Jump to content

Kosa


....

Recommended Posts

Да ли је нула фризура или није? Зависи како дефинишеш фризуру. Ако је фризура "нешто што урадиш са косом" онда нула јесте фризура јер си тада скроз одсекао косу. Ако се фризура дефинише као "облик косе" онда нула није фризура јер косе у том случају уопште нема.

 

Filozofe, kažem da je tema Kosa, a ne frizura, zbog toga i rekoh da ova nema kosu i da može da odjebe sa teme. :) :)

 

Šala, naravno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja kosu moram da perem gotovo svakog dana, jer kad prespavam dve noci izgleda kao da sam drzao glavu u ulju. Kazu mi da je takva zbog toga sto nikad ne susim kosu, vec je pustim da se sama osusi. Je l' ima istine u tome? A da, pustam kosu vec 9 meseci, kako vreme prolazi sve je gore i gore :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja kosu moram da perem gotovo svakog dana, jer kad prespavam dve noci izgleda kao da sam drzao glavu u ulju. Kazu mi da je takva zbog toga sto nikad ne susim kosu, vec je pustim da se sama osusi. Je l' ima istine u tome? A da, pustam kosu vec 9 meseci, kako vreme prolazi sve je gore i gore :(

 

tačno je

moraš da češljaš dok sušiš malo.

kad sušiš bez fena, kosa se slepi pa ni teme pod njom ne može da diše kako treba

 

razmisli, logično je: vruć vazduh suši kožu jel da? :D

 

 

i uzmi neki šampon za masnu kosu za regulaciju sebuma

ako koristiš kondicioner, stavljaj samo na krajeve! i to baš ako moraš. jer tebi kondicioner ne treba :D imaš svoj prirodni

 

 

 

 

a ti kazime, imaš dugu ili kratku kosu?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo jedan link za dugokose devojke :)

 

http://www.dressytresses.com/hair/gallery/default.asp

 

 

podsjeca me na neke nase frizerske salone, koji drze kataloge iz 1968. ili tako nesto.. ono, umasceno, listovi otpadaju, ali neka ga.. :)

 

dobre su frizure, slicno je moja baba nosila, tamo pred drugi svjecki...

 

 

 

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

tačno je

moraš da češljaš dok sušiš malo.

kad sušiš bez fena, kosa se slepi pa ni teme pod njom ne može da diše kako treba

 

razmisli, logično je: vruć vazduh suši kožu jel da? :D

 

 

i uzmi neki šampon za masnu kosu za regulaciju sebuma

ako koristiš kondicioner, stavljaj samo na krajeve! i to baš ako moraš. jer tebi kondicioner ne treba :D imaš svoj prirodni

E hvala :pivopije:

Share this post


Link to post
Share on other sites

podsjeca me na neke nase frizerske salone, koji drze kataloge iz 1968. ili tako nesto.. ono, umasceno, listovi otpadaju, ali neka ga.. :)

 

dobre su frizure, slicno je moja baba nosila, tamo pred drugi svjecki...

 

Slične su se i cipele nosile, pa ih nosimo i sada. Frizure su krajnje univerzalne, samo treba uklopiti sa ostatkom (garderoba, šminka...)...

I što kaže eileen, umeti.

 

Juče sam pravila varijaciju na temu onog french twist-a, samo umesto pundje nazad su dve visoke pundjice, slatko je ispalo, samo sam se ubila i zakasnila 15tak minuta... :)

No, treba to naučiti..

 

Kad se samo setim da mi se dve drugarice same farbaju, osetim se tako nesposobno po pitanju kose...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pazi, ova jedna se farba svakog meseca u drugu boju, a imala je od TIRKIZNE do ciklama preko crvene, bordo, crne..

Sve sama i sve je ko perika.

 

A ova druga je smedja i farba se u plavo. To u principu i mogu da razumem kao ljudsku sposobnost, jer ta plava ne ostavlja toliko tragove po koži.. A opet dosta je daleko od njene prirodne.

 

Ma, i tebi svaka čast, ne bih se uputila u takve avanture nikada :)

Ja ofarbam i zidove kad farbam nekoga a da ne pričam o sebi...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pazi, ova jedna se farba svakog meseca u drugu boju, a imala je od TIRKIZNE do ciklama preko crvene, bordo, crne..

Sve sama i sve je ko perika.

 

A ova druga je smedja i farba se u plavo. To u principu i mogu da razumem kao ljudsku sposobnost, jer ta plava ne ostavlja toliko tragove po koži.. A opet dosta je daleko od njene prirodne.

 

Ma, i tebi svaka čast, ne bih se uputila u takve avanture nikada :)

Ja ofarbam i zidove kad farbam nekoga a da ne pričam o sebi...

 

:) ova prva jeste za divljenje

ima veliko kupatilo mora da je to

 

vidi nisam rekla da je jednostavno. problem kod ferie je što je dosta tečna jer je jedna od komponenti ono ulje za posvetljivanje kose, tako da je sva k'o ... kaka. :P pa na pločicama mi redovno nešto završi, i imam majicu i peškir za farbanje kose jer bi bilo žali bože da svaki put nešto žrtvujem

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Night Prowler & Kazim: Пробајте да сваких пар дана мењате јастучницу јер ако стално спавате на истој она се после неког времена умасти па вам онда џабе што редовно перете косу. Рецимо, ставите пешкир на јастук па после пар дана замените неким другим итд.

Share this post


Link to post
Share on other sites

uhvatih negde na pola prichu o kratkoj kosi...nekim devojkama kratka kosa tako dobro stoji, da bi ih duga samo unakazila, ima onih srecjnica kojima bi i neonska reklama na glavi lepo stajala, a postoje i neki nesrecjnici (iju! prepoznah se!) kojima stoji samo duzha kosa....

recimo Natali Portman je bila <3 i cjelava....mada to kao shto neko reche i nije kosa, nego odsustvo kose :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

Original moja koleginica s faksa, samo sto je moja koleginica nedavno skratila kosu - sad joj dodje "samo" do struka :)

Lepa je i boja i negovana je kosa, to se vidi.

 

Sto se fena tice - ja ne volim sto moram da ga koristim, ali bez njega izgledam kao gomila kose. Imam jako, ali bas jako gustu kosu, pritom jos i blago talasastu, pa jos ako pada kisa ili je vlazno napolju ukovrdza se... Ne mogu bez fena. Mozda cu i moci kad bude bar 20ak cm duza pa dobije jos na tezini (a sad kao nije teska, haha) i padne, ali zasad, bez fena - nema sanse.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Night Prowler & Kazim: Пробајте да сваких пар дана мењате јастучницу јер ако стално спавате на истој она се после неког времена умасти па вам онда џабе што редовно перете косу. Рецимо, ставите пешкир на јастук па после пар дана замените неким другим итд.

 

baš sam to htela da napišem sada! :D jedna od čestih grešaka je što ne stavljamo u korelaciju jastučnicu i kosu.

 

a zamislite, to sve sa kose stavljate preko jastučnice i na kožu lica. bljak

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...