Jump to content

Kypck


Routasydän

Recommended Posts

Osnivac benda je legendarni gitarista i tekstopisac, sada vec pokojnog, benda "Sentenced" Sami Lopakka.

 

KYPCK's crew features vocalist E. Seppänen, guitarist S. S. Lopakka (Sentenced), bassist J. T. Ylä-Rautio and drummer K. H. M. Hiilesmaa, who is also known as the producer of HIM, Lordi, Sentenced, Moonspell, Apocalyptica and many others. Obviously Hiilesmaa is also in charge of KYPCK's production.

 

KYPCK, 'Kursk' in the western alphabet, is a Russian-singing Finnish doom metal band. The band's debut downfall, the full-length album titled "Cherno" has been recorded during the summer of 2007 and mixed in December 2007. The album will be mastered in January 2008 and released through the Finnish Uho Production in the spring.

 

http://www.myspace.com/kypck

 

http://www.kypck-doom.com/

 

:pivopije::pivopije::pivopije:

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Ja znam engleski, ruski i pomalo suomi (finski) pa se nekako snalazim :D A tekstovi su inace prepuni ironije, ne treba zaboraviti na emocije koje Finci gaje prema rusima :D

Те емоције су општепознате. Утолико ми је чудније да су одабрали руски.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Upravo preslusah ovo sa spesja i mogu reci da sam prijatno iznenadjenja...bas mi se svidja...kako volim sto znam ruski!!! :pivopije:

 

 

I meni je drago sto znas ruski i sto ti se svidja KYPCK draga moja Ivi :pivopije:

 

Без обзира. Финци воле Русију једино у облику водке.

 

Vodka je finsko nacionalno pice, oni su je izmislili. A ruse ne vole ni u kakvom obliku :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja znam engleski, ruski i pomalo suomi (finski) pa se nekako snalazim :D A tekstovi su inace prepuni ironije, ne treba zaboraviti na emocije koje Finci gaje prema rusima :D

 

ovo nije toliko tacno. Ne vole Staljina od kojeg su hteli da preotmu Istocnu Kareliju. Veoma vole Petra Velikog koji im je dao samostalnost. Njegov spomenik je i u centru odmah pored parlamenta i katedrale.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ovo nije toliko tacno. Ne vole Staljina od kojeg su hteli da preotmu Istocnu Kareliju. Veoma vole Petra Velikog koji im je dao samostalnost. Njegov spomenik je i u centru odmah pored parlamenta i katedrale.

 

 

A cija je inace Karelija? A vole Petra koji im je dao samostalnost od koga? - od Ruske okupacije!

Imam jednu dobru prijateljicu Finkinju i bas sam imao prilike cesto da slusam o emocijama koje gaje prema Rusima, ali i Svedjanima :D

 

Ali da ne idemo u spam, to nije tema ove price. Inace bio sam bas prijatno iznenadjen kada sam video da se Hiilesmaa ukljucio u ovaj projekat, do sada je tqaj covek radio samo produkciju i mislim da je prvi (bar veliki) bend u kome svira (neka me neko ispravi ako gresim). Inace Sentenced je imao bas losu produkciju dok cika Hiilesmaa nije stvar uzeo u svoje ruke, a vidi se da je odlicno odradio posao i sa KYPCK.

Share this post


Link to post
Share on other sites

A cija je inace Karelija? A vole Petra koji im je dao samostalnost od koga? - od Ruske okupacije!

Imam jednu dobru prijateljicu Finkinju i bas sam imao prilike cesto da slusam o emocijama koje gaje prema Rusima, ali i Svedjanima :D

 

Nemate pojma ni jedan ni drugi. Petar Veliki je preoteo Finsku Šveđanima, do tada je bila u sastavu Švedske. Lenjin joj je dao nezavisnost 1918, a Staljin ratovao protiv nje 1939-1940. i preoteo im Kareliju, koja je i danas u sastavu Rusije. To je cela istina.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...