Jump to content

Marillion


Zazidar

Recommended Posts

Progressive rock bend... Postoji vetj oko trideset godina i za to vreme su izdali 14 albuma :>.

Poreklom iz britanije... Za najbolji deo diskografije fanovi smatraju prvih nekoliko albuma koji su radjeni sa starim pevachem ( "fish" otishao osamdeset osme ) shta josh retji... ja sam se zainteresovao za njih malo vishe nakon shto sam odlsushao pesmu " heart of lothian" ...

i tako...

chuo neko za bend? :>

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest Brain Salad Guuuz

verovatno je bila tema, ali nestade kao i gomila drugih u burnoj prošlosti ovog foruma.

 

ja ih slušam - ustvari samo fish albume - prva 4

 

bolje je reći da su iz škotske

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest Brain Salad Guuuz

pa zar baš najveća ljiga???

 

ajd da si rekao forgotten sons (pogotovo sa ovog gore livea), assassing, sugar mice

Edited by Brain Salad Guuuz

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 4 months later...

Bravo, bravo i još jednom- BRAVO za temu. Obožavam ih, šta da kažem :)

 

Invisible man i This strange Engine su pesme koje najčešće slušam ovih dana od njih. Maestralno, depresivno, atmosferično, progresivno..takva je njihova muzika :pivopije:

Edited by Varg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Misplaced Childhood и Brave су ми најбољи албуми...

 

Презадовољан сам комбинацијом мелдоије и емоција коју поседују.. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Oni su se prvo zvali silmarilion, pa su valjda zbog dužine ili izdavačke kuće morali da ga skrate, koliko se sećam.

Imam kući neki snimak iz 1987. gde su svirali kao predgrupa mejdenima.

Edited by Vlladimir

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja se jako retko javljam na ovaj forum ali cu samo sad napraviti izuzetak. pozdravljam otvaranje ove teme i veoma sam srecan sto ima jos ljudi koji cene ovaj fenomenalan bend.

Marillion je uz Sagu verovatno najznacajniji i najveci prog bend osamdesetih. Sastav koji je svojim prvim albumom ,,script from a jester's tear,, 1982/83 vratio progressive rock iz mrtvih i udahnuo mu novi zivot. Bend koji svakako zasluzuje mesto medju 10 najboljih prog bendova svih vremena. U 30 godina duge karijere ,Marillion i dalje uspeva da svoje fanove iznenadi necim novim u samom zvuku. iako vec odavno nisu u vrhu svetksih top lista oni i dalje imaju solidnu bazu fanova sirom sveta. Poceli su jako sa prvim albumom, nastavili jos zesce albumom fugazi, albumom misspleaced childhood digli svoju muziku na nivo vise i postigli slavu, cluthcing at straws albumom samo potvrdili, albumom season's end se odrzali posle fishovog odlaska, holidays in eaden pojacali komercijalni pristup , a albumom brave ponovo postigli nivo missplaceda...i tako dalje sve do danasnjih dana i odlicnog marblesa. svideo se nekom vise fish ili hoghart apsolutno nije bitno. cinjenica je da fish ne prevazidjen, za mene jedan od najboljih frontmena ikad i najboljih pesnika u rock muzici, ali...marillion su imali srecu da nakon fisha dobiju jos jednog veliko indvidualca i umetnika koji naravno nije imao nameru da kopira predhodnika. jedan od retkih bendova koji se nije srozao nakon tako jake personalne promene i to je za respekt.

Lord je napisao ,,Misplaced Childhood и Brave су ми најбољи албуми,, , i jesu. najbolji apsolutno. objektivno vrhunac fishovog i hoghartovog rada u bendu. i sad mi je tesko da odlucim koji je bolji.

ali...meni omiljeni su cluthcihg i seasons end. jednostavno takav zvuk koji su dobili na ta dva albuma mi najvise lezi. Atmosfera, muzika a pogotovo gitarska sola. inace dobar deo seasons end je radjen dok je fish jos bio u ekipi.

neko rece da je kayleigh ljigava pesma, nije, daleko od toga, to je predivna stvar, prava pesma za uvod u takvo remek delo kakvo je missplaced childhood i naravno njihov najveci hit a moze se reci i himna neo progrresive rocka.

 

za ljubitelje ovakvog zvuka preporucujem jos bendove : saga, IQ, Pallas i pendragon.

 

toliko od mene, a vi nastavite da sirite pricu o ovom fantasticnom bendu pa ko zna mozda ih nekad i vidimo u nasim krajevima, pa makar i fisha solo. mada bi najlepse bilo kada bi se fish vratio i zajedno sa hoghartom nastupio.

 

 

 

ps.

 

novi live album ,,familly,, snimljen tokom turneje somwhere else 2007.

 

Live, released in 2007

 

Track Listings

 

Disc One

 

1. Splitering Heart (7:26)

2. Hotel Hobbies (3:11)

3. Warm Wet Circles (4:10)

4. That Time Of The Night (5:41)

5. You're Gone (6:29)

6. Fantastic Place (6:36)

7. Afraid Of Sunlight (7:17)

8. Lords Of The Backstage (2:01)

9. Blind Curve (4:37)

 

Total Time : 47:33

 

 

Disc Two

 

1. Between You And Me (7:32)

2. Neverland (9:51)

3. The Great Escape (5:54)

4. King (7:44)

5. The Invisible Man (13:16)

6. The Space (6:58)

 

Total Time : 51:18

Line-up/Musicians

 

 

- Steve Rothery / guitars

- Steve Hogarth / vocals, keyboards, guitars

- Pete Trewavas / bass, backing vocals

- Mark Kelly / keyboards, samples, effects

- Ian Mosley / drums, percussions

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 3 months later...
  • 6 months later...
  • 3 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...