Jump to content

Gorod


Josif Visarionovič

Recommended Posts

A zastoe problem ako ovai svira 4/4, a ovai drugi lupam 5/8...posto se ne razumem u te striktno muzicke metrike, e to neka prevelika razlika u korist drugog? :bigblue:

 

Mislim i laiku e ocigledno dae drugi kreativnii, ali i kod ednog i kod drugog sam vidjeo slicne finte, tipa ovo

 

hAT52E5.png

 

(ne znam kako se zoe ovai nacin svirke :bigblue: )

 

 

I jos sto sta

 

Da pokusam da povucem paralelu izmedzu fuzbala i muzickih finti (posto drugacie ne znam) - to stoe ovai drugi proturio loptu kroz noge, ne znaci dae ovai prvi slepac, stoe samo klasika cimnuo loptu u stranu i presevao...sto se mene tice, kod obe kompozicie e postignut cilj - zanimljive su od starta do kraia :)

 

Ipak e odje razlika u slusasnju laika, priucenih laika i onih koi su zavrsili muzicke skole ili svirau nesto :)

 

jbg meni je tech uvek bio watchtower, spiral architect, cynic, itd. da deluje zajebano u svakom pogledu i ritmicki i harmonski i da ne bude samo brzo. da se zapitas kako su uopste dosli do toga.

 

ovo sto archspire radi mi kao neki prosecan Shrapnel shredder iz 80ih sa blastovima u 250bpm, ne radi me nimalo :)

 

iako ne mogu nista od toga da odsviram, nekako mi previse jasno sta sviraju i ne fascinira me kompozicija na bilo kom nivou osim brzine. mada su ubedljivo najgori po tom pitanju Braindrill :haha:

 

bukvalno fazon kad dan danas pustim Confessor - Condemned ili Theory in Practice - TAT ilil Behold...the Arctopus i nemam pojma sta i kako su odsvirali to sto su odsvirali.

 

To mi nekako esencija tech metala, da je skoro neshvatljiva svirka

Share this post


Link to post
Share on other sites

AB super balans naprave izmedju disonant svirke sto ne volis i nesto melodicnije pa se izdvajaju od slicnih bendova jer ne guse kao vecina. najblizi su novom gorguts po tom pitanju.

 

koliko god da je meni super to mislim da sam i ja zavrsio neko vreme sa tim bendovima. cuo sam singl Baring Teeth i bas mi se ne slusa dalje. ispraticu Gorguts i Ulcerate i to je to otprilike.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 3 years later...
  • 11 months later...
  • 1 month later...

Odličan album, tech death koji je vrlo fluidan, pre bi išao u prog death kategoriju. Nisam baš najpodrobnije preslušavao sve njihove albume ali definitivno ovi Gojira i Mastodon momenti sad već ulaze u njihov dnk i nisu prvi put prisutni, te pesme koje imaju eklektičnih upliva su mi najbolje, kao i oni momenti gde se igraju ritmički, gde nije samo kucanje. Odlična produkcija takođe, basovita, nije ona ravna sintetička linija gde je sve opeglano što se često desi kod ovakvih bendova. Vokal jeste malo generički ali ne iritira me + pokušava i nešto novo, npr kao u "the orb" pesmi. Trajanje od 40ak min taman da ne uguši. Definitivno jedan od najboljih bendova ovog tipa kod koga se pesme lako razaznaju i nije sve u istom maniru.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...