Jump to content

Gorod


Josif Visarionovič

Recommended Posts

jeben album. Gorod su sigurno jedan od najoriginalnijih i muzikalnijih tech death bendova ove decenije i to su opet potvrdili.

 

Svidja mi se sto ima dosta nekih "jangly" Mastodon-like riffova i gitarskih temica.

 

Vrlo jaka godina za tech death. Ovo, Augury, Alkaloid, Soreption, Beyond Creation, i Arsis obecava dosta.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Rivers of Nihil ove godine ispred svih, ali da - bilo je baš dobrih albuma. Nisam još čuo Gorod, evo sutra.

 

Ne znam, meni Rivers of Nihil nije tech uopste. Klasican fazon "ubacimo saksofon da bi bili prog." Ok mi muzika, ali nista da se useres.

 

Alkoloid svakako najbolji album iz ove branse ove godine, ali i ovi ostali kidaju. Augury i Gorod imaju svoj upecatljiv zvuk, Beyond Creation su malo zanimljiviji od Obscure.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nije možda tech u tom najužem značenju kad ga posmatraš naspram Gorod, Beyond Creation ili Obscure, ali dosta eklektičnije i progresivnije u suštini, taj saksofon fin ukras, ništa više, daleko od toga da preteruju sa njim na albumu i da on daje celoj priči ključnu notu. Mnogo dobre pesme, evo ja se usrao kad sam preslušavao album, užasno su napredovali kao songwriteri, baš kvantni skok. Možda sam zbog toga toliko i bio impresioniran jer im dosadašnja diskografija ništa spec.

 

Alkaloid je daleko najekperimentalniji od svih pomenutih bendova, pa je zato i najinteresantniji, al ima uspona i padova, na sreću mnogo više uspona. Augury isto ubica, baš komplikovano ali nekako i očekivano od njih. I Obscura nova je isto super, zanimljivije i prirodnije od prethodnog njihovog albuma ali nekako na njih brzo zaboravim, nemaju mi taj long lasting value, nekako po templejtu štrikaju.

 

Aj da čujem i Gorod, Arsis i Beyond Creation podrobnije.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Arsis debi bio otkrovenje, onai naslednik par pesama super, ostalo dosadno...pos' nisam ni slusao :bigblue:

 

Obskura sve pod konac, ali bas kad bi se morali opisati ednom reciu - sterilni (u svakom smislu)

 

Gorod i Augury zanimljivi, mada im nisam posvecivao paznju vise od ednog albuma

 

Treba sto vise novih bendova u tom zanru, svi se i onako pre ili kasnie zacaure :bigblue:

 

Archspire konza

Edited by KazimKazim

Share this post


Link to post
Share on other sites

Arsis debi meni u top 20 albuma ikada. Kasnije nikada nisu uspeli da ga nadmaše iako su uvek bili solidni sa izuzetkom onog Starve for the devil govneta. Ako je ovaj novi makar blizu ranih radova, ajmo kućama - biće to album i po.

 

Da da, Archspire postavio neke standarde prošle godine.

Share this post


Link to post
Share on other sites

e taj Archspire i slicni njemu su mi bas najgori trend u tech deathu, zato se treba drzati evrope i french kanade, Archspire mi vodja tog dosadnog i sterilnog talasa.

 

Vise brzo sviraju nego sto im je muzika zapravo kompleksna. Soreption se jedini izdvajaju jer imaju i neki groove i patmljive riffove.

 

Archspire riffove bukvalno vise zvuce kao vezbe neko kao riffovi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Onda odje postoi dosta razilazenja sto se tice shvatanja termina 'dosadan', postoe meni sto se Archspire tice sve suprotno od ovog sto si ti rekao

 

 

 

To za kompleksno shvatanje kompozicie (?!?), vec bih voleo da se obiasni plasticnim primerom...posto sam ja laik, nisam zavrsio muzicku skolu, pa sve procenjuem cisto iz dugogodsinjeg slusalackog iskustva :bigblue:

Share this post


Link to post
Share on other sites

ne znam buraz, gledaj playthroughs, pogledaj tablature

 

ova cela pesma je 4/4 i jedino sto mi deluje tesko za sviranje je to sto je brzo. NIsta zanimljivo se ne desava ovde meni. Solaza je bukvalno kao vezba koju peglas da gradis neku brzinu ili kondiciju.

 

http://www.youtube.com/watch?v=zj9QT5NMn1k

 

ali onda pogledas ruznog francuza sa telecasterom

 

http://www.youtube.com/watch?v=UXxZ3exL26U

 

a taj Archspire pola ni ne cujes sta sviraju jer je najglasniji bubnjar koji je suptilan kao mitraljez :D

Edited by azal

Share this post


Link to post
Share on other sites

A zastoe problem ako ovai svira 4/4, a ovai drugi lupam 5/8...posto se ne razumem u te striktno muzicke metrike, e to neka prevelika razlika u korist drugog? :bigblue:

 

Mislim i laiku e ocigledno dae drugi kreativnii, ali i kod ednog i kod drugog sam vidjeo slicne finte, tipa ovo

 

hAT52E5.png

 

(ne znam kako se zoe ovai nacin svirke :bigblue: )

 

 

I jos sto sta

 

Da pokusam da povucem paralelu izmedzu fuzbala i muzickih finti (posto drugacie ne znam) - to stoe ovai drugi proturio loptu kroz noge, ne znaci dae ovai prvi slepac, stoe samo klasika cimnuo loptu u stranu i presevao...sto se mene tice, kod obe kompozicie e postignut cilj - zanimljive su od starta do kraia :)

 

Ipak e odje razlika u slusasnju laika, priucenih laika i onih koi su zavrsili muzicke skole ili svirau nesto :)

Edited by KazimKazim

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...