Jump to content

Omiljeni domaći film?


kuruz

Recommended Posts

Lajanje na zvezde, mada izbor i nije tezak, vecina domacih filomva je ocaj

Трк на проучавање домаће кинематографије, под хитно. Кад неко овако нешто изјави, јасно да је гледао 3 домаћа филма или мање.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Трк на проучавање домаће кинематографије, под хитно. Кад неко овако нешто изјави, јасно да је гледао 3 домаћа филма или мање.

 

Gledao sam ih dosta ;) Ne podnosim domace filmove, gledao sam pre par meseci Klopku i Sejtanov ratnik, i to su mi bili prvi domaci filmovi koje gledam posle 4-5 godina

Share this post


Link to post
Share on other sites

И баш си њих нашао да гледаш. Овде пре свега мислим на старе домаће филмове. Ретко који новији може да достигне култ тих неких старијих остварења.

 

I veličanje Anđela mi je isto smešno, kakav teški kurac od filma... Sva tri dela.

Мали си ти још, па не знаш шта ваља. Први "Анђели" су тешки култ. Ова друга два су комерцијални покушаји, ништа више, најлошији филмови које је Драгојевић урадио.

Share this post


Link to post
Share on other sites

1. - Kako je propao rock'n'roll /APSOLUTNO PRVO MESTO, BEZ KONKURENCIJE/

2 - Sretno Dijete

3 - Lavirint

4 - Dečko Koji Obećava

5 - Ko To Tamo Peva

6 - Maratonci Trče Počasni Krug

7 - Lajanje Na Zvezde

8 - Paket Aranžman

9 - Lepa Sela Lepo Gore

10 - 4ti čovek (opak film)

EDIT : preleteo sam temu ponovi i setio se nekih odlilnih pa bih da doturim u listu sledece...

11 - 7 i po

12 - Sabirni Centar ("Mi se izvinjavamo!" :rockdevil: )

13 - Verljivo Leto 68

14 - Šejtanov Ratnik (ovo je remek delo kojim budžetom i opremom je radjen...verujte mi)

 

ja pod "našim" podrazumevam kinematografiju u EX-YU

Edited by pokojni_toza
  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

И баш си њих нашао да гледаш. Овде пре свега мислим на старе домаће филмове. Ретко који новији може да достигне култ тих неких старијих остварења.

 

Sejtan mi se svidja, Klopka mi je nista posebno. Gledao sam starije filmove, ima dobrih, ima losih, ali ih ipak generalno ne volim

Share this post


Link to post
Share on other sites

Omiljeni domaci film...

"Vec vidjeno", "Variola Vera", "Tajvan Kanasta", uopste skoro svi filmovi Gorana Markovica.

Od Paskaljevica mi je neprikosnoven "Bure baruta", dok sam gledao i neke njegove starije filmove, ali me nisu impresionirali.

Od Sijana podrazumjeva se "Maratonci...", "Ko to tamo peva", "Kako sam sistematski unisten od strane idiota" itd.

Ostali filmovi - "Mi nismo andjeli" (dobar mi je i drugi, ali je prvi kako rekoste kult, a treci je bas bezveze), "Lepa sela...", "Munje", "Sjecas li se Doli Bel", "Otac na sluzbenom putu", "Kuduz", "Oficir i ruza", "Ubistvo s predumisljajem", ma ima ih masa odlicnih, ali mahom starije proizvodnje. Ovi noviji su dosta nabudzeni sa produkcijske strane, ali od onih koje sam gledao malo koji mi se svidio.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 3 weeks later...

kako je propao rnr ("ambalaža!")

 

oktobarfest ("idem popit pivu!".. mada ne mogu uvek da ga gledam... smori me nekad)

maratonci (baš sam juče prolazila pored "kristina kupačice moja" jezera)

super mi je i šećerna vodica sa sada već pokojnom sonjom savić :(

 

i naravno nacionalna klasa. scena kad se parkira ispred šumatovca

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da ne prebirem po starim stvarima ima toga previse,svidza mi se kako je odradjen Hadersfild od novijih, skroz...

 

Da ne prebirem po starim stvarima ima toga previse,svidza mi se kako je odradjen Hadersfild od novijih, skroz...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Spomenucu neke domace filmove za koje smatram da su mnogo dobri i koje svi treba da pogledate

 

Original falsifikata

Zivot je lep

Gluvi barut

Cudotvorni mac

Paviljon 6

Osma vrata

Poslednji kolosek

Oficir s ruzom

Prekobrojna

Dorotej

Slom

Bekstva

Noz

Noz 1969

 

naravno svi ratni filmovi dolaze u obzir,narocito oni snimani po par godina (Neretva,Sutjeska,Kozara)

iz ovoga izuzimam kultne filmove tipa,Maratonci, Ko to tamo peva i sl....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...