Jump to content

Atlantida


Bejbe Kompajler

Recommended Posts

Uh, mnogo je tamo stvari koje mi ovde ne znamo... Hiljade kriterija koji nemaju veze sa muzikom uticu na sve znatno vise od same svirke. Znate vec i sami, kao i u svakom drugom showu (Veliki brat npr), mora se voditi racuna o gledanosti, gledanost povlaci da mora biti bendova iz razlicitih gradova i drzava, izbacis jednog, izbacio si gledanost u tom gradu... A sto se veza tice koje se tamo potezu, to moze do prekosutra da se nagadja.

 

Na osnovu onoga sto se vidi na TVu, ja licno nisam odusevljen ni sa jednim bendom. Tj. bude dobrih momenata u jednoj emisiji, pa osrednjih u drugoj. Retko koji (po licnom misljenju nijedan) bend uspeva da odrzi nivo kvaliteta u svakoj emisiji. Kako je ovo Atlantida tema, recimo ovaj Osmi Putnik im je verovatno najbolje nesto do sada sto su uradili tamo, dok je Still Loving You bio poprilican ocaj.

 

Mislim da je generalno jedna greska napravljena sto se ove emisije tice - morala se svirati autorska pesma u prvoj emisiji prilikom odabira bendova. Da vidimo kako se ljudi snalaze sa sopstvenim pesmama, obradu svako moze odsvirati, pa onda moze izabrati pogresnu koja im ne odgovara, pa se stekne pogresan utisak... Evo recimo Last Location, http://www.myspace.com/thelastlocation, njihove pesme na myspaceu (prva i treca recimo) zvuce bolje nego sve sto su svirali od kad se takmice. Isto vazi i za Atlantidu, imaju svojih pesama koje bi sigurno bolje izveli od obrada...

 

Mene one Mostarke smorise od prve emisije, ne bih na taj koncert ni u snu otisao. A da zavrsim, favoriti: Nasty Michelle, Santos braca, Last Location (kad dodje do autorskog dela opravdace sigurno) i Atlantida, jelte :meshuggah::rockdevil:

Edited by Apeiron

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jasno je da ne presuđuje muzički kvalitet bendova. Štaviše, nekad je i kontraproduktivan. Recimo, da je Dargoron prošao audiciju, sad bi mleo sve ostale bendove iz emisije u emisiju. Imam utisak da ih zato nisu ni pustili da prođu. Ili, bend Murisa Varajića. Čuo sam dosta komentara da oni nisu prošli zato što je Zeletu bilo bezveze da sedi u žiriju, dok na bini svira gitarista koji je daleko bolji od njega. :)

 

Santos Brothers su definitivno bend koji ima izgrađen stil, sviraju kao da su desetak godina stariji i iskusniji. Mislim da bi klinac mogao da uči mnoge tamo kako se svira gitara "iz duše". No, nisam siguran da će se pokazati na autorskim stvarima, a i školskog su uzrasta, osetljivo je to doba za epidemije, a vidimo da se u svakoj drugoj emisiji neko razboli i ne nastupi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja ne vidim uopshte razlog zashto bi se bend poput Dargorona i Muris Varajic uopshte takmichili u ovakvim emisijama. Oni su vec postigli neshto, ovo je takmichenje za demo i manje poznatije bendove, da se oni malo kompromituju i popularizuju.

 

I brate jel morash odmah da mrachish, kako su osetljivi u tim godinama, kako mogu da dobiju svinjki grip pa ne dodju i ispadnu?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja ne vidim uopshte razlog zashto bi se bend poput Dargorona i Muris Varajic uopshte takmichili u ovakvim emisijama. Oni su vec postigli neshto, ovo je takmichenje za demo i manje poznatije bendove, da se oni malo kompromituju i popularizuju.

 

I brate jel morash odmah da mrachish, kako su osetljivi u tim godinama, kako mogu da dobiju svinjki grip pa ne dodju i ispadnu?

 

Taj isti argument za Dargoron i Murisa važi i za Atlantidu - i ona je afirmisan bend već par godina unazad. Za Santose - naravno da ne mračim, nego mi žao što su ispali zbog bolesti Alfa pop (najbolju ribu su imali) i Feedback (energični momci), pa prosto ne verujem da je moguće da se ciklus emisija istera do kraja, a da još neko ne otpadne iz istog razloga.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Atlantida se večeras provukla, jer je imala "dužu klupu" u produžecima, tj. afirmisane autorske pesme kojima je mogla da nadoknadi zaostatak iz regularnog dela. Obrada Eye of the Tiger je zvučala raspadnuto i neubedljivo. Jedino bih pohvalio Nemanju, jer je sada bolje pevao nego inače, a i odabrali su da pesmu sviraju u tonalitetu koji mu odgovara. Posle izvođenja njihove najslabije pesme, Vrela stvar, očekivao sam da ispadnu, ali ih je Zele očigledno favorizovao i pre produžetaka. Mislim da će ih autorske pesme upravo i vaditi, ako uđu u samu završnicu.

  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Loshu su pesmu izabrali, Nemanjin glas mi nije neshto kako treba... Koliko god ih voleo, da sam ja sinoc bio u zhiriju, radije bih glasao da ostanu oni Black Box. Atlantida jeste bolja od njih tehnichki, svirachki i imaju odlichne stvari, ali sinoc su bili po meni najloshiji od svih ostalih bendova.

 

Izvukli su se :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa, ja kontam da je vreme vec da se postavi pitanje svrhe ovog takmicenja. Drugim recima, dosta tezge, daj autorske pesme. Zbog toga bih sigurno glasao da bend koji svira svoje pesme ide dalje, u odnosu na onaj koji odsvira obrade. Osim toga, nije Bon Jovi ni odsviran nesto posebno od strane Black Box, dok Atlantida zaista pada nekoliko stepenica zbog vokala, o tome, ako misle ozbiljnije dalje da rade, moraju dobro razmisliti. Nemanja im je verovatno dugogodisnji prijatelj, ali ja bih menjao pevaca bez sekunde razmisljanja.

 

Eto, trebala je i Alogia da nastupi u revijalnom delu, ali nesto se ocigledno iskomplikovalo...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nisam sinoć gledala emisiju, imala sam neku frku... Jutros mi je Nemanja pričao šta se zbivalo.

 

 

@ Apeiron - Nemanja je 'glavni' u bendu, te ga je nemoguće izbaciti ;) Podsećam te da je čak i na jumetalu bilo svađanja oko njegovog uzimanja prava na ime, pesme etc. nakon razlaza 'Atlantida/Aeternia'

Share this post


Link to post
Share on other sites

@ Apeiron - Nemanja je 'glavni' u bendu, te ga je nemoguće izbaciti ;) Podsećam te da je čak i na jumetalu bilo svađanja oko njegovog uzimanja prava na ime, pesme etc. nakon razlaza 'Atlantida/Aeternia'

Ah ;)

 

Ne zaista, poenta je ista, ako momci iz benda zele da idu uzlaznom putanjom, on im je zaista najslabija karika. A za zanr koji sviraju, pevac bi trebao biti najjaca karika. Ko god polaze pravo na ime, nije bitno, ne znam sta on misli o svom glasu, i da li pogleda emisije nakon sto se zavrse, ali stvarno lose, katastrofalno lose radi posao. Nemam nista protiv momka, naravno, ali eto, zao mi uvek bude kad cujem dobru svirku ispod, i on propeva, i sve padne za nekoliko klasa.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Aktivnost u ovom periodu je na visokom nivou. Pored nastupa na Ratu Bendova (www.ratbendova.obn.ba, www.ratbendova.com), gde vodimo ljutu bitku za Rock kulturu, uskoro treba da se pojavi i naš novi album.

 

Album, koji nosi naziv "Put u večnost", pojaviće se vrlo brzo. Odlučili smo se na promo akciju, tako da ovaj album možete naručiti po promo ceni pre nego što se pojavi u cd-shopovima. Naručivanje možete obaviti na linku: http://www.naruci.atlantidaband.com/

 

Lista pesama izgleda ovako:

 

1. Kraj...

2. Sam

3. Put...

4. ... u večnost

5. Milosrdni Anđeo (posvećeno Bošku RNA Radišiću)

6. Nebo

7. Na krilima noći

8. Sećanje

9. Sve ti opraštam

10. Brže od smrti

11. Sudbina

12. Početak...

 

Bonus:

13. Igraj sad (cover by Kerber)

14. Talasi (na text Milana B. Popovića)

15. Početak (radio edit)

 

Do tada, prvi singl "Sećanje" možete poslušati na oficijalnoj MySpace.com stranici i na www.atlantidaband.com.

 

ATLANTIDA official:

Official MySpace.com Page - http://www.myspace.com/atlantidaband

www.ATLANTIDABAND.com - http://www.atlantidaband.com/

Official FaceBook Page - http://www.facebook.com/home.php?ref=home#/pages/Atlantida/127672764339?ref=ts

Official Twitter Page - http://twitter.com/atlantidaband

Share this post


Link to post
Share on other sites

Atlantida je ovog puta ispala, sasvim zasluženo. Jedino mislim da baraž nije trebalo da igraju protiv Venus, nego protiv benda Sabbatka, koji je večeras očajno izveo Nothing Else Matters. Očigledno su se sa Highway Star fino izvadili, pa su ih pustili da prođu direktno. Što se Atlantide tiče, Pakleni vozači - loše, nije to taj feeling, odradili su je kao da se radi o nekoj King Diamond-ovoj horor pesmi, a ne onako kako tu pesmu treba izvesti. Ti i ja - ta pesma je meni omiljena od Atlantide, ali zahtevna za uživo izvođenje, zbog preklapajućih vokala. To je jedan hendikep, a drugi je što gitarista definitivno nema kvalitet potreban jednom ovakvom bendu, što je opet dokazao greškama i ispadanjem iz ritma, i to na autorskoj stvari. Konačno, Watching Over Me, pesma na koju sam posebno osetljiv - nije odrađena na onom nivou na kome bi trebalo. Osnovni rif nije se smeo pogrešno svirati, a Nemanji dublji tonovi na strofama balada jednostavno ne leže, mada moram da priznam da se potrudio da visoke deonice otpeva energičnije nego što to inače radi. Sve u svemu, za bend koji iza sebe ima dva snimljena albuma, celokupno učešće u ratu bendova može se okarakterisati kao prosečno. Naravno, sve čestitke bendovima koji su ponovo razvalili, pre svega mislim na Nasty Michelle i Santos Brothers Band.

 

P.S. Voditeljka je napomenula da Nemanja "privlači svojim osmehom", a ja kažem - ako je on privlačan, onda mi je drago što ja imam reputaciju neprivlačnog muškarca. :mrgreen:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sve u svemu, za bend koji iza sebe ima dva snimljena albuma, celokupno učešće u ratu bendova može se okarakterisati kao prosečno.

Ovim bi se mogla i zakljuciti ta tema, jer zaista jeste Atlantida tamo prosecan bend. Iskren da budem, branio bih ih uvek zbog cinjenice da i oni brane metal boje na tom takmicenju, ali ipak valja biti realan i objektivan.

 

Iako onaj Venus smori najgore, nadam se da ni njima nije jos dugo ostalo :meshuggah:

 

I usput, onaj Last Location stvarno odlican bio ovaj put, gitarista poslusao Zeleta i sveo solazu na melodiju, pojednostavio, a sigurno ima najbolji ton tamo.

 

Videcemo sta ce dalje biti, ovde nemamo vise sta na tu temu pricati sad kad Atlantide vise nema.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sto se mene tice, otvori novu temu na domacoj sceni. Veceras sam prvi put gledala tu emisiju i mogu reci da je bilo zanimljivo. Ima na you tube i kanal gde kace sve snimke, pa ko zakasni moze i tu da ih pogleda. Mozda ne bi bilo lose ni staviti anketu za glasanje ko je ciji favorit.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa, otvorite vi, moderatori, vama je lakse :) Meni favorit klinci, normalno.

Treba to na sve ili svasta otvoriti, nije metal takmicenje, niti se tice metal scene, saroliko je takmicenje.

 

Evo tema, otvorih kad vec niko nece ;)

 

http://www.yumetal.net/forum/topic/43301-rat-bendova-na-obn-televiziji/

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Izašao je novi Atlantidin album - 'Put u večnost'.

 

Album možete naručiti preko http://www.naruci.atlantidaband.com/ ili kupiti (za sada) u nekim od navedenih cd-shopova:

 

Banja Luka

CD Shop Kec, Stari Tržni centar, Gospodska: telefon +387 51 212 221

 

Beograd

Felix Music Shop, T.C. Sremska, I sprat: 011 2180 321

Plato Music Store, Čika Ljubina 18-20: 011 3032 196

 

Šabac

Music Box, Gospodar Jevremova 15: 015 347 805

 

 

 

Kreću i koncertne promocije novog albuma. Prva stanica je Smederevo 11.decembra u mk ' Street Fighter'.

 

Zajednička promocija sa magazinom Nocturne u Beogradu biće 27.decembra u Livingrumu (SKC).

 

 

 

Čekamo vas!!! :rockdevil:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...