Jump to content

Serije koje ste gledali ili gledate - preporuke


Zagrivuk

Recommended Posts

Trenutno gledam "The Missing", prvu sezonu, iz 2014. Zaintrigiralo me kad sam pogledao par minuta na RTS-u, pa sam onda malo proguglao i informisao se o seriji, a naposljetku skinuo prvu sezonu. Sve preporuke za ljubitelje sporijih "investigation" filmova, znaci bez mnogo akcije i pucnjave.

 

Na zimu planiram "Fargo", ovu posljednju sezonu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

halt and catch fire

 

odlicna serija o ranim danima racunarske industrije (pocetak 80-ih). serija nije streberska, cak naprotiv, atmosfera je uglavnom gadna i ne bas vesela. ne morate biti poznavalac materije da biste pratili ali ako znate sta je ms dos, 8086, basic, text avanture, 9600 baud-a, itd - prepoznacete par fazona :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...

odgledao neko Black Mirror? ako jeste:

 

 

 

ja razočaran :/ u smislu da su boga oca izreciklirali od starih ideja, u 4. epizodi su se tako brutalno prekopirali da bukvalno uzmeš 4. iz prošle + malo The Lobster priče i eto je nova. naravno, priče su i dalje odlične, vizuelno kidanje standard, ali imaš 6 epizoda (poslednja iz 3. priče) i samo se jedna (5.) ne bavi tim čipovima u glavi, snimanjem sećanja, virtuelnom realnošću... jako je jednolično, a ne želim to od njih posle svih ludosti koje su dosad izbacili, i kako je svaka epizoda bila skroz novi svet za sebe.

 

sve u svemu, da se odgledati naravno, ali sa idejne strane ne očekujte ništa revolucionarno u odnosu na ono što smo već videli.

 

 

Edited by Talvi

Share this post


Link to post
Share on other sites

aha, i ja sam

 

 

možda sam previše očekivao ali nekako su mi previše obične priče samo sa čipovima u glavi... prva i zadnja su mi najviše ok, s tim što i u njima imam neke zamerke na priču, zadnja scena konkretno, ako njena majka nije mogla više da podnese to što su uradili crnji i zato se ubila - zašto bi kog đavola želela da nastavi da živi u glavi njene ćerke, meni je to ogromna nedoslednost i malo mi je uništilo sasvim solidnu epizodu

 

 

Edited by johnnyzzz

Share this post


Link to post
Share on other sites

apropo poslednjeg black mirror serijala:

 

 

prva je definitivno najbolja, najjači koncept i izvedba. četvrta je solidna, pogotovo što nudi nadu pored toliko beznađa kojom serija obiluje. peta mi je vizuelno bila prelepa ali mi je nekako bezvezna, kao da gledam lajt verziju nečega postojećeg, a da nema onog kraja koji ima jaču poentu verovatno bih je još brže zaboravio.

poslednja je zanimljiva, sa tim što ja nisam ukačio sve reference na prethodne sezone jer ih još nisam pogledao. ispravim to kroz par nedelja.

suglasan sam za drugu, sama premisa nije loša, čak je i zastrašujuća, ali je tu još nešto falilo. treća mi se smučila od onolike količine crnila i nihilizma.

malo mi samo smeta što je nekako jednolična sezona, kada sam gledao one božićne specijale svaki se bavio različitom vrstom tehnologije a ovde se svodi na jednu te istu stvar...

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ozark, baš mi je bila super. Opasna kombinacija drame i trilera. Lik pere novac nekim mafijašima, kada dođe do nekog zajeba na poslu glavni baja mu da drugu šansu i za kratko vreme da opere brdo novca. Mora da ode iz Čikaga i seli se sa familijom u oblast Ozark, međutim, to mesto i nije baš idealno za tako nešto jer se tu takođe dešavaju neke mutne radnje. Preporučujem, super je!!!!!

Čujem da će biti i druge sezone, u ovoj prvoj ima 10 epizoda.

 

http://www.imdb.com/title/tt5071412/

 

Pogledao i Mr.Mercedes, rađena po noveli Stivena Kinga. Ima taj neki mali komičan ton zahvaljujući liku koga glumi Gleeson, taj njegov odnos sa komšijama i neki njegovi svakodnevni rituali + irski naglasak. Triler serijica, glavni glumac je u penziji i biva kontaktiran od strane nekog ubice na čijem je slučaju upravo on radio a koji je autom pregazio 15-20 ljudi. Slučaj nije nikada bio rešen.

Inače, glavni negativac sluša hardcore i punk pa može da se čuje svašta (Slapshot, Reagan Youth...). Druga polovina sezone mi se mnogo više svidela.

 

http://www.imdb.com/title/tt4354880/

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...