Jump to content

Status Quo


IronMaiden

Recommended Posts

Mislim da ni ove zive legende nesmemo zaobici,ljudi su od 1966 na sceni,covece 42 godine na sceni i 2007me su izdali album,i nikada nisu menjali stil. Rockin all over the world

 

 

dosta njihovih albuma je izdato i kod nas i odlican Rnr band . svirali su i nekoliko puta u Yugoslaviji tada.

 

Mislim da ova nova generacija slabo zna za njih (ili nece da zna)

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Slusao sam ih kad sam bio mali samo na snimljenim kasetama nije bilo naziva pesama.Full respect za ostanak na sceni sve ove godine ali trebalo mi je nesto malo brze,zesce i komplikovanije za dalje napredovanje u upoznavanju metal muzike tako da ih sad bas slabo slusam.Valjda kad napunimo po 60 godina vraticemo se na mekse stvari...Za sad kod mene josh uvek pichi South of heaven plocha sto sam s "nekim" zamenio! :twisted::lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest Black Gruja
Ljudi jel chuo neko da ovi matorci dolaze u Beograd... i to pochetkom juna... :rockdevil:

 

Gde si to cuo? Mislim bice super ako je to istina :rockdevil: .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sta je tu novo? Pa sada vise nista - mislim, bend je nastao pre nego sto se vecina nas ovde rodila :)

 

Sta je tada bilo novo? Mnogo toga.

 

--------

Da li znate cija je pesma Black Night?

- Deep Purple

Tacno, ali cija je glavna melodija te pesme?

- Ne znam

Odgovor je Status Quo! (hint: prvi album)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eto ja obozavam Status Quo,a relativno sam mladja generacija,slusam ga od srednje skole otprilike! Najpre zavoleh In the army now,pa poces da slusam i slusam.... i dan danas ih slusam. Informacije o dolasku? Na sajtu njihovom ne videh nista

Share this post


Link to post
Share on other sites

@odliveni

 

i dalje ne kapiram sta je tu genijalno...sta je tu novo...sta je tu drugacije...

 

 

Sorry, nisam video pitanje. Mada, lepo rece covek odozgo...u TO vreme bilo je novo. Anyway, oni su obican boogie band, ali su vrh boogie band. Povijesno imaju najvise hitova na engleskim top listama. Mala li je stvar.Ja sam ih doduse intenzivno slusao tamo izmedju '71. i '75 recimo, verovatno njihov najjaci period. Zajedno sa Slade, The Sweet, Thin Lizzy, Susy Quatro i tako tom ekipom.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Guest Rossi

Pozdrav svim fanovima starih dobrih Statusa.

Naleteh na ovaj forum i ovu temu tražeći nove informacije o njihovom nastupu u Beogradu,za koji sam čuo nezvanično...

Medjutim na njihovom oficijelnom sajtu http://www.statusquo.co.uk nisam našao da dolaze u BG....

Najbliži grad gde sviraju su Ljubljana-2.jula,Bratislava 1.jula i Beč 9. jula.

Već sam rezervisao ulaznicu za prvi jul u Bratislavi.

Ako me služi sećanje dobro , u Bg su svirali polovinom aprila davne 1986 godine (još čuvam ulaznicu sa tog koncerta).

 

Obožavam njihovu muziku :muzicar:

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...