Jump to content

David Gilmour


....

Recommended Posts

Ça Ira?

Ne računam to kao Watersov album. Opera je koncepcijski je potpuno drugačija od svega što je radio. Sem toga, ako ćemo već o njegovoj kreativnosti, počeo je da piše "Ça Ira" još 1971. To je prvo trebalo da bude balet, pa je na kraju (skoro 35 godina kasnije) ispala opera...

 

Pa ti nisi ni svestan sta bi propustio! :o

Pošto vidim da nisi uopšte čitala moj post, podvućiću da sam Watersa već gledao dva puta, 2002 i 2007.

Edited by Hudini

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Bese Dime, sad Waters, ha ha! :D

Dobro, aj' da ne baksuziram sad, hocu da povratim temu malo... gledah sinoc 'Remember that night' i istopih se... nisam bio znao da je gostovao David Bowie?

 

P.S. Od skoro imam net pa nisam bio u mogucnosti da nabavim koncert

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ajd i ja da se ukljucim u temu pomalo, posto sam veliki fan Floyda.

 

Iskreno, ne mislim da Gilmour zasluzuje zasebnu temu. Kao muzicar je ok, mislim ok je preblaga naravno rec, ali necu da ga nahvaljujem, mislim fenomenalan je. :D Solo karijera mu i nije neka, iskreno, mislim da nikome iz Floyda nije toliko dobra da moze da premasi njihov zajednicki rad kao u bendu. Realno, kad je Gilmour preuzeo glavnu rec u bendu, muzika im se bitno promenila. Ne kazem da mi se ne svidja taj period benda, ali realno smatram da je Waters mnogo mnogo znacajniji.

 

Gilmour je sta vise zasluzan za jednu od meni najdrazih njihovih pesama Learning to Fly. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Gilmour je sta vise zasluzan za jednu od meni najdrazih njihovih pesama Learning to Fly. :)

Koliko ja znam, tu stvar su napisali Jon Carin (muzika) i Anthony Moore (tekst), dok su Gilmour i Wright samo uradili aranžmane. Ali nije mi namera da hejtujem. :pivopije:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Postoje ljudi (Floyd fanovi) koji gotive Syd-ov period a vecina mnogo gotive Waters-a (kao moj brat) ali ja volim Folyd sa Gilmour-om, volim njegove gitare u Floyd-u, volim 'Division Bell' i 'Momentary lapse...', 'The Wall', 'Dark side...', 'Wish you were here' kao albume a ovo ostalo po par pesama a solo rad volim isto tako, volim da cujem zvuk gitare gde Gilmour svira, covek je inteligentan muzicar!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja recimo volim svaki period Floyda na svoj način i sve njihove solo radove na svoj način.

 

Kod Gilmourovih solo radova najviše volim to što ti albumi ne opterećuju. Lepo sedneš i slušaš muziku, za razliku od Watersovih političkih igrarija za koje moraš upotrebiti svaki kliker koji imaš, Barrettovih tripova koji su na momente apsolutno neshvatljivi ili Wrightovih ispovesti posle kojih možeš komotno posetiti psihoterapeuta.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja recimo volim svaki period Floyda na svoj način i sve njihove solo radove na svoj način.

 

Kod Gilmourovih solo radova najviše volim to što ti albumi ne opterećuju. Lepo sedneš i slušaš muziku, za razliku od Watersovih političkih igrarija za koje moraš upotrebiti svaki kliker koji imaš, Barrettovih tripova koji su na momente apsolutno neshvatljivi ili Wrightovih ispovesti posle kojih možeš komotno posetiti psihoterapeuta.

 

Bas zato ja i volim Gilmour-ov rad, opustim se i slusam... ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koliko ja znam, tu stvar su napisali Jon Carin (muzika) i Anthony Moore (tekst), dok su Gilmour i Wright samo uradili aranžmane. Ali nije mi namera da hejtujem. :pivopije:

 

 

Ja sam tako procitala negde, ali boze moj, mozda sam i pogresno procitala, na netu ima svakakvih informacija. ;)

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Večeras sam po ko zna koji put odgledao "Remember That Night", pa rekoh da vratim malo temu.

 

Odličan koncert. Ono što mi se posebno sviđa jeste to što je Gilmour tu uspeo da napravi nešto potpuno drugačije od Floyd koncerata:

Nema backscreena ali zato ima mnooogo više svetlosnih efekata, nema ženskih vokala ali zato ima dosta kvalitetnih gostiju, ne svira previše Floyd stvari, a i ono što svira je ili manje poznato ili aranžerski izmenjeno, i (iznad svega) ne svira "Another Brick" ali zato svira ceo "Echoes"!

Edited by Hudini

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 6 months later...

Jebase mu,da prostite,kevu,ovi iz fendera sa Gilmorovim stratom!Pravi se u dve verzije(Relic i N.O.S.) i kostaju k'o da su radjeni od kljova mamuta.A Gilmor toliko kukao kao,ok,vazi nek se uradi signature model,ali da bude dostupan svima.Relic je oko 5000 a N.O.S oko 4500 dolara.Jeste da je u pitanju njegov legendarni crni strat,ali sto je mnogo,mnogo je.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 5 years later...
  • 2 years later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...