Jump to content

Cigarete


enclave

Recommended Posts

Jao jebote, koliko su nepusaci u stanju da ubijaju svojim nepusac sam i ometas mi normalan tok zivota stavom - to je jezivo.

True.

Ja dok sam bio nepušač, uopšte mi nije smetalo kad neko zapali (čak ni deda u čijoj si kujni dim mogao rukama da razgrćeš). Ni ja ne volim kad je prostorija prepuna dima, svoju sobu redovno provetravam, pogotovo pre spavanja.

Sećam se teme jednog moda sa drugog foruma koja je bila u fazonu "Jao, jao... je l' ima negde u Bg-u kafić u kome se ne puši. Strašno mi smrde majčice kad dođem kući, a moj parfemčić se izmeša sa tim odvratnim mirisom".

Gay.

Ima ljudi kojima zdravstveno smeta da udišu dim (ko jedan moj bivši kolega) i to treba poštovati, ali se većina ostalih jednostavno - proserava.

Share this post


Link to post
Share on other sites

I samim tim će biti više pikavaca po ulicama... Hajde kad nema kanta pa šta ćeš, ne možeš da gurneš pikavac u džep, ali kad ljudi prođu pored kante i bace na trotoar/ulicu/travu. Imaju pikslu u kolima, ali bace kroz prozor; ili bacaju u pikslu a onda pikslu samo izruče na parkingu.

Mada sve ovo nema veze s tim što su pušači...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jao jebote, koliko su nepusaci u stanju da ubijaju svojim nepusac sam i ometas mi normalan tok zivota stavom - to je jezivo.

Okej, mi smo mnogo zli, bezobzirni, nevaspitani.

A vi ste mnogo dosadni.

 

edit: Ne vodim nimalo racuna o drugim ljudima dok pusim.

 

 

to sto te neko zamoli da bar u trenucima dok si s'njim/njom/njima ne zapalis cigaru je teror?

 

zar stvarno mislis da ljudi, koji te bockaju sa tim dobacivanjima da im smeta cigara,to rade,eto tako...zato sto im je dosadno,da je to dno estetike i da ne pristaje jednoj devojci da chadi,vole da vas maltretiraju?

 

a sta ako cesto nailazis na ljude,kojima je jednostavno neprijatno da te zamole da ne palis cigaretu...

 

jer smatraju pri tom da ti poznajes neke osnove bon-tona i da ces ti prva pitati za dozvolu...oni ce onda u 90% klimnuti glavom i reci da mozes...

samo je bitno da ljudi osete da imas obzira prema njima...kao sto pitas za izuvanje kad ulazis nekome na gajbu,ne upadas drugima u rec itd,ne zvaces otvorenih usta...

dobri ljudi su svuda,ne brini...

 

ali ne...bitno je da je vasha sloboda nenarusiva,bogohuljenje je ako se skrene paznja da ljudi koji npr zive sa pusacima, imaju lepe shanse da obole od onoga od cega cete vi neminovno oboleti ukoliko previse jedete te cigare...

 

a jel vodis racuna bar o maloj deci u cijoj se blizini nadjes?

oni su najranjiviji sto se tice toga...mnogo cesce dobijaju upale pluca,smanjuje im se kapacitet pluca,cesti su astmaticni napadi...

 

znam da ce ti ovo zvucati kao idiotizam,ali eto imao sam potrebu da reknem :pivopije:

 

 

 

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

I samim tim će biti više pikavaca po ulicama... Hajde kad nema kanta pa šta ćeš, ne možeš da gurneš pikavac u džep, ali kad ljudi prođu pored kante i bace na trotoar/ulicu/travu. Imaju pikslu u kolima, ali bace kroz prozor; ili bacaju u pikslu a onda pikslu samo izruče na parkingu.

Mada sve ovo nema veze s tim što su pušači...

 

Ja juce jedva do kola dosao od pikavaca...lopatom sam morao da razgrcem...napusili klinci iz ulaza,mamicu im njihovu...da su pikavci jedini problem,gde bi nam bio kraj...ljudi bacaju mnogo gore stvari...pikavci isceznu posle kise...

Share this post


Link to post
Share on other sites

hvala na brizi ;) navikao sam ja na to,jednom su nabacali do mog prozora...a zivim na 5om spratu... :) opet ponavljam da pikavci nisu problem,tj.nisu veliki problem...ima mnogo vecih sranja koja ljudi bacaju...pikavci su papir i filter koji se razgrade na kisi...valjda...tona pikavaca ne moze da zameni jednu plasticnu kesu :wink2:

Share this post


Link to post
Share on other sites

to sto te neko zamoli da bar u trenucima dok si s'njim/njom/njima ne zapalis cigaru je teror?

 

zar stvarno mislis da ljudi, koji te bockaju sa tim dobacivanjima da im smeta cigara,to rade,eto tako...zato sto im je dosadno,da je to dno estetike i da ne pristaje jednoj devojci da chadi,vole da vas maltretiraju?

 

a sta ako cesto nailazis na ljude,kojima je jednostavno neprijatno da te zamole da ne palis cigaretu...

 

jer smatraju pri tom da ti poznajes neke osnove bon-tona i da ces ti prva pitati za dozvolu...oni ce onda u 90% klimnuti glavom i reci da mozes...

samo je bitno da ljudi osete da imas obzira prema njima...kao sto pitas za izuvanje kad ulazis nekome na gajbu,ne upadas drugima u rec itd,ne zvaces otvorenih usta...

dobri ljudi su svuda,ne brini...

 

ali ne...bitno je da je vasha sloboda nenarusiva,bogohuljenje je ako se skrene paznja da ljudi koji npr zive sa pusacima, imaju lepe shanse da obole od onoga od cega cete vi neminovno oboleti ukoliko previse jedete te cigare...

 

a jel vodis racuna bar o maloj deci u cijoj se blizini nadjes?

oni su najranjiviji sto se tice toga...mnogo cesce dobijaju upale pluca,smanjuje im se kapacitet pluca,cesti su astmaticni napadi...

 

znam da ce ti ovo zvucati kao idiotizam,ali eto imao sam potrebu da reknem :pivopije:

 

Nije teror to.

 

Ne, nego me gusi vise to ' duvanski dim steti ljudima u vasoj okolini ' - nikoga ne teram da bude u mojoj blizini.

 

Necu sigurno pri svakoj zapaljenoj cigareti da pitam za dozvolu.Pitam kad udjem u taksi, u necijem stanu gde ljudi ne puse itd.

 

Vodim racuna ukoliko vode i njihovi roditelji.

 

 

Nije idiotizam, sloboda govora i izrazavanja je dozvoljena i legitimna.

 

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

edit: Ne vodim nimalo racuna o drugim ljudima dok pusim.

 

a onda:

 

Pitam kad udjem u taksi, u necijem stanu gde ljudi ne puse itd.

 

Vodim racuna ukoliko vode i njihovi roditelji.

 

el te briga za druge ljude ili nije?tvrdis jedno pa onda drugo...ili nisi razumela na koga se tacno odnosi pitanje...ili si se iznervirala(dobro nisi sigurno psovala i proklinjala),pa si ispala kontradiktorna zbog inercije...

 

Ne, nego me gusi vise to ' duvanski dim steti ljudima u vasoj okolini ' -

 

a sta ako je ta bolna informacija tacna?sta mene sve ne gusi,pa se trudim da zivim pored ljudi a da ne ispadnem dosadan k'o penzioner...

 

niko ti nije rekao da nosis feredzu i da pokrivas lice...

 

nikoga ne teram da bude u mojoj blizini.

 

pa ti mora da si super-popularna riba,oko cijeg drustva se svi otimaju...a to sto pusis im dodje kao neko nuzno zlo...

ne svidja mi se to...

 

ja samo hocu da znas da sigurno postoje ljudi kojima smetaju tvoje srednjoskolske navike...

 

 

smaram,naravno ali mi se ne svidzaju tvoji stavovi... :pivopije:

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Otkud tebi ta informacija?

Zasto tebe interesuje odakle mi informacija? Sta imas od toga?

 

 

 

 

Najjace mi je kada neko dodje kod mene kuci i trazi da ne pusim, ili u kolima na primer.

Ne svidja ti se(?) - Izadji napolje! Sto kaze Veronika koja je odlucila da umre a nikako to da uradi, ja nikoga ne teram da bude u mom prisustvu. Duvanski dim steti i to je istina, ali me za to trenutno boli kurac...

Edited by enclave

Share this post


Link to post
Share on other sites

tona pikavaca ne moze da zameni jednu plasticnu kesu

 

Da te dovedem jednom da mi chistish oluk? :D

 

Sad ne mogu da izadjem na krov, klizavo je, ali su mi pikavci zapushili oluk i voda je probila i sjebala mi zid, a krechio sam letos. Snega i vode ima toliko da su jednostavno preshli zashtitu + je oluk od tereta po sredini malo upao, te voda ne moze da ode i jebe mi kucu.

 

Ishao sam i pretio predsedniku kucnog saveta zgrade pored moje kuce i on mi reche da ne moze da to reshava dok ja nekog ne uhvatim na delu, a ja ne mogu da chekam ispred kuce i buljim u jedanaest spratova i lovim kada ce neko da istrese pikslu na moj krov.

 

Bitno je da se to radi barem 5-6 puta dnevno. Pa tako 2 meseca dok ponovo ne izadjem na krov (ovih dana mi se ne da).

 

Lakshe bi mi bilo da mi baci kesu djubreta, to bar mogu da pokupim rukom, pepeo i pikavce moram lopaticom i kofom.

 

U mojim kolima i odajama nema pushenja. Zabranio sam zakonom. :)

Edited by -Vuk

Share this post


Link to post
Share on other sites

@April - Joj, kapiram da je bilo ocigledno da sam bila malo ironicna sa tim da volim da smetam ljudima sa cigaretama. :rolleyes:

Uostalom, ne pitam kad udjem u taksi zbog taksiste, nego da ne palim dzabe cigaretu pa da baciam na ovu ekonomsku krizu, haha :) (samo cekam sad da me opljujes na ovo )

 

Nego sta, ja sam uber kul i popularna, ljudi prosto ne znaju sta ce kad nisu blizu mene pa trpe i taj duvanski dim, kazu - Ako je to cena, Majo, neka je !

 

To je moja tuzna prica :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da te dovedem jednom da mi chistish oluk? :D

 

Sad ne mogu da izadjem na krov, klizavo je, ali su mi pikavci zapushili oluk i voda je probila i sjebala mi zid, a krechio sam letos. Snega i vode ima toliko da su jednostavno preshli zashtitu + je oluk od tereta po sredini malo upao, te voda ne moze da ode i jebe mi kucu.

 

Ishao sam i pretio predsedniku kucnog saveta zgrade pored moje kuce i on mi reche da ne moze da to reshava dok ja nekog ne uhvatim na delu, a ja ne mogu da chekam ispred kuce i buljim u jedanaest spratova i lovim kada ce neko da istrese pikslu na moj krov.

 

Bitno je da se to radi barem 5-6 puta dnevno. Pa tako 2 meseca dok ponovo ne izadjem na krov (ovih dana mi se ne da).

 

Lakshe bi mi bilo da mi baci kesu djubreta, to bar mogu da pokupim rukom, pepeo i pikavce moram lopaticom i kofom.

 

U mojim kolima i odajama nema pushenja. Zabranio sam zakonom. :)

 

Ne znam sta da ti kazem...ja sam mislio da se brines zbog ekologije... ;) kod mene se takve stvari ne dogadjaju...ljudi iz solitera nekada bacaju i kese pune smeca...ali to je vec duga prica...

 

 

 

@enclave- imam potpuno druge informacije od ljudi koji su se pre par meseci vratili iz amerike(ona studentska varijanta slakanja po americkim kazinima od 5 meseci)...

 

 

 

 

Edited by Trne

Share this post


Link to post
Share on other sites

Veronika, zar ti nisi srednjoškolka?

 

Ljudi moji, gde da kupim lepu tabakeru? Buvljak? Kalenić? Dajte neki dobar predlog.

Mora da bude jako lepa. Ozbiljno.

Imas po raznim gift shopovima u centru, ja sam naletela kad sam trazila metalne priveske za kljuceve. I probaj gde se prodaju one stvari za promociju firme, obicno ih i tamo ima.

Za buvljak ne znam.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@April - Joj, kapiram da je bilo ocigledno da sam bila malo ironicna sa tim da volim da smetam ljudima sa cigaretama. :rolleyes:

Uostalom, ne pitam kad udjem u taksi zbog taksiste, nego da ne palim dzabe cigaretu pa da baciam na ovu ekonomsku krizu, haha :) (samo cekam sad da me opljujes na ovo )

 

Nego sta, ja sam uber kul i popularna, ljudi prosto ne znaju sta ce kad nisu blizu mene pa trpe i taj duvanski dim, kazu - Ako je to cena, Majo, neka je !

 

To je moja tuzna prica :)

 

ma da si ti meni ziva,zdrava i onlajn! :cool:

 

:pivopije:

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Veronika, zar ti nisi srednjoškolka?

 

Ljudi moji, gde da kupim lepu tabakeru? Buvljak? Kalenić? Dajte neki dobar predlog.

Mora da bude jako lepa. Ozbiljno.

 

Machko ima jedna knjizara-svastara kod Kalenic pijace mislim da je naziv nesto kao Link tako nekako, imaju jedan odeljak gde drze tabakere, cuturice lepe, parkerove olovke itd ja sam tu kupila pribor za vino, a videla sam imaju i tabakere, pogledaj ako ti je in da hood ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...