Jump to content

Serije koje ste gledali ili gledate - preporuke


Zagrivuk

Recommended Posts

Treme

https://www.imdb.com/title/tt1279972/

najbitniji podatak - seriju je stvorio Dejvid Sajmon, što je već dovoljna preporuka za gledanje

 

tri meseca nakon Katrine, stanovnici Nju Orleansa polako vraćaju svoje živote tamo gde su bili pre uragana

serija prati taj povratak , ali i ponovno oživljavanje džezerske scene grada

 

radnja je spoooora, ali meni se to veoma dopada

 

ima samo 4 sezone, što je još jedan plus

zasad je odlična, a po komentarima koje sam pročitao postaje sve bolja i bolja kako vreme odmiče

Edited by Underkuruz

Share this post


Link to post
Share on other sites

https://kinorusija.wordpress.com/2016/02/27/delo-gastronoma-no1-2011/

 

Jedna od boljih serija koje sam gledao u poslednje vreme. 8 epizoda od po 45 minuta i ne gnjavi kako to Rusi umeju.

Mito, korupcija, mahinacije, organizovani kriminal... Ima gore na ovom linku malo detaljnije o čemu se radi. Za divno čudo, nema nikakvih ubistava, kao što to obično biva kad je ovakva tematika, mada je po istinitom događaju. Baš je nekako normalna serija, svi su predstavljeni kao obični ljudi, i policija i razni budžovani, nema nekog ludila i nasilja, a zanimljivo je za gledanje non stop... Kamo lepe sreće da češće nalazim ovakve serije i filmove.

Odgledao sam sa ovim prevodom što je postavljen, žuri desetak sekundi za sve epizode, nisam tražio drugi.

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

Meni je prijalo kako je urađena serija i skontao sam kako je krenulo da mi prija neka period piece intriga, ali mila majko kako je Hardijev lik dosadan. Škola teškog disanja i nadrkanog šaputanja.

 

Dobra glumačka postava i mnogo potencijala, ali jes' mehur velik.

 

 

Nego, ko je pratio, izašla druga sezona Flowers-a.

Edited by Angelystor
  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

ne sviđa mi se kraj sezone Billions

sad je još zapletenije, ali me nervira to što su skrenuli sa priče kojom je serija počela i sad ovako može da ide još deset sezona

jeste da se sve to zaista događa, ali serije treba da budu zaokružene, a ne da se rasplinjuju u 16 pravaca

Edited by Underkuruz

Share this post


Link to post
Share on other sites

ne sviđa mi se kraj sezone Billions

sad je još zapletenije, ali me nervira to što su skrenuli sa priče kojom je serija počela i sad ovako može da ide još deset sezona

jeste da se sve to zaista događa, ali serije treba da budu zaokružene, a ne da se rasplinjuju u 16 pravaca

ne znam, meni super, biće jako zanimljivo, al neće ostati na tome sigurno, zavadiće se oni u nekom trenutku ponovo :D

 

@angelystor: pa i mene je nahajpovala produkcija serije + hardy, ali ono dok ne krene rasplet negde duboko u drugoj polovini sezone, serija je totalna dosada, jbg...

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 4 weeks later...
  • 2 weeks later...

the handmaid's tale

 

80% serije su kamera i svetlo. sve i da nista drugo ne valja (a valja), ovo je u rangu sa kamerom iz "bron/broen".

 

recimo, ovaj frejm je vec postao poznat:

 

 

FL2.0.jpeg

 

 

 

atmosfera ugalvnom nije ovako brutalna, ali je prilicno jezivo sve vreme.

 

 

hmt_107_gk_1212_0079rt_f.jpg

 

 

 

sto se glume tice, troje glavnih glumaca su bogovi.

 

serija ima par mana koje su beznacajne u odnosu na to koliko je sve ostalo dobro.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...