Jump to content

Serije koje ste gledali ili gledate - preporuke


Zagrivuk

Recommended Posts

  • 4 weeks later...
  • 3 months later...

Počeo sam da čitam ovu knjigu pre par godina, ali sam prestao jer mi nije bila nešto naročito zanimljiva. Pošto sam čuo samo reči hvale o knjizi rešio sam da pogledam seriju i toliko mi se svidela da sam na kraju pročitao i knjigu, a seriju gledam po treći put. :haha: Definitivno preporučujem da se prvo odgleda serija. Knjiga je odlična, ali ja nemam toliku maštu da stvorim u glavi sve one likove i scene.

Prepliću se religija, politika i ljubavna priča... Dešavaju se dve-tri radnje paralelno. Jedna u prošlosti gde je prikazano Isusovo suđenje i pogubljenje, tu se radnja vrti uglavnom oko Pontija Pilata, njegove unutrašnje dileme i tako to, i tridesetih godina prošlog veka u Rusiji, gde Đavo dolazi u Moskvu sa svojim pomagačima, prave raznorazne pizdarije, rade šta hoće... Tu su i Majstor i Margarita, ali bez obzira što knjiga nosi naziv po njima, radnja više prati Pilata i Đavola, tj. Volanda. Negde sam pročitao da je radni naslov knjige bio Jevanđelje po Volandu i taj bi naslov više odgovarao, ali nebitno... Skoro nisam odgledao nešto da mi se ovoliko svidelo.

 

Serija može da se skine ovde, a prevod na linku ispod jer ovaj koji ide uz film nije baš najbolji.

https://kinorusija.wordpress.com/2009/05/25/master-i-margarita-2005/

https://yadi.sk/d/4dPlwv3f3LhLYp

 

bscap0001.jpg

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 1 month later...

Meni je takodje legla bas lepo, doduse nisam jos pogledao poslednju epizodu.

 

Vratio se David Simon!

 

Ne znam samo gde je to otisao, tj sta je to lose napisao, pa se sad "vratio" ?

Meni licno nije nesto legao show me a hero, ali daleko od toga da je u pitanju losa serija

Edited by igoraki

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Gleda se Inside #9, prezadovoljan za sada. Nije svaka epizoda genijalna, ali realno nema ni blizu loša, a kad ga ubodu, baš ga ubodu. Savršen odnos crnine i humora. Favoriti za sada 12 Days of Christie, The Bill i A Quiet Night In.

 

A i da se upotpuni Shearsmith/Pemberton period, tiglo pre par dana:

5ABxZ9E.jpg

  • Upvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...