Jump to content

Kosa


....

Recommended Posts

Ljudi,FITOVAL je extra(to sam vec negdje prije napisala).

 

basic_shampoo.jpg

 

Od njega mi se kosa bas ali bas popravila. :da:

 

Ja sam sad kupio Fitoval Plus.

 

Ovde piše da ga je najbolje koristiti uz Fitoval losion i Fitoval kapsule. Jel mi može neko reći jel to baš neophodno? Samo ova bočica šampona od 100ml košta 315 dinara.

 

Ajde leba ti, bas me zanima kako funkcionise taj sampon?

 

važi se.

Edited by Dead Man Walking

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

Ma zanemari to sto pise,jer oni samo hoce da poboljsaju prodaju pa napisu kao "najbolje koristiti uz kapsule bla bla".

Skup jeste,ali vrijedi.Mislim da ti je bilo isplativije uzeti onaj od 2ooml.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

meni se svidja kovrdzava kosa... jel postoji nacin da se ukovrdza bez minivala?

 

trajno, paa, ne bash.:) privremeno, standardne fore sa pivom, i ostalim bucjkurishima i guzhvanjem.

a veruj mi, kovdrzhava i/ili jako talasasta kosa je smrt...znam po svom primeru, posedujem ovu drugu varijantu...ne treba ti to u zhivotu xD

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sta fali kovrdzavoj, makar uvek imas frizuru, samo je pokupis snalicama na neki nacin i izgleda odmah kao da je za maturu :cool:

Verujem da su kul oni Remington vikleri sto iznutra greju a nisu samolepljivi nego imas one velike snale sto ih drze.

Oni gumeni dugacki sto ih savijes pa tako stoje su najgore sranje na svetu. A kostaju hiljadu dinara za 5-6 :no:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni se nakon 2 pranja vratila perut, a kosa k`o slama. :violent: Srecom, prestadoh na vreme.. Inace, to je od sampona koji sam kupila ovde, a pre toga sam probala Fructis kupljen u Hrvatskoj, drugacijeg mirisa (drugo voce valjda) i u drugacijoj ambalazi, koji je bio sasvim ok. :confused:

I ne samo to!

Ja sam se zeznula i prvi put sam kupila Fructis kada sam na EXITu dobila neki kupon za popust pri kupovini tog sampona. Naravno, uzela sam za farbanu kosu i posle par pranja sam njime pocela da perem ves u boji. Drugi put sam uy Garnier farbu dobila malo pakovanje i eno ga, stoji mi i dalje na jednoj polici i ceka da ga dodam prasku za ves kad budem prala u masini nesto.

Odvratan je i sto je najgore ne moze uopste da skine naslage prljavstine sa kose.

Od Garnier sampona vredi nesto drugo, ali to je skuplje i kod nas se tesko nalazi, ali ako nadjete, preporucujem vam da probate. PS. proverite rok trajanja da vam ne uvale nesto od pre 7-8 godina kad su ga naveliko uvozili, jos pre nego sto su se otvorile silne Lilly parfimerije.

 

 

ShampooKarite.jpg

Ovo je samo jedan od postojecih, a ima raznih za sve vrste kose.

Na italijanskim beauty forumima dosta hvale ovo pakovanje:

p42025packhw6je5.jpg

Mislim da cu ga probati, jer znag gde u BG ima da se kupi. Ovde u Novom Sadu ga nazalost nema.

 

 

jel zna neko kako da izbegnem sisanje ako mi je kosa izgorela od blansa?

 

Ako zelis da sacuvas svoju kosu, onda je jedino resenje da se ofarbas u boju koja odgovara tvojoj prirodnoj i pocnes sa intenzivnim tretmanima koji bi tvojoj kosi bar malo vratili vitalnost. Dakle, losioni protiv opadanja, ampule, kristali, ishrana bogata proteinima....Onda skracuj krajeve s vremena na vreme. Mozda i uspe.

 

 

 

jes vala, mada znam neke muskarce koji se farbaju, u crno

 

 

Videla sam nekog klinca u karlovackog Gimnaziji, gde sam trenutno na zameni jedne profesorke, ima kosu do struka dugu ofarbanu u crno i bas mracno izgleda.

 

Koristi Palette,mislim da je V5.Znaci,bas ono "patlidzan"boja :mrgreen: Al mu super stoji i kraca mu je kosa,tako da nije toliko napadno.

 

Ako zelis da sacuvas kosu, predji na neku manje agresivnu farbu. Alternativa za to je Garnier bilo koja, jer manje ostecuje kosu i prilicno je postojana. To je iskustvo moje mame, koja se godinama farba u crvene nijanse. Ja se farbam u plavo i pretezno koristim Garnier, imam sasvim ok boju i zdravu kosu, a da bih izvukla nijansu ne koristim blans.

 

 

Sto se balzama i pakovanja tice, evo ovako: ja sam Genera koristila sigurno 3 godine, ali je zbog zasicenja prestalo da deluje pa mi je kosa od njega sada ulepljena. Presla sam na light varijantu, balzam od kamilice, koji je sasvim ok. Savetujem vam da probate iz DM-a pakovanje od crnih ribizli i zitarica- mislim da je od toga- koje stoji na kosi samo 2 minuta. Super je, jedini problem je sto se pakuje u tubicu od 150 ml, sto je za moju duzinu dovoljno za 3 nanosenja.

Sa onim pakovanjem od 1kg bar se obezbedim na duze, a i nije skupo uopste.

 

Inace, citajuci razne forume, pronasla sam da vecina zenske populacije hvali Splend'or balzam od kokosa.

Nadjoh i sliku sa svim proizvodima pomenute marke.

SPLENDOR_-Deter-02.jpg

 

Nadam se da cu u BG i nesto od ovoga naci, ovde zaista nisam videla. Kuriozitet je sto taj balzam u Italiji kosta samo 1 evro, a daje super rezultate.

 

 

 

 

 

Zali Boze sto se sada kod nas prodaje sve ono za istocno trziste i sto se tesko nalaze ovakve stvari.

I jos jedno upozorenje! Sunsilk samponi nisu ono sto su bili! Izbegavajte ih. Imam u kupatilu tubicu onog specijalnog za plavu kosu i izgleda da ce i on uskoro posluziti za pranje nekog dzempera.

 

 

 

 

 

PS! Ovo sto sam navela uglavnom ima u parfimeriji Diva na Zelenom vencu, kad se izadje iz prolaza, tamo gde se cekaju busevi za Zemun, u starom Merkatoru i u Zemunu neka ulica na granici izmedju NBG i Zemuna gde prolazi 18tica.

 

Samo pazite, to nije ista firma kao parfimerije Diva u Knezu i na jos nekim mestima, vec je to mala parfimerija ali ima svacega. Totalno je druga firma. U pomenutoj Divi u Knezu prodaju stvari kojima je istekao rok trajanja.

 

Edited by Shamandalie

Share this post


Link to post
Share on other sites

Shamandalie, gde si nalazila balzam od kamilice?

 

 

U Lilly-ju, Tempu, Rodicu, Univeru, gde god prodaju i pakovanje, moze da se nadje i balzam.

 

@ Bondage Fairy- ne mogu da vas pohvatam jer stalno menjate nickove- jesi li ti ona basistkinja?

Edited by Shamandalie

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hm shta fali takvoj kosi, daj reci mi molim te...

 

jaaao, ne znash ti muke moje xD fali to shto kad ustanesh izgledash kao manijak, postoje faze kada ne mozhesh da se ocheshljash jer dobijesh grotesknu konstrukciju, a ne mozhesh ni da se ne ocheshljash jer izgledash kao soprstvena fobija....

veruj mi, razne sam ja dogodovshtine sa svojom prilichno talasastom (ne mogu da kazhem kovrdhavom jer nije bukvalno kovrdzhava) kosom imala...xD

Share this post


Link to post
Share on other sites

Znate kako se kaze za farbanu kosu:

 

'Govno ko govno...' :pivopije:

Ahaha...

Pa da, zato ja gajim sada svoju prirodnu iako me svi koji su me znali dok sam se farbala u crno nagovaraju da to ponovo uradim.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ahaha...

Pa da, zato ja gajim sada svoju prirodnu iako me svi koji su me znali dok sam se farbala u crno nagovaraju da to ponovo uradim.

 

Pa kad bih ja slusao sta mi drugi pricaju sada bih verovatno imao kratku kosu, bio bi debeo i radio bi u staklari ili cementari, ha ha ha!

 

'I know what I want and I say what I want and no one can take it away!'

Da imam 'signature' ovako bi izgledao! ;)

 

EDIT: Sto mi dade ideju da actually i STAVIM signature, ne znam sto nisam to do sad uradio?! Verovatno me mrzelo... ;)

Edited by ....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...