Jump to content

2008.09.05. *SKC, Beograd* N I L E, Grave, Belphegor


FRUBI_ZMIJA_GADAFI

Recommended Posts

Neki se zale na jake baseve vidim, jbg, bubnjar mi rece da ih u monitorima uopste nije cuo, pa su mozda zbog toga pojacali, otkud znam.

 

 

Khm...zvuk na bini (odnosno monitoring) sluzi samo za bendove na stageu i nema nikakve veze sa zvukom koji izlazi iz razglasa za publiku...

u prevodu....

mogu basevi da se pojacaju koliko hoces na bini, a da se to uopste ne cuje u publici i obrnuto :mhihi:

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Replies 602
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Khm...zvuk na bini (odnosno monitoring) sluzi samo za bendove na stageu i nema nikakve veze sa zvukom koji izlazi iz razglasa za publiku...

u prevodu....

mogu basevi da se pojacaju koliko hoces na bini, a da se to uopste ne cuje u publici i obrnuto :mhihi:

Znam ja to devojcice. ;)

Video sam samo tonca na bini koji je pokazivao onima gore da "dignu" baseve. Mozda je on mislio na monitoring, a oni "digli" kompletno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

realno, bend takvog kvaliteta ne sme sebi da dozvoli onakav zvuk

a vadjenje na premestanje opreme u drugu salu nije relevantno zbog toga sto na onakvoj opremi svaki iole normalan tonac moze da sredi onaj krsh od zvuka za 5 min a ne sat i po vremena..

svaka cast ljudima kojima je zvuk bio dobar :]

ne znam kako je nile svirao, nisam cuo

iskreno, mnogo vise sam ocekivao od njih

 

belfegor i grejv ubise

 

sve u svemu, kul koncert

Share this post


Link to post
Share on other sites

E ovako bilo je lepo sinoc. Upoznao sam neke fine ljude sa YUMa, i zabavio se nikad jache. Vec se na samom pochetku koncerta videlo da su clanovi Belphegora opushteni i da ce sigurno napraviti odlichnu atmosferu. Samim tim shto su za razliku od ostalih clanova bendova svo vreme proveli sa fanovima prichajuci loshe slae i govoreci kako b irado spopali pola devojaka sa koncerta , ali svejedno veoma zanimljivo.

 

Ja sam negde dosta rano ushao, tu kada je pocheo Amon Din, nije bilo puno publike ali ona koja je tu bila znala je zashto je tu bila i vidi se da su fanovi Amon Dina, meni su bili skroz okej malo previshe kratki ali skroz okej, bubnjar im je smeshan ali dobro dramuje. Uglavnom lep uvod za ono sto sledi. I koji je Frubi od onih likova?

 

Sledeci je bio Belphegor, ja mislim da je za Belphegor najvishe ljudi bilo unutar sale, i da je publika bila najzivlja za vreme njih. Uglavnom lep nastup ali ne neshto puno spektakularno, ali publika je stvarno za vreme njih bila fenomenalna i kada su svi pocheli u glas BONDAGE.... bilo je divno. :) I nekako su bili kratki.

 

E tu negde mi se desila katastrofa, vec sam na pochetku bio dehidrirao(ali aj nema veze) ali tu kada je pocinjao Grave zaboleo me stomak, i skroz sam izgubio snagu ishta da radim, nachi stvqarno veliki bedak i samim tim shto sma bio u prvim redovima. Grave ov nastup i ako sam tek nedavno preslushao stvari od ove grupe bio je znatno jachi , cvrshci i sa vecim karakterom od onog Belphegorovog. Jednostavno oseca se u njima oldschool death metal onako meni su oni bili fantastichni, jes da nisam dobar deo pesama poznavao ali sam bash uzivao. I mislim da je lik napravio greshku rekoa aj sada neshto sa starijih albuma i onda kazem fallen the angel son (sa novog ali ajde). Uglavnom odradil isu bash fino ovo momci cak smo imali i encore In my dominion. Naj intezivnije sutke su bile tokom grava i to definitivno. I isto imam neki osecaj da su bash dosta duze od Belphegora sviral inezna mzashto. Ali osim one gladi i zedji pojavio se jedan problem posle Gravea, nema mi torbe nigde, sa sve mojim stvarima..... Ja gledma brate dal mi neko nije ukrao torbu bre....

 

I tako sav uspanichen , docekao sam Nile. I kazem jebeshga sebi aj trazizu posle Nilea moju torbu, da nepropustim ovo za sta sma dosao. I tako prve redove sma izgubio pa sam bio tu negde kod ulaza 4-5 red, tu gde je i Grobodan bio(i neke dve likushe koje su stojale na onom stubu i igrale ko da pichi rejv a ne metal). E ovo je bilo najachi DM cert na kojem sma ja bio. Onaj pochetak sa nekom epic muzikom dok cekamo da ljud iiz Nilea udju , ja sam se najezio kolko dobr ozvushi Sve od kada je George ushao i pocheo da dramuje ko lud ono bre nije normalno, i onda dok je Karl shtimovao gitaru onaj ludi solo znao sam da je ovo to. Sve je bil spremno za jedno ludilo. Ljudi su imali zamerke posle na losh zvuk, ja kazme ne to nije losh zvuk jer ovo je brutal death metal i samim tim , trude se da zvuk bude sto brutalniji a i slusljiv u isto vreme. NAchi kada je krenuo Sacrifice Unto Sebek ja mislio da ce onaj SKC da se srushi kolko je ono bilo jako. Publika je bila ne neshto posebna vidi se da su ljudi bili dosta umorni, ali ispratili su kako valja mada ja sam ocekivao vishe od publika ali jbg. Sve usvemu sve je tu bilo ludi soloi od Karla i Dallas koji je skroz na skroz ugrejao atmosferu( i ako dosta vishe volim Karla mislim da je Dallas bio covek ove veceri bash je onako imao i kontakt sa publikom i sve je uraido kako valja) . Doao sam sve od sebe dok jednostavno nisma mogao vishe , skroz na skroz me je savladala zedj i glad i kada je bio Essental Salts morao sam da odem do onog usrano praljvog WCa da se napijem vode ko svinja i da znate pomoglo je skorz mi se vratila sanga. Meni je svaka pesma bila super, i fenomenalno odradjena cak su i onaj 3 minuta solo u Cast Down the Heretic ceo odradili sto je super. Mada zbog veoma ekstremnog bubnja dosta kada predju na vishe note se nije culo. Uglavno meni je bil oskroz na skorz super. I ono ljudi svi ste hteli Unas a kada je pocheo Unas neznam publiak je zamrla, ali ajde i doushevio me Dallas kada je odradio onaj Spoken part na Unasu e svaka mu cast.Uglavnom nile su mi bili favoriti i veoam sam sretna sto msa ih gledao i tacno ono sto sma ocekivao dobio sam.

 

Jedina mana je bila prisustvo blekera, jbg. kada je prosao Belphegor 20% sale se ispraznilo i svi ti ljudi nestali, jer neznaju za Nile a kamoli za Grave. Ono to bilo onako glupo ali ajde. I da Helmutu sma viako Pick Up the Flag, lik me je pogledao pogledao zastavu i nishta posle me iskulirao..... Jbg, mogao je da podigne zastavu ko Karl sto je uradio sa onim carsavom na kome pishe Nile. :)

 

Eh da a na kraju gde je moja torba? Ja poslje nekih 15 minuta trazenja nisam je nashao i kada su se upalila svetla isto nishta . I ja se vec rastuzio , kad ono pogledam tamo gde je Belphegorova oprema iza velike kutije gde pishe Belphegor stoji i moj ranac? Sta ce tamo jebote, i ja ono reko nekom debelom liku koji je sede tu, kao to je moj ranac mozes li da idehs da uzmesh. Srecom nije se raspravljao i otisao je da mi uzme.

 

Drugari sa YUMa su skroz cool, ali zao mi je sto nisam kasnije ostao da se malo druzim sa vama josh , ali pozurio sam da kupim neshto da jedem i pijem , a posle odma kuci. Hvala Sovi i Sandmanu sto su me slikali sa Karlom to mi je bila velika zelja. I tako naci meni je bil oskroz na skroz super i jedva cekam onaj cert u decembru. Sada krecem da se odmorim u Grchkui tako...... :)

Edited by Lunar

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bilo je ukratko-extra!

Ne zna se koji je bend bio bolji ali moj favorit je Grave zbog koga sam na kraju krajeva i dosao na cert-ko kaze da je smorio taj pojma nema :razz:

Iskreno i Nile me prijatno iznenadio-ljudi su ga izuli sa sve pare a ja sam nekako ocekivao penzionersku atmosferu gledajuci neke live snimke-bice da su bili extra raspolozeni :)

I ne znam sta serete za zvuk-ja sam bio drugi red,blizu desnih zvucnika i zvuk je bar meni bio odlican

Graveeeeeeeee!

Kasnije se javljam sa detaljima :da:

Edited by Full_Metal_Yakuza

Share this post


Link to post
Share on other sites

Aman ljudi! Jesam ja bila na jednom koncertu, a vi na nekom drugom??? :confused:

 

Bila sam u prvom redu, doduse direktno pored zvucnika - i nemam bas nekih primedbi na zvuk, mozda je u drugim krajevima sale sve drukcije zvucalo, ali reći da je Nile smorio je van pameti.

Ljudi su pokidali. Hvala Frubiju sto nam je dao priliku da sinoc vidimo najbolje sto metal trenutno moze da pruzi! :rockdevil:

 

Veliki pozdrav najboljoj ekipi na svetu po koncertima - ekipi sa Yum-a! :D

 

Stvarno kako su počeli pomislio sam da nikom nije valjalo ništa. Ispraviše se srećom pri kraju...

 

Elem. Meni je bilo do jaja. Promuko sam od deranja. Bio sam uglavnom u drugom redu i pomalo u šutki (dok meda nije došao).

Skontao sam koliko ljudi zapravo malo tekstova znaju. Čini mi se da sam u nekim trenutcima za vreme Belphegora jedini pevao...jbg...

Amon Din sam propustio jer mi je voz kasnio a i morao sam po pljeskavicu na brzaka :mrgreen:

Belphegor je bio mnogo dobar. Meni su zvučali kao sa albuma. Jedino je šit što je lik malo iskulirao zastavu, al dobro nije video od one maske ništa :D

Grave sam propustio većinu a koliko sam čuo nije mi se preterano svidelo. Jbg, nisu po mom ukusu...

 

Što se zvuka na Nilu tiče. Bio je malo glasan al nije istina da se nisu mogle razaznati pesme! Ja sam svaki rif čuo. Momci su fantastično odradili posao. Sandersa sam čuo al možda zato što sam bio bliže njegovom zvučniku. Žao mi je za par stvari što nisu odsvirali al dobro...drugom prilikom. Onaj Dallas nije normalan odakle izvlači onoliko energije. A izgledao je kao da se upravo probudio. Oči su mu bile ko lubenice :D

Inače sam morao sve vreme malo da se štedim jer sam u 8 već morao biti na poslu. I jedva sam stigao ;)

 

Upoznah samo par ljudi sa yum-a... Sovu, Sisusa, Goxyja i čini mi se Groba? :confused:

 

Sa Sisusom su morala da padnu 2 piva iako sam se u početku nećkao. Kasnije sam otišao skroz napred pa ga ne vidoh.

 

Inače sam uhvatio Sandersovu trzalicu :P

Pade na zemlju pored mene i niko ni da se sagne :no:

 

To bi bilo ukratko to...

Share this post


Link to post
Share on other sites

E tebe htedoh da vidim sinoc i nisam te opazio uopshte...... Ljudi pa gde ste svi vi bili u prvim redovima nikog nisam video, a ja sam isto bio u prvom redu. Mora da ste vi bilo skroz desno poshto sam ja bio levo. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zvuk je napred bio super, a pozadi ocaj... Belphegor sam gledala iz 1. reda i sve sam savrseno cula, Nile iz nekog drugog reda i to kod zvucnika i isto sam sve savrseno cula, dok sam za Grave bila pozadi i zvuk nije bio neki.

 

Meni je bilo fenomenalno, briga me za ostale xP I slazem se da je publike na Nile-u mogla biti bolja. :S

Mene je basista Nile-a odusevio, lik je bio super i za vreme koncerta, posle je blejao sa ljudima ispred, pricao, slikao se, ko je sta hteo xD

A tek sto sviraaa ^^ Jbt.

 

Sve u svemu, meni je ovo najbolji koncert godine, drago mi je sto je bio u velikoj sali x)

 

 

@ Sisus - ti i dalje pricas o tome? xDD Naucila sam napamet celu pricu xP

Share this post


Link to post
Share on other sites

extra atmosfera

 

amon din ovog puta nisam gledao uopste :lol:

 

belphegor me smorio vec drugi put ove godine...

 

grave... reko mozda live bude dobro ali nije mi se svidelo preterano

 

nile nas oduvao, to je jedino i bitno :rockdevil:

Share this post


Link to post
Share on other sites

E ovako, kao prvo, kao i Frubi, zeleo bih da se ZAHVALIM SVIMA KOJI SU DOSLI NA KONCERT!!!!

 

Imam audio celog koncerta, uplovdovacu uskoro pa cu okaciti.Sto se tice zvuka, Nile je bio preglasan, jer kao sto ste rekli, bas bunjevi su poterivali zvuk gitara u pozadinu.Sto se tice ozvucenja, NE!, TO NIJE SKC OZVUCENJE I MALE SALE, ono krh, to je ozvucenje od bendova,koje nose u onoj ogromnoj prikolici, tako da krsh nije sigurno, jer je tek izvadjeno iz kutija!

 

jos jednom, HVALA SVIMA NA PODRSCI,!!!

Prodato je 477 karata, a u preprodaji oko 300, tako da nismo hteli da koncert bude u maloj sali,jer bi narod umro, a i ne bi mogao da stane, tako da je bio pravi potez sto je prebaceno u Veliku salu.

Sto se tice toga, na Grave-u je bilo najvise ljudi, pa na Nile-u, pa Belphegoru.

inace, ovo je prvi koncert od pocetka turneje da Nile svira vise od 1h!A na onom papiru za runnig order je pisalo da po ugovoru nile svira 75min, a u Beogradu je svirao blizu 90min!Tako da su vise nego zadovoljni svim, sto se i videlo po njihovim osmesima.

 

Elem, videli ste svi kako izgleda Karl, svinja, jelte, ali pre tonske lik ladno uradi spagu, posle toga je sparingovao sa mladim gitaristom grave-a, u full kick box opremi.Znaci ubio ga je od batina, sve high kick.Sreca pa su na glavama imali one zastitne kacige...I tako, pisanje od smeha...Uplovdovacu i te slike, samo da se ovi vrate sa turneje...

poz

Share this post


Link to post
Share on other sites

E ovako, kao prvo, kao i Frubi, zeleo bih da se ZAHVALIM SVIMA KOJI SU DOSLI NA KONCERT!!!!

 

Imam audio celog koncerta, uplovdovacu uskoro pa cu okaciti.Sto se tice zvuka, Nile je bio preglasan, jer kao sto ste rekli, bas bunjevi su poterivali zvuk gitara u pozadinu.Sto se tice ozvucenja, NE!, TO NIJE SKC OZVUCENJE I MALE SALE, ono krh, to je ozvucenje od bendova,koje nose u onoj ogromnoj prikolici, tako da krsh nije sigurno, jer je tek izvadjeno iz kutija!

 

jos jednom, HVALA SVIMA NA PODRSCI,!!!

Prodato je 477 karata, a u preprodaji oko 300, tako da nismo hteli da koncert bude u maloj sali,jer bi narod umro, a i ne bi mogao da stane, tako da je bio pravi potez sto je prebaceno u Veliku salu.

Sto se tice toga, na Grave-u je bilo najvise ljudi, pa na Nile-u, pa Belphegoru.

inace, ovo je prvi koncert od pocetka turneje da Nile svira vise od 1h!A na onom papiru za runnig order je pisalo da po ugovoru nile svira 75min, a u Beogradu je svirao blizu 90min!Tako da su vise nego zadovoljni svim, sto se i videlo po njihovim osmesima.

 

Elem, videli ste svi kako izgleda Karl, svinja, jelte, ali pre tonske lik ladno uradi spagu, posle toga je sparingovao sa mladim gitaristom grave-a, u full kick box opremi.Znaci ubio ga je od batina, sve high kick.Sreca pa su na glavama imali one zastitne kacige...I tako, pisanje od smeha...Uplovdovacu i te slike, samo da se ovi vrate sa turneje...

poz

 

Bas extra sto se prodalo toliko karata, nadam se da je to bilo dovoljno da imate pozitivnu racunicu, cak i sa velikom salom...

Jedva cekam da vidim slike Karla tepaca :)

Nisam pogresio sto sam otisao na koncert, video sam koliki su kraljevi uzivo i video sam koliko njihove pesme ozive uzivo, ali steta sto je zvuk bio los... I naravno nije krivo ozvucenje, JBL jebote, ali tonca treba obesiti za testise... Ako se budem ikad bavio ozvucenjem projektovacu miksetu gde se potenciometar za master volume ne moze okrenuti za vise od 70% :)

 

P.S. Moj 300ti post, Fak Yea! :D

Edited by FILIP St.

Share this post


Link to post
Share on other sites

inace, ovo je prvi koncert od pocetka turneje da Nile svira vise od 1h!A na onom papiru za runnig order je pisalo da po ugovoru nile svira 75min, a u Beogradu je svirao blizu 90min!Tako da su vise nego zadovoljni svim, sto se i videlo po njihovim osmesima.

Jako mi je drago zbog ovoga. :bigblue:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...