Jump to content

Serije koje ste gledali ili gledate - preporuke


Zagrivuk

Recommended Posts

  • 2 weeks later...

odgledah The Fall, dobra serija

možda je malo razvučena za moj ukus jer mislim da je mogla ova priča da stane u manje od 17 epizoda po sat vremena, ali sa druge strane ruku na srce ne mogu uopšte da kažem da me je imalo zadavila jer sam je sašio za tipa 3 dana :haha: 

nije klišeizirano i dobra je priča baš, možda ovaj kombo Džilijen Anderson + psihijatar serijski ubica malo vuče na nekog Hannibala suviše ali nije taj vajb ipak, ovo je realističniji triler i vredi videti svakako

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 months later...

The Mighty Boosh

Ja ne mogu ovu seriju dovoljno da nahvalim. Ne znam zašto sam je tek sad odgledao, znam Fieldinga već jedno 10 godina, pa i Barratt-a iz Flowersa, ali eto, tek skoro došlo na red. Commentary glumaca na epizode bukvalno može da bude serija za sebe koliko je lud. Surealno, komično, kreativno, pa još i muzika.... sve mi checkboxove ubada i popunjava, sjajna ekipa.

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Snuff Box je jebeni klasik, on i Rich Fulcher su napravili nezaboravne skitove. Pogledaj i obavezno od slične ekipe Garth Marenghis Darkplace. Mokumentarac o autoru narcisu i njegovoj neuspeloj seriji, Richard Ayoade ima najbolju ulogu ikada, glumi producenta, koji je dobio priliku da glumi u seriji a ne zna uopšte da glumi. Da ne pričamo o silnim referencama i britkom humoru. Plus Matt Berry je tu i ima jednu kidačku pesmu.

Posle pogledaj Toast of London sa njim u glavnoj ulozi i ako voliš period krimi komedije Year of the Rabbit gde glumi prenadrkanog detektiva sa najjačim zulufima. Zlato!

Share this post


Link to post
Share on other sites

8 hours ago, VoivodBG said:

Snuff Box je jebeni klasik, on i Rich Fulcher su napravili nezaboravne skitove. Pogledaj i obavezno od slične ekipe Garth Marenghis Darkplace. Mokumentarac o autoru narcisu i njegovoj neuspeloj seriji, Richard Ayoade ima najbolju ulogu ikada, glumi producenta, koji je dobio priliku da glumi u seriji a ne zna uopšte da glumi. Da ne pričamo o silnim referencama i britkom humoru. Plus Matt Berry je tu i ima jednu kidačku pesmu.

Posle pogledaj Toast of London sa njim u glavnoj ulozi i ako voliš period krimi komedije Year of the Rabbit gde glumi prenadrkanog detektiva sa najjačim zulufima. Zlato!

Toast sam gledao, mislim da smo ovde i razmenjivali utiske dok se prikazivala 😄 Year of the Rabbit ispratio isto, neloša, nije mi bila neka zamena za nedostatak Toasta, ali šteta što za sad ne rade još.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dark
jbt koliki hajp ni oko čega
tinejdžerska serija, ništa više od toga
mršava  sedmica

Quarry
kvalitet
sporo, masno, prljavo, sjajna muzika, dobra priča, baš nema greške
šteta što nema više od jedne sezone, ali, sa druge strane, to i nije toliko loše, jer ovako ispada fenomenalna mini serija

The Deuce S03
treća sezona je vrhunska, a poslednje 2-3 epizode su verovatno najbolje u celoj seriji
 

Edited by kuruz

Share this post


Link to post
Share on other sites

After Life - Za ovo mi je stizalo toliko preporuka da samo što mi frižider nije nudio After Life link kada ga otvorim. The Office mi je dobra serija, ali Gervaisa generalno ne podnosim. Čak mi se i ne gleda opet Office jer ne mogu više facu da mu vidim :haha: I trebalo mi je da se skrasim da probam da zaboravim da me lik generalno smara, pa da dam šansu seriji. Ali džaba kad mi već posle prve epizode pao mrak. Očajno napisano i režirano, i jeftino do zla boga. Ako nema govore koji se svode na njegov obzervacioni standup, onda ima govore kada je ozbiljan i to je naglašeno nekom tugaljivom muzikom u pozadini. Jer, da nema te muzike u pozadini, kako bi znali šta da osećamo? A da, i ima scene kada mazi kuče.
Realno je ideja dobra. Ali izvedba i sve ostalo, ponor. Trebao je da da nekome sa više talenta ovo, da neo napiše kako treba, neko drugi da režira, pa i da odglumi, a ne da pravi novi vanity project.

U najboljem slučaju može se opisati kao staromodni British sitcom sa malo više risky humora i depresivnom pozadinom.

Sekao sam gledanje After Life-a sa Fleabag-om, jer sam hteo da se podsetim malo prve sezone (a i jer mi se gledala neka serija koja se bavi crnim tematikama a koja je dobra). I dalje mi je solidno slabija od druge, ali realno je bitna za priču i možda mi bez nje druga sezona ne bi bila toliko dobra. No, sveukupno gledano, i dalje jedna od najboljih engleskih serija u poslednjih 20ak godina.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 3 weeks later...
  • 3 weeks later...
On 7/22/2020 at 12:13 AM, VoivodBG said:

Snuff Box je jebeni klasik, on i Rich Fulcher su napravili nezaboravne skitove. Pogledaj i obavezno od slične ekipe Garth Marenghis Darkplace. Mokumentarac o autoru narcisu i njegovoj neuspeloj seriji, Richard Ayoade ima najbolju ulogu ikada, glumi producenta, koji je dobio priliku da glumi u seriji a ne zna uopšte da glumi. Da ne pričamo o silnim referencama i britkom humoru. Plus Matt Berry je tu i ima jednu kidačku pesmu.

SnuffBox gledao nekad letos/jesenas, daleko mi od klasika iskreno. Fulcher mi je super u okviru Boosha, ali ovako sam za sebe mi dosta nesmešan lik. Berry u Snuffu baš klasik Berry, dosta mi vuče seriju/skečeve. Simpatično, ali iskreno mi je jasno što nema više sezona ovoga.

Sa druga strane, jebeni je kriminal što Darkplace ima samo jednu sezonu. Meni je ovo u lagano top20 britanskih serija ikada. Ne bih da sužavam napamet top N, ali svakako suvi vrh. Saglasan za Ayoade-a, najbolja lik, bar od onoga što ja gledah, plus sa strane režije sjajno. Scenario, režija, kako je sve osmišljeno i izvedeno, pa plus i humor na vrh svega toga, bukvalno nema loše sekunde serije. Maks prejz stvarno. Holness me baš oduševio, do sada sam ga samo iz nekih minornih uloga znao. I da, Berry koji za promenu priča normalno većinu serije i faktički glumi straight man-a :haha:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...