Jump to content

Шах


GAD FORSEJKN

Recommended Posts

igrao....sada sam ponovo krenuo....ajmo ljudi da nadjemo neki lep sah pa da krenemo na multiplayer.....jer na tablu retko ko sme da izadje jer meni jedna partija nije dovoljoljna a protiv kompa nije toliko zabavno igrati...moze ?

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moj all time favorit je Aleksandar Aljehin!!!

Najbolji sahista svih vremena po meni.On i Kapablanka su igrali neverovatne partije.Sem sto je bio odlican sahista Aljehin je bio i nevidjeni lik.Pio je k'o lud, sto ga je kostalo i titule,a za vreme Drugog svetskog rata pisao je za naciste o tome kako Jevreji pogubno uticu na sah.LIK

 

Kad se definitivno dogovorite o tabli i mestu samo javite icon_mrgreen.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Moj favorit je onaj Jermen sto je igrao za SSSR `50 i `60-tih nemogu da se setim kako se zove.... a da... Tigran Petrosjan....

 

onaj Novi Sah je osmislio neki nas, meni-nepoznat, lik i uglavnom, ni manje ni vise nego je doveo Karpova na promociju nove igre u Beogradu!!!!

 

A sto se tice saha - igram i ja sah(deda me ucio - isto, sabio skoro 80 godina u dupe ja jos uvek ne mogu da ga bijem, BLAAAAMAAA!!!!), cak stavise, nisam propustao ni jedno ekipno niti pojednicano u osnovnoj skoli(eeee, to su bila vremena) no bez ikakvih rezultata (jednom zamalo da odem na republicko, bio sam cetvrti, a islo ih je dvoje) - ali mogu da se pohvalim da sam ucestvovao u simultanki koju je Karpov igrao sa beogradskim osnovcima negde `98 ,`99, no bilo je stvarno MNOOOGOOO dece, pa ja bas i nisam igrao s njim(AL SAM SE RUKOVAO I ODIGRAO PRVI POTEZ biggrin.gif ) vec sa drkavim Borom Ivkovim icon_mad.gif .... salim se dobar je on lik icon_smile.gif .... izgubio sam u neko 48-mom potez-u, taktika je bila BUNKER, BUNKER I SAMO BUNKER - da bi sto duze igrao....i da bi ljudi pomislili kako znam nesto...eheheheh.... Ako ima ovde iko da je ucestvao u tome neka kaze svoje utiske!!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

hehh pored mene u net caffeu, igra lik ciji je reJting icon_smile.gif na chess21.com oko 2700, covek odlicno igra, mada nikad ranije nije video komp icon_smile.gif, pa mu treba malo vise vremena da pomeri figuru, uglavnom ga na vreme dobijaju...

a voli da se kaci sa ovim bajama sto igraju na 1 min....

a ja ne mog da predjem 2100

Share this post


Link to post
Share on other sites

Najbolje bi bilo da napravimo neki turnir uzivo... pa da se igramo icon_mrgreen.gif ( ako ima vise ljudi zainteresovanih iz Beograda ), dok je jos lepo vreme pa odemo na kalis recimo icon_mrgreen.gif

 

Sah sam kao klinac igrao onako za svoju dusu a sada sve sto sam stariji sve manje igram...

Preko neta sam igrao bilijar na yahoo games ima i sah...

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...