Jump to content

Cavalera Conspiracy


Ultimate Bastich V.2.

Recommended Posts

Sva 3 Benda su zanrovski Blizanci

samo Sto je Soulfly Primitivniji od Sepulture, a Cavalera Conspiracu Primitivnija os Soulfly-a

Najbolje da napravi jos jedan Bend

da Drvi 1 Rif i Da se Dere 1 Rec Celu pesmu!

10 pesama 10 rifova i 10 reci.Ne moze da mu nikad ponestane inspiracije.

Kad iskoristi Sve rifove na Gitaru

moze da kombinuje drugu rec uz rif

za sledecu pesmu.

  • Upvote 5
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

starijoj sepulturi su najjacha strana bili aranzmani...nisu bili klasichni verse/chorus/verse...vec nelinearni...mnogo riffova i brojne promene ritma koje su pumpale energiju...vec su se na rootsu malo ulenjili... dok se kod sf i cc nije doshlo do 3 riffa u pesmi...to mi je nekako kao otaljavanje posla u fazonu "ae da shto pre zavrshimo album, pa da idemo kuci" :D

...pa mi je i sama muzika sf i cc (sem par pesama) dosadnija i generichka...

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 1 month later...

MADAFAKIN TORTURE!

Bog te jebo, pa ovaj se unazadio maksimalno... Sta je poenta ovoga, ovog BFT ekskreta? Da se napravi neki Bestial Devastataion Anno 2011? Da se popuni vreme dok im se Kisser ne smiluje i prihvati reunion? Sta god da je, sranje je.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jedini koje je rekao da je protiv reuniona je Paolo.

Kisser nije bas tako tvrd (sem u ovom zadnjem intervjuu gde je rekao da i ako se okupe, to nece biti pod imenom Sepultura), svestan je da bi to za bend bio povratak u prvu ligu.

Problem je u Maxu, jer ne zeli reunion na ravnopravnoj osnovi.

Ponuda od pre dve godine je bila da Kisser i Paolo imaju 15%-20% zajedno od ukupnih prihoda i Kisser mu je rekao da obrise dupe sa time.

Stara Sepultura je bila skroz ravnopravna, kao i ova sada, oni su u ugovoru imali stavku da se odluke donose vecinom glasova.

Na osnovu toga su i imali pravo da otpuste Gloriju.

Max bi da mu i reunion bude kao i Soulfly i C.C., da drugi sviraju za njega, za nedeljnu platu.

Nema tonskih, nema proba, nema licnih kontakata, samo izlaze na binu zajedno i sviraju.

To je Maxov predlog od pre dve godine.

To dovoljno govori o njemu i njegovim kompleksima.

Ovaj DVD pokazuje par stvari: Igor ima nikad tanji ton, Rizzo je za pesme C.C. potpuno neupotrebljiv, boli usi koliko se solaze ne uklapaju, a i one zujalice koje su mu valjda trejdmark, sta li...

Basista mi je ok.

Moze Max da prica koliko hoce da su oni blizi izvornom duhu Sepulture, kada nisu.

Dok Sepultura svira uzivo Meaningless Movements ili Mass Hypnosis, ovi ne odmicu dalje od sviranja 6-7 najvecih hitova.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Preslušao sam ceo album i složio bi sa sa grobodanom da je album za brzi zaborav... Izdvojio bi možda pesmu Blut Force Trauma i Warlord

kao dve pesme koje su mi se posebno svidele sa tog albuma,al ne kao nešto posebno već jednostavno pesme koje mogu svrstati u kolekciju

slušljivih pesama... Ne mogu reći da sam razočaran a ni da sam oduševljen albumom al podržavam... I u jedno sam siguran,a to je da ako dodje

ove godine CC u Srbiju da će ići svi ti koji pljuju pa makar goli trčali donde zbog pesama stare Sepulture :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 years later...
  • 7 months later...

Bubanj kao sa Dante XXI, vokali prenisko u mixu, prva dva minuta drzi paznju, narednji minut se ponaljaju, taman tamo gde bi trebalo da uleti neko neocekivano resenje. Poslednji minut uobicajeno Soulfly smaranje. Po naslovu deluje da je tekst standardno Maxovo lupetanje i nabrajanje. Ipak, meni je ovo bolje nego sto sam ocekivao nakon dva dosadasnja raspada sa Cavalera Conspiracy, ali nedovoljno da se nadamo bilo cemu sustinski ozbiljnom i bitnom, sem jos jednoj turneji Maxa i Igora.

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...