Jump to content

Scanner


Vlladimir

Recommended Posts

Znači...ne mogu da verujem da se niko nije setio da nabaci temu za ovaj kultni nemački bend, koji je bio koren onoga što danas rade Iron Savior i Gamma Ray. Sigurno medju prvim speed-power bendovima koji su tekstove kompletno posvetili SF tematici. Čak je Kai poprilično svojim stilom pevanja ličio na pevača S.L. Coe koji je bio i u Angel Dust, da ne kažem da je umnogome bio pod njegovim uticajem. Kai danas skoro isto kao i on peva. Najbolji primer je kultni album ''Terminal Earth'' iz 1989., sa kojeg je i sam Gamma Ray uzimao fore, kao i prvenac ''Hypertrace'' sa kultnim likom Michael ``M.A.J.O.R.`` Knoblich kao pevačem, iz benda Jester's March. Ostali albumi su solidni, ali ova dva razbijaju, i sigurno su medju najboljim power albumima svih vremena. Bend ima i spot za pesmu ''Buy Or Die''. A biseri su pesme poput ''Across The Universe'', ''Terrion'', ''Wonder'', ''Lady'', ''Telemania''...

 

Ako već ima tema, zbrišite je (pošto je ja nisam našao), ali ako nema, stvarno me je iznenadilo da niko nije ni pomenuo ovaj bend...bruka...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ако нема тема, била је сигурно. Ако ништа, због нјхи сам на хеви метал подфоруму отворио тему 'Најружнији бенд у хеви металу'. Стварно су били огавни на првом албум, иако је музика одлична.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mozda su ruzni, ali ono, muzika je ekstra, da su ribe, verovatno bih i bacao oko na njihov izgled, mada, sta znam, ima grdjih likova x puta od njih. mislim da su vise bile nafurani i natapirani nego ruzni.

Jes citao tekst za pesmu l.a.d.y?

 

L.A.D.Y

 

Went to a gay-club

Sent by a friend of mine

He knew a little lady

Waitin� for me inside

 

I said, "Man, don�t be kiddin�!"

I don�t want to change my style

Could not believe my eyes when

I saw who I have found

 

Lady, tell me what to do

What can I do

Lady, I need a doctor

To help me to cure

My longin� for you

 

See you later

That�s what she said to me

I could not believe that she gave me her key

See you later

The only fact I know

I can�t let her go

See you later

 

Like a cat in a lonesome alley

Like a wolf in a midnight town

I�ve been struck down by confusion

Straight here in my heart

 

Gde nadjoše gej klub, i ono je dobro, ''aj dont vant tu čejndz maj stajl'' :) :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 1 month later...

Uh slušao sam ja Scannar odavno i čini mi se da imam celu diskografiju. Hypertrace je za ono vreme bio baš extra. Mada pored njega najomiljeniji mi je Ball Of The Damned i prva stvar Puppet on The String. Na zalost, ovaj Scantropolis sam preslusao mozda jednom ili dvatput...

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 1 year later...

Dobri su, mada ih ja ne bih ovde svrstao. Prvi album ima Helloween-ovski prizvuk, i to na Keeper 2 podseća. Drugi je bliži Angel Dust fazonu, ne samo zbog istog pevača, već uopšte. Zato bih više voleo da ih vidim na heavy ili thrash podforumu. Nisu oni dovoljno gej da bi bili ovde. Promenili su nekoliko pevača, a ne znam zašto niko ne pominje da im je poslednji album sa pevačicom? Onako, malo drugačija muzika, alternativniji zvuk, klavijature, ali nije loše. Ima još bendova koji su menjali zvuk u sličnom fazonu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

I ja sam nedavno prevrnuo celu diskografiju, i slazem se da ih treba baciti na Heavy (kakav crni tres?). Prva 2 albuma su cisti dragulji (TE posebno), ko voli Kai Hansena ne moze da ih ne zavoli :rockdevil:

Sledeca 2 albuma su vise simfo, obrada Queena ima, dosadno za sve pare.

A album sa pevaljkom je djubre.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Thousand light years we had overcome

Across the universe

It's a long way to the landing ground

The mission gets real

 

Dakle u poslednje vreme ne mogu da se prokleto zasitim prva dva Scanner albuma! Pure fuckin' German heavy/speed metal. U stvari, ja ovde (kao i kod Heaven's Gatea) cujem podosta powera, al' recimo da na kraju krajeva moze da mu se lupi heavy etiketa :]

Prvi album i pevac su me navukli na bend, ali drugi album je the real thing. Obozavam Coe-ta na "To Dust You Will Decay", ali covek je na "Terminal Earth"u jednostavno eksplodirao! Pohalfordio se malo, jaci glas, vriskovi, overall jebe keve i ostavlja ih zbunjene. I da, ako neko moze da mi razresi misteriju, da li to backin' vokal zvuci kao prokleti Kai Hansen ili samo prvi pevac? :] Znaci, refren "Terrion"a zvuci kao da je pljunuti Tata tu medj' vokalima, isto ima naznaka na drugom na pojedinim refrenima.

 

Sa prvog favoriti: "Terrion", "Across The Universe" i "Galactos" (uzasno me podseca na neku "noviju" pesmu, al' ne mogu da dokucim koju), a drugi...ma sve :D osim Telemanije, haha. Ali "Not Alone" je cista futuroworldna power pobeda!

 

Odusevljen sa prva dva, ne zuri mi se na ostatak diskografije s obzirom na pauze benda i sl., no ce vidimo i to kako zvuci.

A da, i ovo je taslacenje za sve pare:

 

 

One more challenge for mankind

A challenge to fight

A challenge to live

To build and create a new world

 

:rockdevil:

 

Listen or die!

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Nisam trebao da zurim :)

 

"Mental Reservation" - Dakle rezurekcija sa potpuno drugom postavom..I drugaciji zvukom. Nije bas lutanje kao Angel Dust, ali pogubilo se malo na brzini i smeku, though melodicnost je tu, za 10ku, riffovi takodjer solidni...No sve u svemu, blaah album, mnogo dosadnog materijala, da se izbaci 20ak dosadnih minuta, pa da bude blizu prva dva. Spigela obozavam na "Lurking Fear"u, no lik izgleda bolje zvuci sada nego 90ih...neki Dio efekat :) I nedostaju mi Hansen backin' vokali...

"Upright Liar" mi je majka pesma, jedan od najboljih refrena Scannera, pesma ubica od starta do kraja. Jos dobre: "Conception Of A Cure", "Into A Brave Man's Mind" i "20th Century Crusade".

 

"Ball Of The Damned" - Inace, working title ovog albuma je "Imamo riffove samo za dve pesme...of the damned". Meni su ovde tek lecka zanimljive prve dve pesme, posle toga ima OK trenutaka, fina Queen obrada, ali nit Spigel niti ostatak

ne zadovoljavaju, iako je ovo korak napred u odnosu na prosli. E jedini problem je sto je prosli bio tri koraka nazad

u odnosu na prva dva.

 

"Scantropolis" - Radni naziv ovog je bio "Iskoristilismosveriffovenaproslomalbumutropolis". OK, ako nisu promenili ime pred "MR", sada su definitivno morali. Ne smeta mi zenski vokal, ali ako je 4 albuma sa muskim, cemu ovakva promena i to jos sa ribom koja stvarno ima ispodprosecan vokal. Dodajte na to jos ispodprosecni power metal i dobijate ovaj album. Dosadno.

 

 

Bottomline.. Prva dva kulta.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 5 years later...
  • 1 month later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...