Jump to content

Serije koje ste gledali ili gledate - preporuke


Zagrivuk

Recommended Posts

u NS sam polagao, pred prvom komisijom(ima ih dve), pismeni deo iz krivicnog i gradjanskog se sastoji od pisanja presude, to verovatno znas, s tim sto je krivicna teza i dobijes zadatak na listu papira-sta se desilo, koji su dokazi itd, dok kod gradjanskog dobijes kopiju nekog starijeg predmeta; 5 sati imas za svaku presudu, pises rukom, dva razlicita dana. gradjansko nije pao niko, krivicno mislim jedan momak

usmeni se takodje polaze u dva dana, to su od prosle godine uveli mislim, u mojoj komisiji najveci problem su ustavno i radno, jer su ispitivaci strogi, vecno nezadovoljni cak i ako tacno odgovaras, delimicno i upravno kod Loncara mada je taj dan po meni bio savim ok. gradjansko i mpp su kul i opusteni, krivicno i privredno osrednje, tj moras dobro da znas ali ispitivaci su korektni.

druga komisija potpuno drugacije- sta je u prvoj teze tamo je lakse i obratno, tako da nije nebitno za koju komisiju spremas i koju dobijes(mozes neformalno da biras komisiju tako sto gore na prijavi napises broj komisije-1 ili 2, ali nije 100% sigurno da ces je i dobiti); cak se u nekim predmetima i gradivo koje ispitivaci traze razlikuje.

u svakom slucaju, ako se resis da polazes u NS, imam neke skripte i pitanja, pelcere za presude, s tim da je uvek moguce da se neki ispitivaci promene, pa ti samo sa novima ne mogu pomoci(ali se raspitas na vreme sta ko trazi).

Share this post


Link to post
Share on other sites

hvala, pravi si drugar :pivopije:

koliko si dugo spremao? ja sam jos u dilemi, sa jedne strane znam da mi 99% u zivotu nece trebati taj pravosudni, a sa druge strane se osecam nekako nedovrseno :haha: ne znam kako da objasnim

volela bih da polozim, ali je bas ogroman posao.

 

i da, naravno, sve cestitke :bigblue:

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...

ja pogledao treću danas. malo isklišeizirano, ali dobra je atmosfera. i dalje drže publiku u neizvesnosti o čemu se zapravo radi i iz epizode u epizodu dobijamo samo delić slagalice, što je plus. uplašio sam se da će skrenuti u hrišćanstvo pobeđuje demone priču (khm the conjuring khm), ali na sreću nije.

skinuo sam i strip pa ću i to overiti kad stigne na red, pa da uporedim sa serijom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 1 month later...

https://www.youtube.com/watch?v=5kRo6Yg091o

 

Vidim da ga hvale na sve strane, pa pogledah, nije bas da zasluzuje ocenu koju ima na imdb-u, posto imas rupa u prici slona da proteras ali mi se bas svidela serija.sad ne znam koliko ce vama omladini biti zabavan taj trip 80-tih i omaz koju su uradili svim mogucim filmovima i generalno popularnoj americkoj kulturi tog doba

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...