Jump to content

Sólstafir


Hamsun

Recommended Posts

aj da kažem i koju konkretnu stvar umesto što vam pravim zazubice nasuvo :haha:

 

meni je ovo baš onakav album kakav sam priželjkivao odmah posle "Kold"-a, dakle kul je bio i prošli ali suviše proggy za moj ukus. ovaj je malo atmosferičniji, svedeniji, laganiji, ali je naravno 100% prepoznatljivi Solstafir i dalje. ove 3 stvari koje su izašle su vam prilično dobar pokazatelj šta se dešava i na ostatku albuma, to je taj stil. imam gomilu favorita na prvih nekoliko slušanja pa ono, da ne izdvajam sad :haha: i ako mi ovako dobro leži na ovu sparinu i vrućinu, jedva čekam zimu samo zbog ovoga :D

 

i jedna kul stvarčica u vezi koncepta albuma, pošto prilično dobro opisuje i atmoferu:

 

The song titles of "Ótta" form a concept based on an old Icelandic system of time keeping similar to the monastic hours called "Eykt" ("eight"). The 24 hour day was divided into 8 parts of 3 hours each. The album starts at midnight, the beginning of "Lágnætti" ("low night"), continues through each Eyktir of the day and ends with "Náttmál" ("night time") from 21:00 to 0:00. This form of time keeping is more open than the relentless ticking of modern times, where each second is made to count, which turns humanity into clocks of the corporate clockwork.

Share this post


Link to post
Share on other sites

zanimljiv bend, zvuce mi nesto kao kad bi se enslaved predozirali sigur rosom ali tamo negde pocetkom 70-ih, davno pre blek metala

 

imaju neki oldskul pristup, posebno bubnjar, ne pokazuje se mnogo vec samo vozi

 

kraj prve pesme na novom mi zazvucao ko neki islandski kantri, uglavnom gotivan album. i vokali mi bolje zvuce nego ranije

Share this post


Link to post
Share on other sites

jedina zamerka je ta da je predugačak

album apsolutno magičan i da mi ne bi smetalo ni da traje još ovoliko

 

:ph34r::blink:

 

I ja imam promo kao i Talvi, nemam Til Valhallar ali koliko vidim to je bonus pesma a oni su imali EP i stvar tog naziva još 1996, moguće da je neki re-record.

  • Upvote 3

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...