ko zapali cigaratu na ulici, tap - tap po džepu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Znam ja to Hudini, ali ne verujem da ce kod nas to moci da se sprovede u delo makar polovicno... Pa vecina pandura pushi na javnom mestu....

 

Ne verujem da nasa drzava ima dovoljno dobar aparat za sprovodjenje zakona jel..

Edited by Smorock

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa zbog tih pandura i neće moći da se sprovodi. Sećam se kad je jedan moj drugar upisivao srednju školu za pandura u Kamenici (pre skoro 10 godina), jedan od uslova za upis je bio i da je iz nepušačke porodice. Znači, ako ti roditelji puše, nisi imao šanse ni da učiš za pandura, tako je bar onda bilo. A sad panduri prvi puše na ulici, iako je čak i ovim zakonom koji je na snazi to zabranjeno, mada se niko toga ne pridržava.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...