Jump to content

Converge


darthmoog

Recommended Posts

  • 8 months later...
  • 4 weeks later...

Šta znam, deluje da će biti dobra u kontekstu albuma, ovako izolovano mi malo previše praznog hoda i neke puke ambijentale, tek se u drugoj polovini razvije sve kako treba. Ne razlikuje mi se ovo previše od Wear your wounds, osim što je tu Chelsea ali i ona zna da me smori kad nije konkretna.

Al svakako jedva čekam da čujem i ostatak pesama.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 3 weeks later...
  • 3 weeks later...

razvaljuje ovo

daleko je šarenije stilski nego što sam očekivao, u raznim pravcima ide a opet je nekako celovito sveukupno. ima dosta nekog čudnog grunge-a koji mi se baš sviđa i bogovski im stoji. super se uklapa Čelsika uz Converge podlogu, neću se uopšte buniti ako uzmu da guraju ovo još jače u budućnosti

jedino mi je žao što nije i Von Till učestvovao, legao bi i njegov glas ovde savršeno, ali i ovako je sjajnoća

Edited by Talvi

Share this post


Link to post
Share on other sites

Odličan je album, veoma šaren i pokriva razna polja, ali ipak najlakše ga je karakterisati kao nekakav post metal. Dosta meditativnih deonica, ali ima i opasnih sludge rifova, melodike, apstrakcije, ali i prilično konkretnih i direktnih pesama, izlišno je govoriti da je zvučno sve savršeno kad je međed Ballou za komandama. Chelsea i Steve su se odlično uklopili.

Ono što meni ipak malo fali je ono tipično Converge zakucavanje, bes i brzina, samo u Viscera of man ima toga. Album je dinamički dosta spor ili u najboljem slučaju u midtempu i kao takav je nekakav prikaz onog atmosferičnijeg i sludgerskog dela Converge zvuka koji su predstavili u većoj meri od Axe to fall na ovamo, naravno obogaćen onime što su gosti mogli da pruže. Ali album je takođe i višeslojan i bogat, zahteva dosta slušanja. Svakako nisu razočarali ni u ovom eksperimentu, Converge firma je jbga oznaka kvaliteta.

Share this post


Link to post
Share on other sites

a meni baš nekako odgovara što nema puno brzine, jer su mi baš ti brži delovi u Viscera malo više za standardne Converge albume, a ovo gledam kao određen izlet sa strane u ovaj sporiji atmo fazon zarad Čelsinog vajba, otprilike me podseća ova saradnja na onaj Neurosis & Jarboe album u tom smislu

a na sledećem baš Converge albumu može opet brzina i klanje, normalno 😄

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 months later...

Hardcore punk legends Converge have just announced a new 12"EP/digital release featuring a remix of their side of their 1999 split album "The Poacher Diaries", originally shared with Agoraphobic Nosebleed.

Converge "The Poacher Diaries" Redux was remixed by Converge guitarist Kurt Ballou and remastered by Alan Douches. Illustrator Randy Ortiz created artwork inspired by the original release art by Derek Hess.

Track Listing:
1. Locust Reign
2. This Is Mine
3. They Stretch For Miles
4. My Great Devastator
5. The Human Shield
6. Minnesota

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 7 months later...
  • 4 weeks later...
  • 9 months later...
  • 7 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...