Jump to content

Klimt 1918


Recommended Posts

Pozdrav svima!

 

 

Moj burazer i ja zajedno vodimo zvanicni Klimt 1918 e-team, pa bi smo hteli da predstavimo ovaj sjajni italijanski bend i yu metal forumasima, mada znamo da neki ovde vec znaju za njih i da su bili na njihovom sjajnom nastupu decembra 2006 u SKC-u kada su bili predgrupa takodje odlicnoj Katatoniji.

 

 

Posetite linkove ispod, preslusajte pesme i pisite kakvi su vam utisci.

Svako ko voli da slusa bendove kao sto su Katatonia, Anathema, The Cure, Dredg, Interpol, U2..... svidece mu se ovaj bend.

 

 

Novi album je u pripremi i treba se pojaviti negde u aprilu.

 

 

 

 

http://www.myspace.com/klimt1918

 

http://www.myspace.com/klimt1918eteam

 

http://www.klimt1918.com/

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imao sam njihov original dopoguera ali sam ga prodao za 100 kinti. OVO je najgori bend na svetu!!!! Ne kazem samo zato sto slusam extremne grupe, otvoren sam i za drugaciju muziku, ali ovaj bend....

Bio sam na koncertu Katatonije gde su oni bili predgrupa, i to je bilo najodvratnije iskstvo u mom zivotu!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moja naj ortakinja sa kojom se moj muzicki ukus inace 99% poklapa se bas bila nalozila kad su svirali, ali mene su iskreno -gadno- smorili. Pogotovo posle Follower-a koji je odlicno zagrejao rulju za posle jos-bolju Katatoniu. Ne bih rekao da su -najgori- bend nas svetu, sta vise daleko od toga, ali da posteno smaraju, smaraju. Jbg.

Share this post


Link to post
Share on other sites

lol, onda je jasno, ako je nekome mogao da se svidi follower vise od klimta...kul, ukusi se razlikuju, ali to sektasko gadjenje prema bendovima tog tipa je prosto smesno. meni su oni tada zvucali na kombinaciju coldplay i muse. a kako oba benda volim, a i svirase bas dobro, svideli su mi se i oni :D

podrska za njih, ako dodju vamao na certu sam (:

Share this post


Link to post
Share on other sites

lol, onda je jasno, ako je nekome mogao da se svidi follower vise od klimta...kul, ukusi se razlikuju, ali to sektasko gadjenje prema bendovima tog tipa je prosto smesno. meni su oni tada zvucali na kombinaciju coldplay i muse. a kako oba benda volim, a i svirase bas dobro, svideli su mi se i oni :D

podrska za njih, ako dodju vamao na certu sam (:

 

 

Brate...

 

Ajd da se naucim ubuduce da pisem i ono izmedju redova posto neki ne umeju da citaju sami. To sto si rekao je upravo RAZLOG zasto se nisu uklopili... nisam ja rekao da je Follower bolji bend ali su u DUHU katatonie i imaju cak i par obrada katatonije (hell, ime im je po katatonijinoj pesmi!) pa iz tog razloga predstavljaju IDEALNU predgrupu. Kada posle toga umesto odmah Katatonie dodju likovi koji deluju (po oblacenju i izgledu) kao izgubljeni domari i pevac koji pocne da smara sa britpop glasicem to se onda -zaista- ne uklapa u celokupnu koncepciju po meni. Da je glavna grupa bila nesto tipa Mars Volta ili Dream Theater ili mozda najpre Coheed & Cambria onda bi ovi likovi legli savrseno.. ovako.. samo su me smorili.

Edited by Salvation

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kad smo kod toga oko predgrupe Katatonije.. Iskreno, jedva sam čekao da se završi Follower. Možda bi legli Katatoniji da je 1993. godina i da su na promociji albuma Dance of December Souls, ali u onom trenutku ne. Zna se ko je tada morao da bude predgrupa, al' dobro. Da sumiram - Follower nikako nije bio IDEALNA predgrupa.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Brate.. a sa kojom su pesmom zavrsili ovi iz Katatonie? Murder? Iz koje je to godine??! A da ne pricam da su, uopste na koncertu DALEKO siroviji i 'tezi' nego sa onom ispeglanom albumskom produkcijom. Nije mozda Follower najbolja moguca grupa koju mogu da zamislim za Katatoniu ali u nasim uslovima.. i pored Klimta, definitivno jesu po meni. Taman dovoljno energije da pokrenu masu koja ce onda u poletu da uleti u Katatonijin nastup. Poenta predgrupe nije da bude neki podjednako dobar bend glavnom i ozbiljno im ugrozi suverenitet nad utiscima medju publikom, vec samo da doticnu nalozi u svom kratkom pola sata-do-sat maks izlaganju kako bi publika jos bolje primila glavni bend. Cini mi se da vi svi mesate pojam zajednickog koncerta nekoliko grupa i koncerta grupe sa pred-grupom. Mozemo samo da se slozimo da se ne slazemo :pivopije:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pazi, nisam pričao vezano za Klimtovo se slučajno desilo da se oko toga raspravljamo na ovoj temi. ;)

 

Ako već treba da imenujem, Consecration je morao biti predgrupa, ali ništa sad, taj koncert je bio odavno, na sledećem nastupu Kate će svirati Consi kao predgrupa. ;) Moja poenta je u tome da bi Follower možda bio dobra predgrupa Brajdima, na Katatoniji mi uopšte nisu ležali. :|

Share this post


Link to post
Share on other sites

slazem se oko predloga za predgrupu, stavise, njih sam nekako i ocekivao, al avaj :D

elem, to sto se oni ZOVU po pesmi katatonie, nikako ne znaci da su IDEALAN bend za predgrupu.

 

u tom stilu, preimenovacu bend u the grudge, pa ako nas ne ubace da sviramo ispred tool-a sledeci put, jebacu nekome milu majku ;)

no, onako ozbiljno, ja sam skroz za muzicko sarenilo...nije mi potrebno da kad dodjem na bilo koje mesto da slusam muziku, budem okupiran istim ili priblizno istim zanrom celo vece. zaista mi nije potrebno. i u tom trenutku, biram da slusam ono sto mi se svidja.

klimt mi je bas svideo.

follower me je BAS smorio.

mada, tada je smorio i prekrcan skc, ali o tome sam vec dovoljno kenjao na temi o certu.

 

uostalom, nisu li oni bili na turneji tada sa katom, ili sam ja to pogresno cuo tada? jer da jesu, to je to, bogovi :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

uostalom, nisu li oni bili na turneji tada sa katom, ili sam ja to pogresno cuo tada? jer da jesu, to je to, bogovi :D

 

 

Da, bila je to kratka turneja od dva koncerta.

Klimt 1918 su bili predgrupa Katatoniji i dan pre Beograda, u Budimpesti, i tamo su isto naisli na dobar prijem publike. Ima nekoliko odlicnih snimaka na youtube-u iz Madjarske.

Momci iz Klimta su dobri frendovi sa ovima iz Katatonije i mozda nekada ponovo naprave malu zajednicku turneju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pazi, nisam pričao vezano za Klimtovo se slučajno desilo da se oko toga raspravljamo na ovoj temi. ;)

 

Ako već treba da imenujem, Consecration je morao biti predgrupa, ali ništa sad, taj koncert je bio odavno, na sledećem nastupu Kate će svirati Consi kao predgrupa. ;) Moja poenta je u tome da bi Follower možda bio dobra predgrupa Brajdima, na Katatoniji mi uopšte nisu ležali. :|

 

 

Da su Consi bili predgrupa ja ne bih hteo posle da slusam Katatoniu... jbg mozda sam pristrasan ali ovih dana sam daleko vise u post-metal fazonu, nekako mi posle toga ne bi legla Katatonia. Da recimo Danilo dovede ISIS pa da onda oni budu predgrupa e TO bi vec bilo za svrsavanje. I za kraj.. upravo se radi o onome o cemu sam pricao, za vas ljudi su potrebne tzv 'joint' svirke bendova, tipa kakve su radili Isis i Tool ili Tool i Melvinsi na zajednickoj turneji, a ne koncerti jedne odredjene grupe.. jel to o cemu pricate je upravo to, a koncert jedne grupe, po meni generalno zaokruzeno iskustvo u okviru zanrova kojim se taj bend bavi, a koje predgrupa samo podrzava (makar i sa devijacijama, ali ne u potpuno druge krajnosti). Ali necu vise da spamujem, tema je o Klimtu :)

Edited by Salvation

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...