Jump to content

Reprezentacije


El Karnisero

Recommended Posts

Ne govori mi. Možda nije fer da Rusi angažuju Amerikanca, ili Hrvati Brazilca, ali ne vidim šta nije fer u tome da tamnoputi građani Francuske, kao i doseljenici iz bivših francuskih kolonija igraju za Francusku. I to nije slučaj samo sa Francuskom, već i sa Holandijom, Belgijom, Portugalom, Engleskom i još nekim evropskim zemljama, i to decenijama unazad, znatno pre nego što sam ja počeo da pratim fudbal, a to je bilo pre 20 godina.

 

Naravno da ne uništavam raspravu na podforumu Sport, već hoću da joj doprinesem - da mirno pričamo o fudbalu, a ne da se, u nedostatku valjanih sportskih argumenata o igri nekih ekipa, potežu rasistički argumenti. Uz to, ja sam antifašista i moja je sveta dužnost da, gde god naiđem na rasizam, izrazim svoje suprotstavljeno mišljenje. Tako da - neću popiti otrov, otrovati treba rasiste , jer će svet biti lepši bez njih.

 

Другар, боли мене кита што су Руси ангажовали Амере или Хрвати Бразилца. То само говори о томе како је њихов спорт у говнима, па морају да ангажују странце који би играли за њихову државу. Мени је то јадно и бедно. Таква глупа правила ће уништити смисао државне репрезентације и претворити га у једну врсту клупског фудбала.

Ја не могу ништа друго него да поздравим твој антифашизам. :rockdevil:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa šta. Ako u košarkaškoj reprezentaciji Rusije može da igra Amerikanac, ili Brazilac u fudbalskoj reprezentaciji Hrvatske, onda za Francusku mogu da igraju Afrikanci, koji u Francuskoj žive vekovima.

 

 

Mhm,da,sve je to super....ali ako u fudbalskoj reprezentaciji Francuske igra rukometas Tijeri Anri,koji rukom hvata loptu i nabacuje je na nogu(izvinjavam se mozda nisam u toku sa najnovijim pravilima,ali koliko znam to se u fudbalu ne radi) onda to treba da rade svi igraci,koji fudbal igraju godinama.

 

A i jedno je kad imas jednog amerikanca,u timu Rusije,brazilca u timu Hrvatske,a sasvim drugo je kad u timu Francuske imas 98% alziraca i jednog egipcanina...mada to nije bitno.

 

Cinjenica je da je Irska debelo ostecena,i da su francuski rukometasi na kurvinjski nacin otisli na svetsko....i da sudija(mamu li mu jebem,dabogda mu pistaljka zastala u grlu) nece vise suditi ni kao pomocni u osmoj seoskoj ligi

Share this post


Link to post
Share on other sites

Naravno da ne uništavam raspravu na podforumu Sport, već hoću da joj doprinesem - da mirno pričamo o fudbalu, a ne da se, u nedostatku valjanih sportskih argumenata o igri nekih ekipa, potežu rasistički argumenti. Uz to, ja sam antifašista i moja je sveta dužnost da, gde god naiđem na rasizam, izrazim svoje suprotstavljeno mišljenje. Tako da - neću popiti otrov, otrovati treba rasiste , jer će svet biti lepši bez njih.

Jedino čemu ti doprinosiš je opšta kakofonija svojim amaterskim ali ipak revnosnim sviranjem kurcu. A sada uzmi svoju svetu dužnost i nabij si je tamo gde sunce ne sija.

 

Uzgred, kakav je cigančina ovaj Anri. Lepo ga je opisao Luis Aragones.

 

Cinjenica je da je Irska debelo ostecena,i da su francuski rukometasi na kurvinjski nacin otisli na svetsko....i da sudija(mamu li mu jebem,dabogda mu pistaljka zastala u grlu) nece vise suditi ni kao pomocni u osmoj seoskoj ligi

Ništa se ne brini, za par dana kao da ništa nije ni bilo, još će taj suditi i finale LŠ.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma kakvi,nema sanse da ga kazne.

 

Cinjenica je da je Irska debelo ostecena,i da su francuski rukometasi na kurvinjski nacin otisli na svetsko....i da sudija(mamu li mu jebem,dabogda mu pistaljka zastala u grlu) nece vise suditi ni kao pomocni u osmoj seoskoj ligi

 

Iako ga "treba zaklati kao psa" nista od toga.Kao sto je rekao Thule,zaboravice se sve za par dana.

 

Bravo Slovenci! E jesam skakao od srece veceras, odlicna partija! Bas mi je drago sto sa ovih prostora idemo Slovenci, Grci i mi :D

 

I ja navijah za Slovence,odlicno odigrase ono malo sto sam ja gledao.

 

Al' zaista smo se ove sezone mogli nagledati lose sudjenja na sve strane.

 

Uzas zivi,Kolina vrati se!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ко буде почео да прати моје повремене прогнозе и на њих све њих буде контрирао, дебело ће се обогатити. :haha:

Босанци су ме тотално разочарали, иако сам због свега виђеног пре четири дана, од њих очекивао највише.

А на каквом терену се играло, зачудило ме како нико од нежних Португалаца није поломио ногу на оним кртичњацима.

 

Што се тиче Грка и Украјинаца, ту сам очекивао нерешено, тако да ме овај резултат додатно одушевио.

 

Словенцима капа доле због хладнокрвне игре, још увек сам благо шокнут резултатом, још увек не могу да поверујем да какав луксуз су Руси са Хидинком на челу себи дозволили.

 

А сада о апсолутним херојима вечери - Ирцима.

Показали су и муда и хладнокрвност и борбеност, били су далеко бољи од Француза, који су вечерас били очајни.

Баш зато ме је гадно сморио и начин на који су се триколори пласирали, за шта је по мени највећи кривац линијски судија, а не главни.

Анри се показао као талентовани рукометаш, Галас који је цело вече био најгори на терену претворио се у хероја голом из офсајда, све у свему још једном се на делу показао типичан антифудбал.

Морам признати и да су Ирци имали две фантастичне прилике за други гол у 60. (Даф, после сјајне акције) и 72. минуту (Кин) које су просто морали да реализују.

 

Свака част и Алжирцима које сам сматрао аутсајдерима против Египта, на крају се испоставило да су победили најлепшим голом вечери.

 

На крају, кад се погледа ко се све пласирао на Мундијал, може се констатовати да ће ово бити једно врашки забавно првенство за гледање. :pivopije:

Share this post


Link to post
Share on other sites

MI SLOVENCI!! (du du du dum dum) MI SLOVENCI!!! (du du du dum dum) :rockdevil: :rockdevil: :rockdevil:

 

a inace, oni slepacki Zapci su tolki jebeni smradovi da to nije humano, onaj Anri je smrad kakav se vise ne radja :D

 

a cuo sam jos nesto, Bosanci su bacali svasta onako u fazonu ko gubi ima pravo da se ljuti itd itd

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eto i Urugvaja na SP. A malo je falilo da ne bude tako... Tek što je poveo Urugvaj, oko 70, minuta, Kostarikanci izjednačili, par minuta pre kraja imali stopostotnu šansu, u međuvremenu bilo i nekog sranja... na kraju ipak realno, Urugvaj je jednostavno bolja ekipa (doduše gledao sam samo 2. poluvreme, i to ne od početka).

 

Ovi Francuzi, uh... Ne podnosim ih još ono od '98/'00... Da nije bilo onog glupog pravila zlatnog gola, pitanje da li bi išta osvojili.

Portugalci možda jesu ciganija i to, ali ne treba ih omalovažavati, zapravo mislim da je velika šteta što generacija Rui Coste, Figa i ostalih nije osvojila nešto, recimo Euro '00, još više '04...

 

Gledam sad nešto, na koju foru bre Holandija u drugom šeširu a Francuzi nosioci kad je HOL 3. na FIFA rang listi, a FRA 9.? :confused:

Edited by crusader84

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa šta. Ako u košarkaškoj reprezentaciji Rusije može da igra Amerikanac...

 

Џеј Ар Холден и Кели Мекарти. Опа, па ти пратиш и баскетицу! :D

Реално, у најнеугоднијем положају су сада столњаци. Већ видим да им је бенседин најтраженији лекић у апотекама. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

која је циганштура онај Анри! не могу да верујем! марш из Барселоне!!!!

 

Стварно бре циганин. Прича се о суспензији судија, али мислим да Ирцима то није много битно.

 

Иначе:

 

2py82ev.jpg

 

Идеално:

 

Јужна Африка

Србија

Нови Зеланд

Чиле

Edited by José Luis Chilavert

Share this post


Link to post
Share on other sites

...Ја не могу ништа друго него да поздравим твој антифашизам. :rockdevil:

 

hahahahha...

 

 

francuzi u finalu.nema tog stopera koji moze da odbrani cepelin anri-galas.jos kad krenu da placu pred utakmice kako nisu u harmoniji zbog trenera ima lagano ostali da ih pustaju.

 

slovenija dvije prilike-dva gola.svaka cast.

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...