Jump to content

Dead Shell Of Universe


Vermis

Recommended Posts

Preuzeto sa bloga:

 

"Svi koji su zainteresovani naručiti mini album "Tamo gde pupoljak vene...tamo je moje seme", a žele to učiniti na prostoru Republike Srbije, mogu putem našeg myspace profila ili zvanične email adrese ([email protected]), bend kontaktirati lično, radi dogovora oko detalja pošiljke.

 

Isporuka diskova vršiće se isključivo poštom, a naplata po primanju pošiljke, pri čemu njihova cena iznosi 500 din. + PTT troškovi."

Edited by Vermis

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Replies 50
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Bend je 80% čist Deathspell Omega rip-off, što ne znači da je muzika manje kvalitetna - odlična je, ali ipak ta činjenica ostavlja jedan negativan utisak već u samom startu; produkcijski, idejno, vizuelno... Previše to liči na DSO da bi bilo posmatrano kroz samostalnu prizmu. Takođe, vokal je prilično slabašan. No, disk kao disk, tj. samostalno i samosadržano ostvarenje je vrlo dobro, štaviše, odlično, u svakom smislu. Videćemo (nadam se) kako će međunarodna scena reagovati. U svakom slučaju je bolje uzimati za idole (da ne kažem kopirati) jedan DSO nego recimo Emperor, kao što je to jedan izvikan domaći bend skoro uradio na svom poslednjem albumu. Bottom line - za jedan bend u povoju, mogu samo da poželim svu sreću, a bio bih slobodan dodati i da je ovo prvi bend iz Srbije koji zaista ima šanse nešto da uradi na svetskom nivou.

Edited by Gojko

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Da je ovaj album, uz bolju produkciju i tehniciranje, snimio DsO, bilo bi obilatog svrsavanja.

Sto se mene tice, mnogo dobro! Onaj sporiji dio na 'Sanjara' me bukvalno uvukao u paklene ponore, i to mi je highlight albuma. Ostatak je sasvim dobar, sve je to fino zamisljeno i odradjeno. Svaka cast momcima, sad kapiram sto ga svi toliko hvale. Respekt za tekstove na srpskom!

Naravno, uticaj gore pomenutog grandioznog francuskog benda, kao i novog Mayhem-a(uz ovaj novi talas bm bendova koji praktikuju disonantne tonove, chantove i sl.) je evidentan. Naravno, i OSBM skole, sto mi se jos vise dopada.

Glavna zamjerka jeste mozda i prevelik uticaj DSO, uz vokalna rjesenja koja su mogla biti bolje odradjena. Ali opet, album je koncipiran da fino teche, i pravo je uzivanje slusati ga.

 

Obzirom da sam album nabavio u mp3, iskreno me zanima kolika je cijena(i kakav je buklet). Naslovni artwork mi se dopao, i to je jos jedan plus. Ocekujem nesto veliko od ovog benda u buducnosti, podrska Vermisu i ekipi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 4 months later...

Нема шта, одличан бенд и одлично издање.

 

 

Наћи ће се интервју у првом броју часописа, само да се чика В одлучи да пошаље одговоре. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 7 months later...

@Vermis, nemam ja ništa protiv članova, mislio sam samo da li postoji drugi način da se disk nabavi sem preko njih, a da je po mogućstvu u Begeu, i hvala za ovaj link, mada naručivanje preko neta i još stranog lejbla/distroa bi me koštalo k'o Svetog Petra kajgana.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Planiramo i vec uveliko radimo na "necem" novom, ali ovog trenutka ne bih bas da posezem za rokovima.

 

Sto se tice nabavke diska u Beogradu, stvarno ne znam dal' ga mozes pronaci, a ako to hoces ti ili bilo ko drugi, mozes/te uciniti isto preko benda, ostala su jos 4 primerka.

Edited by Vermis

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 8 months later...
  • 1 year later...

Oko benda se cuju samo glasine u Pomoravlju. Lik iz Jagodine, Borko, tvrdi da je pevao na albumu, a da je tekstove smisljao shizofrenik. Momci, oko vas se ispredaju losi mitovi.

 

Oko benda se cuju samo glasine u Pomoravlju. Lik iz Jagodine, Borko, tvrdi da je pevao na albumu, a da je tekstove smisljao shizofrenik. Momci, oko vas se ispredaju losi mitovi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...