Jump to content

Omiljeni domaći film?


kuruz

Recommended Posts

  • 2 months later...

Iznabrajao sam već omiljene filmove, ova novija ostvarenja nešto baš i ne preferiram, ali...

 

''Četvrti čovek'' je film koji me je jednostavno ODUŠEVIO. Životna, ali životna uloga Dragana Petrovića! :da:

 

Težak je film, međutim vredi odgledati. Najtoplije preporučujem onome ko to još uvek nije ...

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Spomenucu neke domace filmove za koje smatram da su mnogo dobri i koje svi treba da pogledate

 

Original falsifikata

Zivot je lep

Gluvi barut

Cudotvorni mac

Paviljon 6

Osma vrata

Poslednji kolosek

Oficir s ruzom

Prekobrojna

Dorotej

Slom

Bekstva

Noz

Noz 1969

 

naravno svi ratni filmovi dolaze u obzir,narocito oni snimani po par godina (Neretva,Sutjeska,Kozara)

iz ovoga izuzimam kultne filmove tipa,Maratonci, Ko to tamo peva i sl....

 

Ni jedan od ovih nisam gledao.

 

Volim da pogledam i starije filmove tipa Maratonci, Balkanski Špijun... Al recimo da mi je ipak jedan od boljih "Kad porastem biću Kengur" :)

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da ne nabrajam koji mi se sviđaju, pošto ću krenuti sa Maratoncima i ostalim ko u prethodnih 50 postova, reći ću koji mi se noviji domaći filmovi ne sviđaju a da mogu da ih se setim napamet.

 

* Kengur - uslovno rečeno simpatičan film sa par fora koji može biti interesantan na prvo gledanje. Svakim sledećim je sve veće sranje, a posle 10 repriza na domaćim televizijama, jedino što valja u celom filmu je Sergejeva gluma, ostalo je golo govno. Takođe imam problem da shvatim zašto je mnogima onaj narkoman sa govornom manom hajlajt filma.

* Čitulja za Eskobara - slično kao u prethodnom slučaju, mada ne toliko drastično.

* Lajanje na zvezde - da, znam, svi vole Lajanje na zvezde. Voleo sam i ja dok sam imao 16-17 godina i dok sam ga gledao dva-tri puta, posle je gadno smorio. Preterano romantizovano (well duh), preterano patetično.

* Potera za srećkom - isto kao Kengur, film za jednokratnu upotrebu.

* Anđeli 2 - film koji je uspeo da ispadne tako vulgaran da će svako sa imalo ukusa raditi facepalm otprilike svakih 5 minuta, a opet dovoljno površne obrade današnjice da su škole verovatno vodile đake u bioskope. Za divno čudo, trojka je solidno bolja, kad se odstrani gomila reklama i određeni broj previše patetičnih scena. Mislim ne znam zašto ovaj slučaj uopšte obrazlažem, al aj da ispoštujem.

* Zona Zamfirova - previše patetično i romantizovano. Ok, jeste takva i knjiga, ali je gomila mesta u filmu mogla biti bolje izvedena. Plus Katarina Radivojević, verovatno najgora glumica savremenog srpskog filma.

Share this post


Link to post
Share on other sites

u domacoj kinematografiji mi smeta to sto svaki film ima tu neku "napacenu i socijalnu komponentu". dosta bre vise...

u to ime:

- lavirint

- cetvrti covek

- carlston za ognjenku

... kao filmovi gde je to makar svedeno na minimum.

Share this post


Link to post
Share on other sites

* Kengur - uslovno rečeno simpatičan film sa par fora koji može biti interesantan na prvo gledanje. Svakim sledećim je sve veće sranje, a posle 10 repriza na domaćim televizijama, jedino što valja u celom filmu je Sergejeva gluma, ostalo je golo govno. Takođe imam problem da shvatim zašto je mnogima onaj narkoman sa govornom manom hajlajt filma.

 

 

brate, ja sam taj film gledao 1000000x i uvek mogu opet da gledam.genijalan je.

Share this post


Link to post
Share on other sites

u domacoj kinematografiji mi smeta to sto svaki film ima tu neku "napacenu i socijalnu komponentu". dosta bre vise...

Па, кад смо напаћен и социјалан народ, те нам инспирације по том питању не мањка. Ако ћемо искрено, ти филмови су и најбољи у нашој кинематографији.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ma sve je to super, i podrzavam - ali meni je tesko da na prste jedne ruke izbrojim filmove koji nemaju taj lokani i socijalni karakter.

 

na pimer, ako si gledao film "12 gnevnih ljudi" - to je univerzalna stvar, moze da ga gleda bilo ko na planeti zemlji i shvatice o cemu je rec i prozivece film kako treba. koji mi to film imamo a da je univerzalan, to jest da za shvatanje filma nije potrebno biti sa ovih prostora. sve neke radne drame i socijalne tragedija, pa sve to smuckano sa elementima komedije. kao, mi se lozimo na tu pricu "tesko nam je ali se smejemo".

 

i zato: TT sindrom - slava mu! ;-)

znam da je mnogima taj film bezveze (meni je sasvim ok), ali bar mozes da ga pustis svuda.

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Spomenucu neke domace filmove za koje smatram da su mnogo dobri i koje svi treba da pogledate

 

Zivot je lep

Gluvi barut

Cudotvorni mac

Oficir s ruzom

Dorotej

Noz

Noz 1969

 

naravno svi ratni filmovi dolaze u obzir,narocito oni snimani po par godina (Neretva,Sutjeska,Kozara)

iz ovoga izuzimam kultne filmove tipa,Maratonci, Ko to tamo peva i sl....

 

Moj decko skida kapu za ove filmove koje sam obrisala ali ja ih nisam odgledala.Zivot je lep je odlican film ali bilo mi je jako tesko dok sam gledala, iako sam citala Doroteja ekranizacija je odlicna-malo je stvari koji su izbacili dok je za Noz skoro totalni promasaj.A Cudotvorni mac je nesto najlepse od nasih filmove bez obzira na samu pricu ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Spomenucu neke domace filmove za koje smatram da su mnogo dobri i koje svi treba da pogledate

 

Original falsifikata

Zivot je lep

Gluvi barut

Cudotvorni mac

Paviljon 6

Osma vrata

Poslednji kolosek

Oficir s ruzom

Prekobrojna

Dorotej

Slom

Bekstva

Noz

Noz 1969

 

Poslednji kolosek i Slom nisam gledao, ovo ostalo jesam.

Oficir s' ružom i Život je lep mi se nekako ističu sa te liste. Stvarno briljantni filmovi.

Odlična uloga Petera Horvata .... Laušević genije!

Prekobrojna, interesantan film ... prva uloga Milene Dravić, ako se ne varam. :D

 

 

i zato: TT sindrom - slava mu! ;-)

znam da je mnogima taj film bezveze (meni je sasvim ok), ali bar mozes da ga pustis svuda.

 

Da bre, naročito da ga gledaš sa društvom u gajbi uz kokice i pivo. :):red:

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...