Jump to content

Kosa


....

Recommended Posts

koliko kosta?

 

Oko 1300... mozda nesto vise.

 

a je l' se to mesa sa hidrogenom ili je vec spravljeno?

 

U pakovanju su dve bocice koje pomesas. Za kosu do ramena je jedno dovoljno.

 

Da nije ovaj treći?

 

http://www.dikson.ca/Decolorants.html

 

Jok. http://www.dikson.ca/Accessories.html Ovo crveno-crno na dnu strane, levo.

I da, na kanu ne deluje... tek da kazem za slucaj da ovde ima jos slucajeva za psihijatriju koji su to radili sebi. ;)

U stvari, lazem, deluje... ali djelomicno.

Pomogne u svakom slucaju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne zezam te. :) Znam osobu koja je to radila. Izgledalo je vanvremenski...

 

 

 

Ako ćeš da skidaš tu crnu taman će ti kosa biti porozna na boju, drmni dve bočice rastvori u nečemu (bebi šamponu npr). Sasvim lepo izgleda, a ispere se u potpunosti nakon 5-6 pranja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja planiram da ponovo pustim kosu, ali ovog puta kako treba! Posto ranije uopste nisam vodio, bukvalno ni malo racuna o kosi (na to mislim, nisam skracivao krajeve, koristio neke regeneratore...) ona je pocela da mi opada i to sve vise i vise primetno, tako da sam se ja kasno setio da je negujem i morao sam se sisati. Kada sam se osisao bas se lepo mogla primetiti cela na glavi koliko mi je kosa bila retka :icon_ne: Nakon nekog vremena sam otisao kod dermatologa i ta doktorica mi je preporucila da pijem Fitoval kapsule i koristim Fitoval sampon, kao i da pijem Beviplex, neki kompleks vitamina B. Od tada je proslo nekih 3-4 meseca i vidi se razlika, nije onako strasno kao pre. A u poslednje vreme jos i utrljavam u kosu Alpecin (neki kofeinski losion protiv opadanja kose) E sada, meni trebaju saveti od nekog sa iskustvom... :redface: Ne znam, da li mi je kosa dovoljno "zalecena" jelte! I ne znam da li da prestanem da pijem te fitoval kapsule, posto pise u upustvu da se preporucuje uzimanje od 2 do 3 meseca, a proslo je vise. Strasno :D E, da i da napomenem da niko u familiji nije bio celav niti procelav (nisam valjda ja neki izrod...)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne znam zašto muški doživljavaju ćelavljenje kao neku strašnu stvar. To samo znači da imaš više testosterona, a to je dobro! :haha:

Znam jednog koji se nedavno ošišao iz istog razloga, i mnogo mu lepše stoji kratko. ;)

 

 

Ok je što nemaš genetski u nasledstvu opadanje kose. Niko od nas ovde nije dermatolog (bar nije da ja znam :P) tako da -- slušaj savete svoje doktorke, pravilno se hrani (pravilno=sveže voće i povrće!) i budi istrajan sa tim sredstvima. Ja sam koristila Foltene i onu MR formulu što je Tanjica preporučila, Foltene mi provereno pomaže a i ovo drugo. Opet, ženska kosa traži dosta drugačiju negu, pa ne znam koliko će ti uopšte služiti ženska iskustva odavde

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Plavo kao blue, bez blansha, anyone?

 

 

Tuš, školski.

 

 

Bez zezanja, Ajlin ima pravo. Ti si već farbana u tamnu boju, tako da nećeš dobiti plavo od farbe... najverovatnije nikada.

 

Moja drugarica se farbala u plavo (kao blue) jedno godinu dana bila je baš od teget do tirkizne. S tim što ona ima svetlo sivu kosu prirodno tako da je uvek rokala skidač farbe ili blanš pa onda crazy color plavu od onih Fani boja.

A kada ni to nije izvuklo zaista plavu boju prešla je na mastilo. I pošto se crazy jako skida onda je umakala glavu u mastilo povremeno.

Samo nemoj da se zajebeš da uzmeš ljubičasto mastilo - nego baš teget.

 

Inače, ne znam kakvu hoćeš plavu, ako hoćeš baš plavu plavu onda ćeš najverovatnije morati da staviš blanš. AKo hoćeš preliv, probaj samo da staviš ili tu Keune ili Fani (jebeno su jeftine) na glavu da vidiš šta ćeš dobiti.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Aham Fani crazy je oko 150din tuba :D Uzasno jeftino a nece se isprati otprilike 2 nedelje, za kasnije ne garantujem XD

Imaju tu neku teget koja dobro prima. Videla sam zenu kojoj su pocele izlaziti sede, a farba se u crno i uzela tu fani teget da se prefarba. Gde je bilo crno dobilo je samo teget odsjaj, tu gde je bilo sedo dobila je jako plavu i to naravno najvise na izrascima, tj posred glave :D Mnogo mi je zanimljivo izgladalo :haha:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Neki savet za prirodni preparat koji cuva kosu od mrsenja? Recimo kad su ovakvi dani puni vetra i smoga i hladnoce - pretpostavljam da se mnogima desava da bukvalno posle h vremena ne moze da se razmrsi tako lako kosa, pogotovo one neznije dlake na vratu i sl. Znaci neko 'nemasno' ulje koje bih stavljala na kosu (osim na koren) koje bi i vlazilo i malo obuzdavalo dlake da ne leprsaju (kao od elektriciteta) bi bilo idealno :da: Mislim da ste pominjale cickovo ulje, da nije suvise masno da mora da se drzi samo pred pranje kose i sl.

  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne znam zašto muški doživljavaju ćelavljenje kao neku strašnu stvar. To samo znači da imaš više testosterona, a to je dobro! :haha:

Znam jednog koji se nedavno ošišao iz istog razloga, i mnogo mu lepše stoji kratko. ;)

 

 

Ok je što nemaš genetski u nasledstvu opadanje kose. Niko od nas ovde nije dermatolog (bar nije da ja znam :P) tako da -- slušaj savete svoje doktorke, pravilno se hrani (pravilno=sveže voće i povrće!) i budi istrajan sa tim sredstvima. Ja sam koristila Foltene i onu MR formulu što je Tanjica preporučila, Foltene mi provereno pomaže a i ovo drugo. Opet, ženska kosa traži dosta drugačiju negu, pa ne znam koliko će ti uopšte služiti ženska iskustva odavde

 

:lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Neki savet za prirodni preparat koji cuva kosu od mrsenja? Recimo kad su ovakvi dani puni vetra i smoga i hladnoce - pretpostavljam da se mnogima desava da bukvalno posle h vremena ne moze da se razmrsi tako lako kosa, pogotovo one neznije dlake na vratu i sl. Znaci neko 'nemasno' ulje koje bih stavljala na kosu (osim na koren) koje bi i vlazilo i malo obuzdavalo dlake da ne leprsaju (kao od elektriciteta) bi bilo idealno :da: Mislim da ste pominjale cickovo ulje, da nije suvise masno da mora da se drzi samo pred pranje kose i sl.

 

 

ma jok. redken detangler sprej. ili bilo kakav "leave-in" sprej detangler - nema ulja u sebi, kosa bude laksa, lako se ceslja itd.. poslije pranja nasprejati, rascesljati i kul.

ja toga koristim na tone. uz redovno shishanje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala, probacu i to :da:

Imala sam neke Schwarzkopf sprejeve i bili su svakako bolji od nicega ali su takodje i prepuni hemije. Pa kao ako ima neko babsko resenje bilo bi super :haha:

Mada ti se farbas u plavo pa kapiram ako tvojoj mucenoj kosi ne smeta posle toliko godina mozda i nije tako lose :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo i ja pustio moju kos'cu da raste, napokon. Vec nekih par meseci i bogami vec je do pola uveta dosta,i pomera se kad headbangujem, da tako objasnim   :mrgreen: Imam napred ove shit shishke kakve niko ziv nema, ali rece mi cale da je i on to imao pa je u mojim godinama i on pustao kosu pa se sve to sredilo. Ali ja kontam da cu imati emo shishke u prelazu   :bigblue: Ali rajf je tu, ako nista.   :ph34r: Sad ne znam sta mi je ciniti oko negovanja. Ne goristim nikakav balsam i to, a kontam da bi treb'o. Perem je svaka 2-3 dana sa Operi i Idi i to je to x) Sad ako ima nekih saveta...?

Edited by FlamethroweR

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...