Jump to content

Serije koje ste gledali ili gledate - preporuke


Zagrivuk

Recommended Posts

  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

Ako neko gotivi srednji vek, totalna preporuka za Wolf Hall. U pitanju je BBC-eva mini serija iz ove godine. Do nje sam dosao jer sam prethodno gledao The Tudors, koja i nije bila nesto posebno, ali gotivim ludog Henrija Osmog, tako da sam je ipak pogledao.

Elem, u Wolf Hall-u lik koji je glumio Tomasa Kromvela razvalio, mada i svi ostali. Scenario, dubina likova, ma sve...

Englezi su izgleda stvarno par liga iznad svih ostalih kada je o glumi rec.

 

Kad smo vec kod BBC-a, Srednjeg veka i Engleza, upravo ide i nova serija The Last Kingdom. Nije losa.

 

Narcos

 

Mr. Robot

 

Obe odlicne.

 

Obe skinute, cekaju da se nadje vreme. Vidim da u Robotu glumi onaj lik sto je igrao u The Pacific onog ludaka sto je Zutima kopao nozem po lobanji, kul :)

Edited by Џрк

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koliko je dobra 3 sezona BRon/Broen, mislio sam da ce biti pad u kvalitetu kad se povukao Kim Bodnia, al dobio je dostojnu zamenu, Saga briljira kao i uvek, zakon totalni.

 

sjajna je. čak bih rekao da mi je novi lik i gotivniji od martina.

 

ash vs evil dead do jaja zabavna.

 

ko voli parks & rec neka overi master of none, novu seriju aziza ansarija sa malo ozbiljnijim humorom, po uzoru na luija i slične serije.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Toast of London

 

toast-600x495.jpg

 

Gledao ko možda?

 

Trenutno u toku treća sezona. Meni najbolja engleska komedija poslednjih nekoliko godina. Osnova vrlo obična, propali glumac sa quirk-ovima, ali priče i likovi potpuno blesavi sa dosta surealnih momenata. I Matt Berry sa vokalno-intonacijskom dominacijom.

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Matt Berry bog otac. Još od Mighty Boosh-a. Jesi gledao Snuf Box sa njim i Fultcherom iz MB-a? E to je čista britanština, pa čak i moderni pandan Monti Pajton ekipe.

Toast je odličan jer ima te klasične poštapalice, mada ume da se izgubi u neobičnosti. Treća sezona je podigla uloge, pojavio se John Hamm. (iz Mad Men-a!)

 

Poslušajte i njegove ploče, tip kida taj prog akustik folk, plus jazz kada mu se ćefne.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne znam da li još neko sem mene prati Limitless, ali imaju nekoga u ekipi ko otkida na metal, puštali su do sada u epizodama Baroness, At the gates, Goatwhore, Subrosu, a i ostala, nemetal, muzika je odlična.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Matt Berry bog otac. Još od Mighty Boosh-a. Jesi gledao Snuf Box sa njim i Fultcherom iz MB-a? E to je čista britanština, pa čak i moderni pandan Monti Pajton ekipe.

Toast je odličan jer ima te klasične poštapalice, mada ume da se izgubi u neobičnosti. Treća sezona je podigla uloge, pojavio se John Hamm. (iz Mad Men-a!)

 

Poslušajte i njegove ploče, tip kida taj prog akustik folk, plus jazz kada mu se ćefne.

 

Nisam Snuff Box, ali čitajući neki engleski forum sam čuo skoro za to, kažu ljudi da je ToL u stvari upgrade toga. ToL se meni sviđa ponajviše zbog tih neobičnosti, koje naravno ne ubadaju uvek, ali kada ubadaju, to mi je melem, kraj druge sezone npr. (sas sve Josh Homme-tom :D).

 

Skontao sam iz serije da zna i mjuzu da piše, meni i dosta numera jako dobrih što se provlače u seriji. Inače mi finalna preporuka za seriju bila što Steven Wilson rekao da je fan i plus mu Matt Berry otvorio nastupe u Royal Albert Hall-u :D

Edited by Angelystor

Share this post


Link to post
Share on other sites

Josh Homme isto odličan. Inače njih dvojica su dobri ortaci, radio je Berry sa njim intervju pred izlazak poslednjeg albuma. :da:

 

Priznaj da te kod Berry kupio njegov glas i kako sa lakoćom igra arogantne likove. :obrv:

Ali ipak: Toast, can you hear me? This is Clem Fandango speaking... :haha:

 

Obavezno overi albume, Opium, Witchazel i Kill the wolf. Prvi je više kao skupina akustike i skitova, drugi je kršteni prog folk album, treći ima i tih jazz upliva. Fino sa njegove strane.

http://youtu.be/X_FPVw2Z2Ns

Edited by VoivodBG

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...