Jump to content

Reprezentacije


El Karnisero

Recommended Posts

Posto ima nekoliko tema o navijanju za klubove evo jedne i o reprezentacijama.

 

Dakle za koga navijate i zasto(zbog stila igre,istorije zemlje,mentaliteta...)?

 

Ocekujem vrlo zustru raspravu,mnogo krvi,znoja,psovki,suza itd.

 

Da ja pocnem:Navijam za Argentinu zbog stila igre,mentaliteta(i igraca i publike)...

 

Sa Mesijem,Militom,Tevezom osvajamo svetsko prvenstvo.Nadam se da ce najveci debil u istoriji argentinskog fudbala Rikelme biti izostavljen sa spiska igraca za SP.

 

Inace omiljeni igrac iz Argentine mi je Veron.

 

Molio bih vas da ne pisete da navijate za Srbiju,Crnu Goru,Hrvatsku,Bosnu... jer se to podrazumeva.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ocekujem vrlo zustru raspravu,mnogo krvi,znoja,psovki,suza itd.

 

 

pa ne ocekuj, posto je sve to vec 89676 puta pretreseno i raspravljeno na 6775 drugih tema. tako da kapiram da ce mrzeti ljude da se (opet) nesto mnogo cimaju kad je sve manje-vise receno x puta. svako ima svoje favorite i to je to. u svakom slucaju, otvaranje ovakve teme je odlicna ideja, da ne bi bilo 100 tema o raznim reprezentativnim takmicenjima.

 

 

 

navijam za italiju uvek kada nema nasih. takticki su superiorni a i tehnicki su uvek u samom vrhu.

 

 

imam solidne simpatije za sledece reprezentacije: holandija, argentina, brazil, portugal, urugvaj.

 

 

 

ne volim engleze (zato sto ne volim fudbal koji se bazira pre svega na fizickoj snazi, trcanju, dugim loptama, kontakt igri, skok igri, a ne taktici i tehnici), spance, nemce i francuze. u zadnje vreme me smaraju i cesi posto se kod nas svi kao nesto loze na njih.

 

posto je sada kapelo selektor engleske, iskreno navijam za njih da ostvare dobre rezulate, zato sto sam njegov fan. ali samo zbog njega. smatracu (ne samo ja) to u prvom redu njegovim uspehom, da napravi nesto od reprezentacije koja decenijama nije ostvarila rezultat vredan paznje.

Edited by sabre

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nisam posetio (nijednom) tu drugu fusbal temu (klupsku) ali da se javno deklarisem:

 

Uvek navijam za bilo koji nas tim protiv bilo kog stranog.

Za nasu reprezentaciju protive bilo koje strane.

 

Znaci, posto kapiram da moram da crtam na ovom i slicnim forumima:

 

UVEK za Zvezdu, Partizan, Velez, Dinamo, Hajduk, Vardar, Buducnost, Vojvodinu, Olimpiju, Radnicki, Slobodu, Celik, OFK, NK Zagreb, Osijek

 

NIKAD Mancester, Liverpul, Arsenal, Lids, Lacio, Roma, Milan, Olimpik, Bordo, PSZ, Real, Bajern, Keln, AEK, PAOK, IFK, Honved, Ujpest Doza, Sporting, Benfika i slicne kerefeke.

 

 

Uvek za SFRJ, pa SRJ, pa Srbija i Montenegro, pa Srbija (istorijski).

 

Medjutim, cak i tada navijam uvek za sve hrvatske, slovenacke, bosanske, crnogorske i makedonske timove i reprezentacije u takmicenju protiv bilo kog inostranog tima i/ili reprezentance.

 

 

Tako nas ucio drug Tito, da cuvamo braCtvo i jedinstvo, ko zenicu oka svoga.

 

Kad ne igraju bilo koji od ovih 'nasih', ne navijam. Nek' pobedi bolji.

Edited by Dersu Uzala
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uvek za SFRJ, pa SRJ, pa Srbija i Montenegro, pa Srbija (istorijski).

 

Tako treba!

Počast istinskim velikanima: Bobek, Mitić, Čajkovski, Galić, Kostić, Zambata, Šekularac, Beara, Šoškić pa i ... Džajić jebiga.

Ovo vreme ga iskvarilo...

Tako nas ucio drug Tito, da cuvamo braCtvo i jedinstvo, ko zenicu oka svoga.

E vidiš, a mene mnogi sa ovog foruma gnusno napadali zbog avatara koji sam držao...pa čini mi se pune 2 godine.

 

BTW. Kad ne navijam za Srbiju ( odnosno kada nas nema ) - za Argentinu.

Simpatisao sam dugo Englesku - ali više ne. Možda je i Kapelo jedan od razloga za to.

 

Holandiju sam uvek mrzeo, ne znam zašto, nevezano za to što su nas roknuli '98 i '00 godine.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

...Holandiju sam uvek mrzeo

 

Ok, ja obrnuto. Ipak su oni prvi kosijaneri u Evropi. Pushi se dobar shit i igra se dobar fudbal. Totalni. Svi napred-svi nazad. Kad su igrali Brazil protiv Holandije, svaki put se u svetu proglasi tajm aut na sat i cetr's pet minuta.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam uvek mrzeo Italijane zbog sugavog katanadja.

 

Osim Argentinaca gotivim Saudijsku Arabiju(morace nekad da prodju grupu) i ostale autsajdere(Iran,Trinidad i Tobago,Gibraltar

 

Ne volim ni Brazilce(objasnjenje nepotrebno) ni Engleze(glup im je stil igre) a od jacih jos gotivim Svabe i Portugal(kad me Ronaldo ne iznervira).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Argentina uvek, na svim Svetskim prvenstvima, ne treba trositi reci zasto. Obozavam njihov stil igre, sjajne pojedince i neocekivane preokrete. Oni nikada ne "dave" utakmicu...

U Evropi navijam za Portugal. I oni su sacuvali nesto od one fudbalske magije koja je vidjana nekada na fudbalskim terenima.

 

I ne podrazumeva se niposto to za ex ju reprezentacije.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ipak su oni prvi kosijaneri u Evropi. Pushi se dobar shit i igra se dobar fudbal.

Ja sam voleo Holandiju dok su igrali Van Basten, Rud Gulit, Rajkard i ta kompanija. To je bio fudbal.

 

Kad su sredinom devedesetih došli novi igrači počeli su da igraju besmisleno i pederski, sa taktikom "zapucaj što jače, možda uleti u gol" i strategijom "krljaj protivnike što više, a kukaj i plači ako te slučajno okrzne vetar kad neko protrči pored tebe", to je postalo sve samo ne dobar fudbal.

 

I dan danas igraju tako - pederski.

Edited by Hudini

Share this post


Link to post
Share on other sites

I dan danas igraju tako - pederski.

 

Nisam znao. Ne gledam vise (evropski) fudbal bas iz tog razloga sto mi je postao izvor prljavstina, sto ste i sami naveli. Gledam doduse Brazilsku ligu kad stignem, gledao sam jedno vreme redovnije ali ne mere se, velika je razlika u vremenu a to je live. Gledam i Argentinsku ligu, i Brazilci i Argentinci igraju kod kuce mnogo lepse nego na internacionalnoj sceni u poslednje vreme. Argentinci igraju muski, ne previjaju se (za ne poverovati) u toj meri. Brazilci su cak postali ostriji i kukumave.

 

Inace, za mene je neprevazidjen njihov tim iz '74 - '76.

 

8 Jongbloed

20 Suurbier 17 Rijsbergen 2 Haan 12 Krol

6 Jansen 13 Neeskens 3 Van Hanegem

16 Rep 14 Cruyff 15 Rensenbrink

 

 

Izgubise finale od Svaba u Svabiji na mufte. Na sledecem izgubise finale od Argentinaca u Argentini na Kempes :rockdevil:. Jos jedan kosijaner koji je u stvari trebao samo da igra za Holandiju i to je to.

 

 

P.S. Ovo gore nije 4-3-3 formacija. Neeee. Svi napred, svi nazad. Sem goshe.

Edited by Dersu Uzala

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ниједну репрезентацију не мрзим као аргентинску. Нек пређу на рукомет, маму им јебем. Не разумем зашто су тако добри играчи толико непоштени. Мислим на Месија и Марадону, наравно.

Share this post


Link to post
Share on other sites

istina, nema sta...

 

 

doduse, ne bih toliko uopstavao, vecina argentinskih igraca su pravi sportsmeni... batistuta, zaneti...

 

 

ali to za mesija i za maradonu je cinjenica...

Edited by sabre

Share this post


Link to post
Share on other sites

Najvijam za Italiju,Srbiju i Englesku...............(svim srcem ali bas........samo za Englesku ne navijam kao za Italiju i Srbiju

ali je jako volim........te 3 Reprezentacije su mi u dusi)

 

Ne vredi da obj. jer bih se ispisao i to mnogo...........a i mrzi me sad da pisem........

Share this post


Link to post
Share on other sites

I ne podrazumeva se niposto to za ex ju reprezentacije.

 

 

 

Pa valjda ces da navijas za svoju zemlju?

 

 

Kada je sport u pitanju, ja sam nacionalni identitet davno izgubila. Muka mi je od svih tih EX ju reprezentacija. Djukic odmah treba da podnese ostavku kad ne moze da pobedi ni Makedoniju. A posto u ex republikama nemam ni rodjaka, niti me za te prostore bilo sta veze, isto mi je gledala njih ili Kamerun, Paragvaj ili Japan. (A tek kako ne volim jugonostalgicnu muziku i jugonostalgicare, bljak!)

 

Naravno, simpatisem i Italiju zbog drage mi Fiorentine. Drago mi je kad italijanski klubovi osvoje nesto u evrokupovima......

 

Pominjali ste Batistutu...Takav se fudbaler nece skoro roditi, na zalost.

Edited by Shamandalie

Share this post


Link to post
Share on other sites

Malo mi je cudna ta logika,al ajde sad...

 

A sto se tice toga da su Argentinci foliranti to je samo delimicno tacno.Kao i kod svih reprezentacija ima par foliranata:Maxi Rodrigez,Aguero,Mesi ali ima igraca koji su olicenje fer pleja-Veron,Havijer Zaneti,Kambijaso, nekad Batistuta...

Cinjenica je da postoje reprezentacije tipa Nemacka,Engleska gde skoro da nema foliranata i njima svaka cast.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma da,englezi nemaju folirante...

 

Posle ovih nasih nesretnika,uvek navijam za Portugal i Brazil.Jebi ga,volim taj tip fudbala.Nakon njih,odmah su Argentinci.Italijani kao poslednja opcija,iskljucivo zbog Juventusa.Ne svidja mi se sto se uvek na SP provlace kroz iglene usi (izuzetak proslo SP,tada su stvarno bili jako dobri).Kamerun mi je uvek bio simpatican,pa se uvek obradujem nekom njihovom uspehu.

Ne volim Englesku i Nemacku.Organski ih ne podnosim.Uvek im zelim neuspeh.

Share this post


Link to post
Share on other sites

(A tek kako ne volim jugonostalgicnu muziku i jugonostalgicare, bljak!)

'Ajd' za jugonostalgičare te i mogu nekako razumeti...to je možda i sasvim OK, nevezano za to što gotivim Broza.

Moji drugi razlozi su u pitanju, nevermind.

 

Ali šta zapravo podrazumevaš pod jugonostalgičnom muzikom ? Koje bendove/izvođače ?

 

Pominjali ste Batistutu...Takav se fudbaler nece skoro roditi, na zalost.

 

Po pitanju špic igrača verovatno, uz Inzaghija.

 

Ne volim AC Milan, al' se trudim biti objektivan. ;)

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne bih sada da govorim o jugonostalgiji, odvratna mi je ta pojava, tako da bih se sada drzala fudbala.

 

Ni ja Milan ne podnosim, jos manje mogu da shvatim da neko navija za takav klub.

 

Javier Zanetti nije izdajnik, a Camoranesija delimicno razumem, postao je gradjanin Evropske Unije, kao sto bi uradila i vecina clanova ovog foruma, kad bi im se pruzila prilika. verujem da je srecan zbog toga, poneo je pehar Svetskog sampiona...

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...