Jump to content

Serije koje ste gledali ili gledate - preporuke


Zagrivuk

Recommended Posts

^ ma zakon su i Bogdan i Milan i Nikola ali je nova verzija sranje :( Pre je imala karakter zbog kog si mogao da je gledas i da se nista ne desava, atmosfera je bila dobra i prepoznatljiva. Ovo novo je sve vreme usiljeno i bljestavo a dotucena je onim matrix slomo fazonima. Jedino da gledas odvaljen od droge/alkohola.

@Voivod: Gledala sam obe, na zalost :haha:

 

Idite u persun, ne mogu da prestanem da buljim Bojani u sise kad god je u kadru :haha:

Edited by MissionVao

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa kad su joj ogromne. :haha: Nismo mi krivi.

 

Da, u pravu si za to da su epizode radjene kao reklama za banke. Sve nekako izgleda sterilno i previse sredjeno. I oni sami imaju mnogo sminke i vidi se da je samo na frizurama radjeno satima. Ne kazem da ne treba da je tako, ali da to nije toliko uocljivo. Fali prirodnosti i spontanosti.

Share this post


Link to post
Share on other sites

prazni dijalozi koji se vrte u nedogled. nedostatak akcije, turbulencije, provokacije... trivalićka je možda najbolje odradila posao, ali lane i đuričko su mi totalni smor. relativno skoro sam pokušao da rekapituliram gradivo, ali ne ide. pored ortaka sam na momenat samo zgotivio seriju, on nije propuštao nijednu epizodu u to vreme.

npr. treći kamen od sunca je zakon za ovo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja nikad nisam skontao tachno u chemu je fora sa tom serijom. gomila ljudi koje znam je obozavaju, ali meni taj tip humora nikad nije bio blizak i smeshan.

Kontam da je to za ekipu koju napljuvasmo za TBBT i slične serije pravo blago.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kokopeli, Blagoje, SkullKrusher, Fake City: Dok god je dobar pisac koji zna da izvuce dobar storytelling i zanimljive karaktere, nije vazno dal je serija realna ili ne, ili koji god zanr... to je stvar za mene. Inace kako sam dosao do The Wirea. Pratim trenutno ovu novu sezonu Doctor Whoa, i dopalo mi se kako su dve epizode napisane, i provalio sam da ih pise isti pisac Neil Cross. Cross ima neku svoju seriju na BBCu, koja se zove Luther pa se nameracih da je pogledam... I tako pogledah Luthera prvu sezonu, koja je baš odlična, i jak utisak mi je ostavio glavni glumac Idris Elba. I Tako čitam ja na Luther wikipediji, his best role since The Wire. I tako sledećeg dana, ja sa drugovima započnem priču o Lutheru i The Wire i tu dobijem hvalispeve o seriji i kako je Idrisova uloga baš zanimljiva u The Wire i da treba odma da pogledam seriju. I naravno ostalo mi je samo još jedno mesto da čekiram pre nego što skinem seriju, a to je yumetal. :D

 

----------

 

To što izgleda ko da je serija jedna ogromna reklama, može da bude i omaž staroj seriji i nasilnom reklamiranju Beobanke. Moj problem sa serijom je to što stvari koji se dogadjaju u njihovoj porodici nisu ništa zanimljive, posebne ili pametno napisane, jednostavno su šaljiva porodica koja je malo disfunkcionalna i rešavaju neke svoje trivijanle probleme. Svi karkateri se vade na to što su iz prošle serije, i niko praktično ne blista, osim što su mi nekad onako baš isliljeni pa postaju napadni. Nema nikave hemije u porodici, svako je za sebe. Ona uloge Anice Dobre, je strašno, ona se tu pojavi svaku epizodu i nešto izvrišti i samo ode i kao to treba nešto da znači. I scene sa pozornicom su krajnje ne potrebne i veoma loše osmišljene.

Edited by Lunar

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kokopeli, Blagoje, SkullKrusher, Fake City: Dok god je dobar pisac koji zna da izvuce dobar storytelling i zanimljive karaktere, nije vazno dal je serija realna ili ne, ili koji god zanr... to je stvar za mene. Inace kako sam dosao do The Wirea. Pratim trenutno ovu novu sezonu Doctor Whoa, i dopalo mi se kako su dve epizode napisane, i provalio sam da ih pise isti pisac Neil Cross. Cross ima neku svoju seriju na BBCu, koja se zove Luther pa se nameracih da je pogledam... I tako pogledah Luthera prvu sezonu, koja je baš odlična, i jak utisak mi je ostavio glavni glumac Idris Elba. I Tako čitam ja na Luther wikipediji, his best role since The Wire. I tako sledećeg dana, ja sa drugovima započnem priču o Lutheru i The Wire i tu dobijem hvalispeve o seriji i kako je Idrisova uloga baš zanimljiva u The Wire i da treba odma da pogledam seriju. I naravno ostalo mi je samo još jedno mesto da čekiram pre nego što skinem seriju, a to je yumetal. :D

The Wire je mnogo bolja od Luther-a. Luther ima zanimljive karaktere, ali su price prilicno nebulozne i dosta naivne, kao i neki zakljucci koje Luther izvlaci...

Da nema Alice (Ruth Wilson) ne znam da li bih uopste pogledao seriju....

The Wire je mnogo ozbiljnija serija.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam posle Luthera (i besprekorne Alice) trazila slicne BBC serije. Tako dodjoh do Forbrydelsen

pa do Bron/Broen i tako se navukoh na skandinavske glumce. :haha: Skinuh sad jos jednu svedsku The Eagle, ali prvo da zavrsim Simon-ov i Overmyer-ov Treme. :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni Luther odličan, pogotovo prva sezona. I ne vidim kako su negativci naivni, ili zaključci koje on donosi ne osnovani. Alice superiorna, ali da nema Luthera i da on nije takav kakav je ona ne bi mogla da sija tako dobro. Druga sezona mi je već daleko slabija, imam osećaj ko da se nisu puno trudili. Najsličnije Alice, što ja znam je Irene Adler iz druge sezone Sherlocka. Ovo ostalo sto je Kokopeli nabrojala nisam gledao.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne znam da li si cula za lanac robnih kuca Selfridges & Co. pa je serija o njihovom osnivacu i o prvoj robnoj kuci u velikoj britaniji i londonu pocetkom 20 veka...mozda je malo pretenciozno sto sam rekla samo za devojke, ali na foru je downton abby, samo je malo veci akcenat na modi..al objasnih svaka mi cast.

 

i da, gregory fitoussi :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...