Jump to content

Serije koje ste gledali ili gledate - preporuke


Zagrivuk

Recommended Posts

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...
  • 4 weeks later...

Gledao ko The League of Gentlemen?

 

Završio danas, briljantna. Crni humor najvišeg reda. Ko nije upoznat, dovoljan opis rekao bih:

 

Royston Vasey is a grim frightening isolated Northern community where dark, perverted and horrifying things happen behind closed doors, strangers are certainly not welcome. The townsfolk are all odd, from the transsexual taxi driver to the wife kidnapping circus owner Papa Lazarou

 

the_league_of_gentlemen_tv.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...

u prethodnih nekoliko meseci sam odgledao Homicide, The Sopranos i The Wire

 

sad pustih Suits da nadoknadim ono što je izašlo od avgusta

ovo smeće ladno ima istu ocenu kao Homicide

treba pobiti likove koji daju ocene na IMDB

  • Upvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Fenomenalna serija, svima pričam utiske već dva dana.

 

U nekim momentima deluje da se priča sporo odvija, ali nije tako. Svidelo mi se to što sve sezone imaju različitu centralnu temu, a posebno je interesantna četvrta, u kojoj su klinci u prvom planu. Zanimljivo je to što se MekNalti u toj, pa i u trećoj, ne pojavljuje onoliko koliko bi to možda moglo biti očekivano. Sjajno je to što su prikazani svi bitni delovi sistema koji se tiču opisivanih društvenih pojava - kriminalci, murija, političari, novinari i obrazovni sistem. Pranje para, pelješenje naivnih kriminalaca od strane raznih senatora, otkupljivanje objekata u zonama za koje se zna da će kasnije biti mesta na kojima će biti realizovani grandiozni projekti (slično je rađeno i u The Sopranos), nepismena deca, lažljivi novinari - kao da čitate današnje novine u Srbiji. Šteta što nema pandana Čoviću.

 

Imam svega nekoliko zamerki - u trećoj sezoni skoro do samog kraja političari i ekipa iz odeljenja za ubistva nisu znali za Kolvinov projekat, što mi je nelogično. Glumac koji je tumačio lik Marla mi se uopšte nije dopao, neubedljiv je. Peta sezona je možda prebrzo završena, trebalo je ubaciti još jednu ili dve epizode. Nerealna mi je i priča oko Omara, nemoguće je da niko nije mogao da ga skine mnogo ranije. Mali Kenard skroz lud lik. :D

 

Posebno je kraj upečatljiv, jer se gotovo ništa nije promenilo, kao da je dokumentarna serija, a ne igrana.. Babls se vratio na pravi put, svi ostali su ostali na istom mestu ili napravili korak ili dva unazad. Žao mi je što se čak ni klinci Majkl i Dukuan nisu izvukli, a najviše mi je žao što je Bodi ubijen. Trebalo je i Kleja Dejvisa nekako smaknuti, a nadao sam se i da će odvratni Grci najebati na kraju.

 

Oduševila me je scena u kojoj Ričard Belzer, koji je u Homicide glumio Manča, sedi za šankom i objašnjava barmenu da nije lako voditi posao, te da je i on nekada imao bar, a u tom momentu iza njega prolazi Klark Džonson, koji je glumio Meldrika u Homicide, idući da se nađe sa nekim detektivom. Manč i Meldrik su, zajedno sa Bejlisom, vodili bar u Homicide. Baš me je nasmejao taj momenat, sjajan detalj. :D

 

Homicide mi se više svidela zbog dubine likova, jer se obično više zanimam za pojedinačne likove u filmovima i serijama, nego za samu radnju. Pemblton, Manč, Bejlis, Meldrik, Bo Felton... Svaki lik je fantastično razvijen, što ide na uštrb radnje, koja je zanimljvija u The Wire. The Wire, sa druge strane, nema tako moćne likove, što je i logično, imajući u vidu iz koliko uglova je tematika prikazana. Zabavno je gledati ljude iz Homicide kako u seriji sa sličnom radnjom i u istom gradu glume potpuno drugačije uloge (Garti, Luter Mahoni, Laura Balard, Meldrik, verovatno još neko). Naravno, ocena na IMDB je potpuno zaslužena, samo bi za Homicide trebalo da bude još viša. Doduše, The Wire nema lošu sezonu, a u Homicide su šesta i sedma, pa i peta, slabije od ranijih.

 

Džej Lendsman legenda. :D

 

 

Našao sam jedan zanimljiv tekst:

 

Lance Reddick, who plays Lieutenant Daniels, originally auditioned for the roles of both Bunk Moreland and Bubbles. Real-life policeman Jay Landsman lobbied to play the character that was based on him, right down to his name, but ended up cast as the beat cop Dennis Mello. Gbenga Akinnagbe, who plays Chris Parlow, read for the part of Parlow’s boss, Marlo Stanfield. Speaking of Marlo, Jamie Hector went in hoping to land the role of reformed gangster “Cutty” Wise. Robert Wisdom auditioned to play the ambitious drug dealer Stringer Bell before ending up as Hamsterdam mastermind Sergeant “Bunny” Colvin, while Isiah Whitlock Jr. tried out for Detective Lester Freamon before landing the role of corrupt State Senator Clay Davis (and later ad-libbed his famous catchphrase). Michael Kenneth Williams, however, got the part of Omar Little after only a single audition.

 

 

Moraću i ovo da odgledam: http://www.imdb.com/title/tt0224853/

Opet Dejvid Sajmon, tvorac Homicide i The Wire.

Edited by Underkuruz
  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

pogledaj sajmonov show me a hero iz prošle godine, možda ti bude zanimljivo. fenomenalni oskar ajzak u glavnoj ulozi.

 

to me podseti da bih trebao da pogledam treme.

 

treme je smece osim prvih par epizoda gde je zanimljiv na onako turisticki nacin

 

pogledao sam ceo, ne preterujem u oceni

 

bas onako vrhunski iritantno naivno pretenciozno prepateticno...najneugodnije iznenadjenje sto se bilo serija bilo filmova tice koje sam ikada imao

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...