Jump to content

Cigarete


enclave

Recommended Posts

Bezlični, nije svako tvoje iskustvo svačije iskustvo. Spusti malo loptu, jebem mu mater.

 

Ja kao bivsi pusac osecam solidnu duznost da na sto bolji nacin prekinem tu svinjariju.

Prenesem moje isksutvo i zakljucke pa brate mili ko oce da ih iskoristi neka ih iskoristi.

 

Isto kao sto pusaci sire pushacku propagandu kakoa je cigara izvor beskrajne ekstaze uzivanja imidza i smeka, tako ja sirim iskustvo da je cigara otrov u paklici apsolutno beskorisno govance.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Samo se ti drži svoje politike, ali ne moraš da je namećeš drugima i dokazuješ kako je ona jedina ispravna. Živ bio.

 

Cuj, ti svojom cigarom trujes vazduh koji ja udisem, kapiras?

Ja bih se drzao svoje politike kada tudje "politike" ne bi uticale na moj zivot

  • Downvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nisam imao nikad problem sa "kriziranjem"...

 

Ne kazem da ja ne mogu bez cigare,znam da mogu,jednostavno mi prija taj osecaj,nisam nikada razmisljao da prestanem,niti cu u skorije vreme.

No,moja poenta je da,ako tebi nije prijala cigara,ne mora da znaci da ostali ne uzivaju u tome,ili da lazu sebe da uzivaju u tome.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nisam pušač, samo sam objektivan.

 

A ok.

Nisam imao nikad problem sa "kriziranjem"...

 

Ne kazem da ja ne mogu bez cigare,znam da mogu,jednostavno mi prija taj osecaj,nisam nikada razmisljao da prestanem,niti cu u skorije vreme.

 

To uglavnom svi kazu.

No,moja poenta je da,ako tebi nije prijala cigara,ne mora da znaci da ostali ne uzivaju u tome,ili da lazu sebe da uzivaju u tome.

 

ja sam pusio 4 god, i prijala mi je, svako jutro posle svake kafe posle svakog rucka.

I onda sam ostavio jednom. I onda sledecu koju sam zapalio nije prijala.

 

I onda sam se setio kako cigara stvarno prija. Kako je bilo kada sam zapalio prvu.

 

I onda sam malo razmisljao. Cigara prija samo jer umanjuje onaj blagi intezitet zavisnosti koji stvara.

Drugim recima telo ti trazi cigaru i tek onog trenutka kada udahnes dim telo pocinje da oslobadja nagle kolicine endorfrina i dopamina.

Tipichna narkomanska shema.

 

Ljudi mogu po nedelju dve da izdrze bez cigara jer se dosta nikotina u plucima talozi pa pravi rezerve.

Zato mnogi ni ne shvataju da su uhvaceni u zamku zavisnosti.

 

Ne radi se tu o subjektivnom iskustvu nego o objektivnoj realnosti.

No, da budem iskren da ste me ovo pitali pre god i po, pricao bih isto sto i ti.

 

rekoh sta imah, ko hoce, nek uzme sta moz ko nece nek se ne obazire.

Edited by bezlichni

Share this post


Link to post
Share on other sites

Isto kao sto pusaci sire pushacku propagandu kakoa je cigara izvor beskrajne ekstaze uzivanja imidza i smeka, tako ja sirim iskustvo da je cigara otrov u paklici apsolutno beskorisno govance.

 

Kakvu propagandu covece? Ako hocu da pusim,pusicu,imam pravo na to,moj problem...Kao sto i postujem vasu odluku da ne pusite,kul,necu vam se nametati.

 

A sto se tice zagadjivanja okoline,cigara nije jedini uzrok tome.

 

Hvala na informaciji,ali nisi jedini koji je pokusao da mi skrene paznju.Prestacu kad ja budem mislio da treba.

Edited by The Jester
  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Негде сам прочитао да пушачи заправо знатно мање загађује околину. Обзиром да умиру десетак година раније од непушача, штета коју праве је знатно мања од оного што би направили за додатним десетак година живота кроз друге видове загађивања. :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja zapalim jednu,dve cigare dnevno u proseku, mogu da budem da ne pusim mesec dana, pa i da prekinem odmah, ali to mi stvarno ne predstavlja nikakv problem u zivotu, naprotiv bas uzivam ponekad da zapalim...ljudi se truju i drugim stvarima, hrana, vazduh, naravno to ne moze da se izbegne u potpunosti kao cigarete. Jedan stanovnik Bg-a udisuci vazduh unese stetnih materija u organizam ekvivalentno 2 pakle cigara. Mislim da ni ne postoji relevantan pokazatelj da ljudi koji puse zive krace i da oboljevaju vise od kancera nego nepusaci. Ima koliko hoces matorih ljudi koji ceo zivot puse i piju rakiju pa imaju po 80 godina a opet mnogi koji niti puse niti piju dobiju rak...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cuj, ti svojom cigarom trujes vazduh koji ja udisem, kapiras?

Ja bih se drzao svoje politike kada tudje "politike" ne bi uticale na moj zivot

 

svi pusaci ovo sveta puse samo zato da bi tebe trovali. stoga, u ime svih nas nikotinskih zavisnika, krepaj sto pre, aman, da bismo mogli svi da prestanemo da pusimo.

 

unapred zahvalni,

 

svi mi.

  • Upvote 3

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

 

I onda sam malo razmisljao. Cigara prija samo jer umanjuje onaj blagi intezitet zavisnosti koji stvara.

 

 

izgleda da je tako...ja ne pushim vec 2 godine(a to je kratko bilo,par nedelja,a na duze vreme pre 5 god) ,ali opet,svaki put kad neko pomene cigare,ili pushi pored mene,uhvati me neka blaga nervoza,dodje mi ponovo da krenemmmm :mad:

 

imam utisak da zavisnost nece nikad da prodje :no:

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 1 month later...
Guest Куртон

mislim da cu nakon duzeg vremena danas da opet kupim pljuge

ne znam sta da kupim doduse, kad sam pusio, pusio sam mesovito sta god stignem/za sta imam para (jedno 2 i po godine); pretezno classic, ali necu vise da taknem to njesra; eventualno L&M (malo preskup)

sarajevska drina previse ima katrana

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 1 month later...

Pa imaš na trafikama Drum i Van Nelle, a kod vrućeg gavrana u radnjici sa duvanom ima Virgina, koja je ono, ok ali ništa preterano. Bolja je od ova prva dva, po mom ukusu, ima dobru kesicu koja se zatvara na zipper, tako da ne lapi :)

Kažu mi da na zelenjaku na pijaci možeš na kilo da kupiš razne duvane, mirišeš i kupuješ, al nisam išla i ne znam dal je proverena priča...

 

U stvari, ako neko ide preko grane, potraži Old Holborn aromatic, preeedivan je....!

 

Ali, da, strava je uopšte samo motati, zbog rituala, a svaki smotan je meni lepši od cigareta na paklicu...

 

Kad otvoriš kesicu Old Holborna, piše: Take your time. <3

Edited by Machka Naopachka
  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tnx, ja se secam da sam pre par godina probao srolani duvan, ne secam se kako se zove, samo znam da je pakovanje bilo smedje i da je valjda neki lav bio na pakovanju. Bas sam se prijatno iznenadio, mislio sam da mnogo vise vonja :D Overicu trafike po kraju uskoro.

 

Edit: setih se, to bese Samson.

Edited by Simadin

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...