Jump to content

Cigarete


enclave

Recommended Posts

@toki89

Na otvorenom prostoru ti ne smeta dim.Ni tebi ni drugima.Mani se proseravanja.Sto se tice javnih zatvorenih prostorija,u njima je pusenje ili zabranjeno ili u vecini objekata postoje delovi za pusace i nepusace.I to je to.A ako se na kraju krajeva odlucis da ides u kafancinu u kojoj se purnja,sam si kriv.Niko te ne tera.I manite se tog bontona,sta pametujete.Svi ste odjednom neki francuzi,a 50% vas dalje od Krnjace videlo nije.

Stvarno mi se vise sere od ovih "anti-pusaca".Jebote,do pre koju godinu nikome nista smetalo nije,i sada odjednom svi dobijaju kancere od toga.Purnjala je svaka susa i zivela 100 godina,a sada i ovi sto gledaju u pusace od toga dobijaju momentalnu rakcinu.Serete ko patke,jebalo vas zapadnjacko ispiranje mozga.A najgori su ovi koji su do pre tri dana pusili 2 pakle dnevno,pa nestalo love za pusenje,i sada seru o zdravom zivotu.Licemerstvo do daske.Jebote,nasi ocevi i dedovi su cepali najgore krdze,udarali rakije i rokali slanine,pa su ziveli 150 godina.Sada nam dolaze kojekakvi doktor filgudi i kvazi nutricionisti,seru o vaganstvu,vijetnamskim hibiskusima i detelinama sa 18 listova,kenjaju kako nezdravo zivimo i uvaljuju nam napumpane paradajze,i pametuju kako se ovde od pamtiveka zivi lose.Pa mars bre u pizdu materinu.

Dakle,slazem se da pusenje treba biti zabranjeno u javnim institucijama.Slazem se da trebaju postojati delovi za pusace i nepusace u javnim objektima.Ali da ja nekome smetam zato sto pusim na ulici ,u parku ili u svojoj kuci...PROSERAVANJE NAJGORE I MRS U KURAC!

 

Inače, kazne za bacanje opušaka svuda bi trebalo da postoje, ali to može da zaživi kada se budu pisale i kazne za uopšteno bacanje đubreta po ulici.

 

Dokle god je pusenje na ulici dozvoljeno a meni nije obezbedjeno da opusak bacim na adekvatno mesto ( "ulicne" pepeljare),niko nema pravo da me kaznjava.

  • Upvote 9
  • Downvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ima kurac.U Subotici ima u centru grada.I to ne svugde,vec na 2-3 mesta.I sta treba da radim,da ugasim cigaretu o dlan i strpam u dzep do kuce?

 

Kapiram da je to da nekome dim smeta na otvorenom više paranoisanje nego što mu stvarno smeta, ali ajde.

 

Nije paranoisanje,vec trendi proseravanje.

Nedavno mi je drugar pricao da je procitao neko istrazivanje po kome 600.000 ljudi godisnje umre od pasivnog pusenja.Koliki debil trebas biti da poverujes u budalastinu da svake godine umre kompletna populacija jedne drzave velicine Crne Gore od toga sto sede u zadimljenim kafanama.Pa jebote zivot,koje je to ispiranje mozga.

  • Downvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

A najgori su ovi koji su do pre tri dana pusili 2 pakle dnevno,pa nestalo love za pusenje,i sada seru o zdravom zivotu.Licemerstvo do daske.Jebote,nasi ocevi i dedovi su cepali najgore krdze,udarali rakije i rokali slanine,pa su ziveli 150 godina.

A baš smo pričali kako niko ne ostavlja cigare kada mu nestane para. Inače, naši matori su pušili mnogo bolje stvari nego ovo govno puno hemikalija koje danas prolazi kao "duvan".

 

Dokle god je pusenje na ulici dozvoljeno a meni nije obezbedjeno da opusak bacim na adekvatno mesto ( "ulicne" pepeljare),niko nema pravo da me kaznjava.

Možda je kod tebe drugačija situacija sa kantama i pepeljarama na ulici. Ovde ih sada ima na svakom koraku, u nekim opštinama više, u nekim manje i svejedno gledam pušače kako bacaju pikavac pravo na kolovoz ili, čak, ugase na onom metalnom delu kante i onda ostave tu da stoji uspravno, umesto da bace u kantu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uzmi da ucis madjarski ako si manjina. To je jednostavno pogresan stav, manjina nikome ne treba da se prilagodjava. Ako 80% ljudi na stanici purnja ,neka purnja ,ali ako ustanu i udalje se dovoljno od onih koji ne vole to.

automobili koji piče kolovozom i njihova isparenja (kancerogena koliko i nikotin) ti ne smetaju?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cist nikotin nije ono sto je kancerogeno i stetno,vec sve ono sto se u cigareti nalazi pored njega,od amonijaka,sumpora preko raznih pesticida do olova.Sve to u malim kolicinama nije smrtonosno,ali kada se konstantno talozi u telu,dolazi do poremecaja,slabi imuni sistem i eto problema sa respiratornim sistemom,eto problema sa pritiskom,mastima a kod nekoga i raka.

 

Duvan se vekovima konzumira i nikad nije bio toliko stetan koliko je danas.Danas svakakva sranja trpaju u cigarete,i ko kaze drugacije sere.

Pljuga od pre 50 godina,od pre 20 godina,od pre 10 godina i ovo poslednjih godina nije isto.em brze sagoreva,em je los kvalitet,em te tera da zapalis jednu za drugom em smrdi.

Pradedi ili dedi bilo dovoljno da smotaju dve tri dnevno i mirni su ,a danas nisi nista uradio ako uz kafu nisi zveknuo 4-5 komada i svako jutro iskasljavas katran i slajm ko da si na samrti.

Normalno da su ziveli kao i nepusaci kad su pusili pravi duvan,neprskan,nekaljan,nemiksovan....

Ne zaboravite da se nekad moglo pusiti i na aerodromu i u banci i u kancelarijama i na javnim mestima i nikada toliko nije smetao i smrdeo kao danas,toliko da je to zabranjeno.

Nekada bile tolike reklame po televiziji,bilbordima,u sportu....pa nije bilo toliko ovisnika.

 

Da li se sad zalim kad neko pored mene zapali,ne zalim se,kad mi dodju gosti,ne branim da zapale,ali moze samo u dnevnoj,jeste da treba dugo da se provetri,al ne vise svaki dan po ceo dan,pa da kade,da li me gusi,ne gusi me,da mi smeta,smeta mi ali smeta i kanalizacija i smrad kod ade i ugalj i kad neko prdne,al nece od toga da se rikne,ranije bila samo frka,da ne popustim pa zapalim i ja,ali i to je vise kenjkavost u glavu.

  • Upvote 3
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

<p>

ovo zvuci do jaja razmazeno, na otvorenom prostoru nemas gde i bas ti toliko smeta dim?

pa nije bas da ti svi ti pusaci purnjaju u facu

 

da li si ti iz Bg-a? ako nisi, onda ok, a ako jesi, onda mora da ne cekas na istim stanicama bus...sta treba, da se pomerim 50m od stanice? mislim, nisam nikome nikakav dopis uputio i ne bunim se, jedino ovako, putem foruma. ali reci da je ono sto sam rekao razmzeno je smesno.naravno da ne purnjaju u facu, ali vetar nanosi, i nema teorije da se izbegne.

sad kad razmislim, meni cak vise smeta i to, nego kad odem u klub, jer tamo je zadimljeno, pa se i naviknem.

Prilagodis se posto si manjina.

 

to i radim, nazalost.

 

ali ako je to ispravno resenje za sve, onda u kurac.

Edited by Џрк

Share this post


Link to post
Share on other sites

em brze sagoreva

 

Заправо, фора је у томе да, што цигара брже гори то има мање хемикалија. Посебно амонијака, који се ставља управо због тога да пљуга дуже траје.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...