Jump to content

Kosa


....

Recommended Posts

No prob, nadam se da ce vam pomoci, ja sam u sustini kupila zbog decka, posto mu se kosa dosta proredila na zaliscima :D ali njemu se ne svidja osecaj hladjenja koji imas kad namazes (zbog alkohola), tako da sam uzela ja, da smanjim opadanje, i od pune cetke nakon svakog cesljanja sada se svelo na par dlaka, vredi probati ;)

 

 

a koliko dugo ti je otprilike trebalo da vidis rezultate i koliko cesto si ga nanosila na tjeme?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eh ne bih znala tacno ali mislim da se nakon mesec dana vec popravilo stanje. U uputstvu pise da se nanosi svakog dana, nema veze da li peres kosu svakog dana ili ne. Ja sam resila da mazem samo kada je operem (sto bi u mom slucaju bilo svakog drugog dana) a i to sam preskakala :)Operem kosu i legnem, ni ne feniram ni ne mackam je... Tako da ispada da sam mazala otprilike dva puta nedeljno i posle mesec dana je vec pocela da raste nova kosica i manje da opada ova stara suma :D

Sto cesce mazes bolji je efekat sigurno, ali ja nekako nemam vremena da zivim u poslednje vreme, pa cesto zaboravim da namazem to.

Edited by Tanya

Share this post


Link to post
Share on other sites

U sustini pise da je 50% ekstrakt lekovitog bilja i 50% medicinski alkohol. Nigde ne pise koje bilje je upotrebljeno, samo da je mesavina sedam vrsta priznatog lekovitog bilja sa Goca.

Verovatno ne navode kojih biljaka da im neko ne bi maznuo recept. Beats me. Mozda moze negde da se iskopa na netu koje bilje zapravo koriste.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Danas me zvala gospođa sa pozivnog 036. Iz te firme. Sa troškovima isporuke plaća se pouzećem 800 dinara.

E super, nije mnogo mislim da sam i ja platila slicnu cenu, ne deru za troskove isporuke ;)

Javljajte utiske, ne obazirite se na gadan osecaj kada prvi put nanesete na teme, naviknes se brzo :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

zavisi sve sta je uzrok,minoxidil moze pomoci kod alopecije,al kod mnogih drugih nije ucinkovit.

 

zanima me da li je neko imao iskustva s vichyevim samponom za masnu kosu i perut i ako da,kakvo je bilo?po pitanju opadanja i sporijeg mascenja?ja trenutno koristim allinov crveni,biljni sampon,al sam razmatrala opciju da probam s ovim.opet,hemija je to i ne znam koliko efektan..

Edited by selma

Share this post


Link to post
Share on other sites

Нисам сигурна на који шампон мислиш, јер знам да они имају више колекција, али ја сам пробала њихов Vichy Dercos technique шампона против перути и толико сам незадовољна да сам престала да га користим негде на пола боце и стоји ми и даље у купатилу... Ваљда ми жао пара, па га још нисам бацила. Веома је јак - толико јак да ми је требало море балзама да доведем косу у неко нормално стање. Учинак по питању перути - минималан. Уз то ми је и исправљао коврџе, а то не праштам! :angry:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Od svih relevantnijih cujem da je Vichy na nasem trzistu totalni shit i bacanje para.

Jel se to odnosi samo na sampone ili sve proizvode? Dala sam pre neki dan 2k za njihovu kremu za lice i koza mi zasad odlicno reaguje na nju. (imam problematicnu kozu koja se brzo masti, a na pojedinim delovima je tako suva da dolazi do perutanja, tako da mi je jako tesko da nadjem proizvode koji mi odgovaraju)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Нисам сигурна на који шампон мислиш, јер знам да они имају више колекција, али ја сам пробала њихов Vichy Dercos technique шампона против перути и толико сам незадовољна да сам престала да га користим негде на пола боце и стоји ми и даље у купатилу... Ваљда ми жао пара, па га још нисам бацила. Веома је јак - толико јак да ми је требало море балзама да доведем косу у неко нормално стање. Учинак по питању перути - минималан. Уз то ми је и исправљао коврџе, а то не праштам! :angry:

 

 

to je vjerovatno taj,bijelo-zelena bocica ( http://www.pharmacyathand.co.uk/media/gbu0/prodxl/Shamp_Rec_AP_NorGra07.jpg ),barem kako net i osobe koje ga koriste kazu.znaci,cisto bacanje para,hvala na odgovoru(:

Share this post


Link to post
Share on other sites

(imam problematicnu kozu koja se brzo masti, a na pojedinim delovima je tako suva da dolazi do perutanja, tako da mi je jako tesko da nadjem proizvode koji mi odgovaraju)

 

Estee lauder- Day wear plus ili Givenchy- Skin drink soft

 

Revlon- dobar je onaj italijanski sto prodaju u BG u parfimeriji na Zelenom Vencu i starom Merkatoru...Probala sam sampon i solidan je. One stvarcice sto koriste frizeri, pa ne znam, mozda je bolje za iste pare probati Tigi.

Edited by Shamandalie

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jel se to odnosi samo na sampone ili sve proizvode? Dala sam pre neki dan 2k za njihovu kremu za lice i koza mi zasad odlicno reaguje na nju. (imam problematicnu kozu koja se brzo masti, a na pojedinim delovima je tako suva da dolazi do perutanja, tako da mi je jako tesko da nadjem proizvode koji mi odgovaraju)

Pa posto su mi rekle kozmeticarke pretpostavljam da misle na kreme prvenstveno. Kazu da je bruka sta ide u proizvode za istocno trziste dok recimo Murad, Avene, Dr Haushka (ako se tako bese zove) i sl valjaju.

Edited by Double Fire

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa posto su mi rekle kozmeticarke pretpostavljam da misle na kreme prvenstveno. Kazu da je bruka sta ide u proizvode za istocno trziste dok recimo Murad, Avene, Dr Haushka (ako se tako bese zove) i sl valjaju.

A sta znam, posecujem razne forume o zdravlju, pa sam se vodila iskustvima drugih, dosta ljudi je zadovoljno Vichy kremama a i dosta doktora je preporucuje. Avene sam planirala da kupim nocnu kremu posto nemaju nista od dnevnih sto bi mi odgovaralo. A moram da imam laganu dnevnu kremu jer radim u radnji koja je puna tekstilne prasine, sto je za moju preosetljivu kozu divno :uhoh: Videcemo kako ce se ova normaderm pokazati, ako ne odgovara naravno da prelazim na nesto drugo :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Draga Tanya, ako je vec takav problem, onda predji na Clinique koji ce ti sigurno resiti problem. Posalji mi na PP telefon, pa cu te povezati sa njihovim beauty konsultantom, jednom tvojom imenjakinjom, koja ce ti preporuciti sta da radis i sta da koristis. Mozda kupovina takvih proizvoda zahteva malo vise novca, ali ako ce ti to resiti problem mesovite koze, onda zaista vredi.

 

Sto se tice nege kose, ja sam se juce snbdela za duze vreme: kupila sam farbe Cramer Color koje su na bazi biljnih ulja (http://www.kemon.it/en/prodotti/prodotti.asp?id=167)- nijanse gold super lighten i light cinnamon blonde (prvu koristim za izrastak, a drugu kao preliv za povrsine kose jer volim tople nijanse), para ampula na biljnoj bazi Villa Lodola (http://www.kemon.it/it/prodotti/prodotti.asp?id=196), pakovanje sa proteinima slatkog badema (http://www.freelimix.eu/dailyplus.asp?ID=2&Lang=ITA) i dvofazni sprej- balzam bez ispiranja iz kolekcije Liding (http://www.kemon.it/it/prodotti/prodotti.asp?id=107)...eto, naredna 3 meseca sam sigurno snabdevena, jedino jos sto cu morati ponovo da kupim onaj ajurvedski sampon koji je odlican.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala na ponudi, ali mi skupi tretmani nisu opcija. Radnicka sam klasa, tako da su mi i vichy i avene preskupi, o necemu skupljem ne mogu ni razmisljasti. Ako dobijem neko nasledstvo u skorije vreme javicu ti se :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni je kao dnevna krema najbolja Avene Hydrance Legere, a isto imam mesovitu kozu. Ne masti lice i ne sijam se od nje, a odlicna je kao podloga za sminku. Sad su izbacili i Hydrance Legere sa spf 20, ali ne znam kakva je.

 

Imala sam Clinique tonik i bio je prepun alkohol.. Sad koristim kao nocnu Clinique Continious Rescue Antioxidant Moisturizer (Paula Begoun je napisala vrlo pohvalnu recenziju pa sam je zato kupila). I platila sam je svega 15 dolara na Brigettesboutique.com :mrgreen:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Clinique moras koristiti bas onako kako su propisali- u 3 koraka- sapun, losion, hidratacijha- zuta krema. Meni je to komplikovano, pa se odlucujem za nesto jednostavnije korake ciscenja. O kremama ne smem ni razmisljati dok ne potrosim poslednju narudzbinu iz Bottege Verde.

Share this post


Link to post
Share on other sites

E ljudi, kako da unistim razdeljak? :D Imao sam dugacku kosu i osisao se na kratko jos u oktobru i razdeljak mi se pojavi s vremena na vreme i strasno me nervira. Rekli su mi u frizerskom salonu da samo posle pranja fenom susim kosu na napred, to radim vec mesec dana i ne pomaze. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...