Jump to content

He-man


Гера

Recommended Posts

  • Replies 104
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

khm...nije manga nego anima

manga = strip , anima = jap. crtac

a anime toliko beze bilo cemu iz USA da je to smeshno

 

imas vrh nove crtace - Avatar recimo

Clone Wars je odlican..Avengersi su odlicno nacrtani

noviji batman crtaci....

evo ovaj Justice League The New Frontier - najzad krv u americkom crtacu

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

khm...nije manga nego anima

Nije šija nego vrat.

 

Kad sam ja bio mali (čitaj: kad su ta japanska sranja počela da se pojavljuju u Evropi) i stripovi i crtaći su se zvali "manga". Ta reč je tada označavala japanski stil crtanja likova sa velikim očima, bilo u stripu bilo na ekranu. Stil je stil.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ne...misli anime :)

ma glupo je da o tome diskutujemo i offtopikujemo

 

sto se tice novih americkih crtaca probaj da nabavis ove Marvelove :

Ultimate Avengers 1,2 i Iron Man .. prica je krsh u odnosu na strip

ali je animacija jako lepa...najbolje sto su mogli da izvuku

 

za tog novog Hemana sam cuo da je super mada nemam vremena da ga gledam

previshe epizoda, ko ce da odgleda sve to....

 

inace u najavi je novi igrani Heman, kao i Thundercats i GIJOE

bice zanimljiva 2009ta

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Да, то ти је као са музиком! Оно што је олд скул, остаје олд скул!

 

Мени је онако, не свиђа ми се што хи-мен има ону челичну ручерду, и тако још неки детаљи који су им булшит... Знаш, није то тај лик, није то тај "хумор", није то та анимација! :)

Stari he-man je bio super i ostace zbog svoje humoristicnosti :pivopije:

Kod ovog novog mi se dopada sto je ipak malo ozbiljniji,recimo Skeletor koji se u starim skoro nikada nije tukao,a i nije bio nesto jak,ovde batinja kao lud.Eh pa to su sitni detalji,stari fanovi ce se buniti a sadasnjoj deci to nece biti vazno jer gledaju crtani radi zabave.

P.S. Uopste mi se nisu dopale one nove nindza kornjace stare FTW

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja sam krajem devedesetih kupovao stripove he man,nase.secam se delili su originalne figure likova, a ja sam posedovao originale gvildora,skvizija(onog reptila sa dugackim rukama),hordaka,he mana i jednog od onih meteorita,plavog valjda.pakovanja su dolazila sa'bukletima',odnosno malim stripovima.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja sam krajem devedesetih kupovao stripove he man,nase.

Kod nas je tokom 1988 mesečno izlazila originalna Marvelova serija, a bio je i specijalac rađen po filmu, da ne spominjem da su Gospodari svemira izlazili godinama u nastavcima u Politikinom Zabavniku.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kod nas je tokom 1988 mesečno izlazila originalna Marvelova serija, a bio je i specijalac rađen po filmu, da ne spominjem da su Gospodari svemira izlazili godinama u nastavcima u Politikinom Zabavniku.

 

da,to je verovatno to.a imao sam i taj specijal radjen po filmu,secam se imao je bele korice.iz tog vremena ostao mi je samo jedan broj,ono kad ljudi meteoriti padnu na eterniju.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jbt sad razmisljam kojom igrom slucaja je ovaj kult nastao!Naime cavrljah po wikipedi i procitah da su prvo pocele da se prave He-Man igracke, pa tek posle stripovi i crtaci, a pazite ovo:

 

Originally, the He-Man action figures were designed as a toy line for the Conan The Barbarian movie, but Mattel president Ray Wagner decided instead to come up with a new proprietary male action line, for possibly one or two reasons:

 

1. So as to avoid paying royalties to another company

2. After seeing the movie and all its violence and sexuality, they knew that few children would be allowed to view it, and would be a marketing disaster. So they put a mop of blonde hair on the figures and changed his name to He-Man.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Transformersi i GIJOE su isto prvo krenuli kao igracke pa tek onda kao crtaci

Dobro, to je i logičan redosled kod takvih igračaka. Ako se ja dobro sećam GIJOE su se pojavili na ekranima prvo kao animirane igračke, pa tek onda kao crtani.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Одгледао сам и неке од новијих епизода HE-MANa, и прилично је добро, само оно што ми се још увек не свиђа је то што је значајна промена Адама и HE-MANa...

 

ЕДИТ: И мач је срање, и нема оне кул теме кад се претвара! Све остало је бесно!

Edited by Гера

Share this post


Link to post
Share on other sites

kad se samo setim, mislim da je bila '89 ili '90 kada je počeo da se prikazuje crtani kod nas, nedeljom u 20h na prvom programu. hi-men je bio smisao života za većinu tadašnje dece. kupovale su se stripovi i figurice. onaj ko je imao para kupovao je originale, a ko nije, morao je da se zadovolji sa pijačarskim figuricama. ja sam nažalost imao ove druge :( i uvek mi je bilo krivo jer su neki moji drugari imali originale koji su bili daleko kvalitetniji i nisu im se kidale noge posle određenog vremena. Imao sam Hi-mena, Rem-mena (lik sa metalnim oklopom i federima umesto nogu), Hordaka, Skeletora, Tu-beda (onaj sa dve glave), Betl-keta, Pandora, Klempa-čempa (crnja) Moskitora i Kralja Randora. Uvek mi je bila želja da imam Spikora, Baz-ofa, Fista, Men-e-fejsa, Bist-mena, Stratosa, Stoundara, Snejk-fejsa, Stinkora koji su mi bili među omiljenima.

Edited by Download_manager

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...