Jump to content

2008.10.29. *Beogradska Arena, Beograd* Queen + Paul Rodgers


crusader84

Recommended Posts

Sa pozitivne strane, bilo je lepo videti Taylor-a i May-a, bilo je ok kao šou i sve je to bilo kulturiška izvedeno. Nije da je baš bilo loše, nije.

 

Sa druge strane, koncert tj turneja bi se mogli ispravnije zvati "Veče sa Taylor-om i May-om iz NEKADAŠNJE grupe Queen", sledeći red sitnijim slovima "Koji će vam UPRKOS ometanju pevača Rodgersa izvoditi zabavni repertoar sastavljen većinom od svih onih pesama koje NE ŽELITE da čujete".

 

Jer sigurno da glavna motivacija nekog ko kupi kartu NIJE da gleda šalu i šegu na bubnjevima i gitari, da čuje samo nekoliko bitnih pesama benda koji je imao toliko hitova da na 3 CD-a best off-a nisu mogli stati, i da sluša stvaralaštvo gosn Rodgersa. Nije da nisam znao šta će biti ali ipak. Nekako je bedak kada je najemotivniji deo koncerta ne sama svirka nego kad su pustili sa matrice pokojnog brku, koji još samo više izgleda kao nezamenljivi genije i beskrajni pevački talenat, u svetlu neopisivo dosadnih i nemaštovitih novih pesama Queen-a i Rodgersovog pevanja, koje je bilo ne baš specijalno sjajno, recimo najblaže.

 

Najviše me je izluđivao taj tezgaroški fazon menjanja vokalnih linija tako da se ide nadole gde je Brka išao nagore, udaljavanja majka kad neki ton baš nije kako treba, i neprekidnog menjanja linija pevanja starih Queen pesama. Onako, baš na granici toga šta rade tezgaroški pevači svako veče, šteka se jebi ga, ionako niko neće da primeti u kafani. Iz nekog razloga Rodgers smatra da je jako kul da se "poigrava" Fredijevim deonicama, a kad peva All Right Now, e to peva kao što je pevao i na ploči pre milion godina. To valjda tako dokazuje da ima lični umetnički izraz (čitati kao "neću valjda ja da pevam ovo isto kao Fredi, nisam ja obična zamena"). Nakon što je May otvorio usta i otpevao sam šta je otpevao, a zatim i čovek za palicama pokazao da bi mogao da bude potencijalna zamena za Halforda u JP, postavilo se pitanje zašto dve člana Queen koji nisu pevači bolje pevaju Queen od pevača koji je tu upravo zato, da bi pevao lead vokal. Konačno pesme Paul Rodgersa. Pobogu. Nije mi sasvim jasno zašto baš taj brak, oni i on, zar nije postojao neki matoriji pevač čije je karijeru trebalo revitalizovati a da je muzički bliže onome što su radili Queen.

 

Početak koncerta je bio dobar, razrada na momente dosadna do bola (onaj sporać koji kao da je nastao za skupljanje pomoći gladnima u africi - nešto "I belive" je ostavio posebno plavi trag na vratu), nove pesme nisu za pohvalu (mada se postavlja pitanje da li su to uopšte Queen pesme, sa obzirom da tu nisu dva važna autora iz prave postave) na srednjem delu koncerta su minuti prolazili kao sati, i onda je na kraju bilo očekivano "Ajmo po hitovima da ostane lep utisak". I onda oprostiš sve u ime stare ljubavi, bar donekle.

 

Neko će reći da sam preoštar, ali meni lično, koncert me umesto zadovoljnog ostavio samo nesrećnijeg što nisam imao prilike stajati pred nekom binom dok se čuju prvi tonovi "One Vision" i izlazi pokojnik u svojoj cirkuskoj uniformi a bas svira momak sa smešnom frizurom. Kakav pevač je to BIO i kakav je to tek bend BIO. Prošlo vreme.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Replies 281
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Bem ti sunac, ono se zove spektakl! Ja mislim da su ga odradili i bolje nego Stonsi!

Koncertčina jebanje mame! :muzicar::rockdevil:

Ja sam daleko do fana Queena, još ni albume nemam, znao sam ukupno 2 strofe, 3 refrena i delove gde se pominju nazivi pesama :) , pa u par navrata kad me nije strefilo nešto, mogu da zamislim kako je bilo onima kojima je Queen #1.

 

 

E čoveče, mislim da sam te video kod miksete posle 'certa... :pivopije: Helloween majica, ako se dobro sećam sad.

Ja sam bila u prvom redu (kao sto sam i rekla da cu biti :bigblue: ) i bilo je vrh! Znaci, fenomenalan koncert je bio!

 

I ja sam videla power slave-a, jeste bio u Helloween majci. :da:

 

Evo ga sad izvestaj na prvom o koncertu. :bigblue:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Početak koncerta je bio dobar, razrada na momente dosadna do bola (onaj sporać koji kao da je nastao za skupljanje pomoći gladnima u africi - nešto "I belive" je ostavio posebno plavi trag na vratu), nove pesme nisu za pohvalu (mada se postavlja pitanje da li su to uopšte Queen pesme, sa obzirom da tu nisu dva važna autora iz prave postave) na srednjem delu koncerta su minuti prolazili kao sati, i onda je na kraju bilo očekivano "Ajmo po hitovima da ostane lep utisak". I onda oprostiš sve u ime stare ljubavi, bar donekle.

 

Neko će reći da sam preoštar, ali meni lično, koncert me umesto zadovoljnog ostavio samo nesrećnijeg što nisam imao prilike stajati pred nekom binom dok se čuju prvi tonovi "One Vision" i izlazi pokojnik u svojoj cirkuskoj uniformi a bas svira momak sa smešnom frizurom. Kakav pevač je to BIO i kakav je to tek bend BIO. Prošlo vreme.

Onaj "sporac" se zove "We believe" i to je pesma sa novog albuma koja je stvarno divna. Meni je novi album super, sta god drugi govorili!

A svirali su na nekim prethodnim koncertima (cini mi se na koncertu u Ukrajini) "One vision", al' je tu setlista bila duza.

 

Preostar jesi, po mom misljenju. Znam ja da bi svi voleli da je izasao Freddie, al' Paul je odradio odlican posao. Jeste se "poigravao" sa Freddie-jevim deonicama (i meni je to malko zasmetalo), al' nije covek hteo da peva isto kao on. A uostalom, i ocekivala sam to jer sam cula pesme sa Rodgersom uzivo iz 2005., na live albumu "Return Of The Champions".

 

 

 

Btw, super su ispale one slike sa tribina sto je Sinstrel postovao. :bigblue:

Bas mocno izgledaju! :da::rockdevil:

Share this post


Link to post
Share on other sites

I da, vratila sam se oko 6 kuci, i sad jos malo idem u skolu. Nisam ni spavala. :)

Iz voza sam izasla komirana (spavala) i mislila sam da necu moci da ne spavam do danas popodne, al' ok sam sad. Bice danas spavanja!

Iovako jako malo spavam, a tek sad (poslednjih par dana; od vikenda). Znaci premorena sam, al' izdrzacu nekako! :)

 

I evo jos jednom da kazem kako je koncert bio fenomenalan! Bas su mi lepo May i Rodgers ispozirali. :mrgreen: Imam dosta dobrih fotki (pogotovo May-a. :mrgreen:

Ljudi prze u svojih 60-ak (kako ko)!!!! I super izgledaju za svoje godine! Svaka im cast!

Ja sam odusevljena! :rockdevil::mrgreen:

 

Primetila sam da publika nije bas znala pesme sa novog albuma (bar ovi iz prvih redova sto sam videla), al' ono, neko nije nabavio album, a neko je odbijao da ga cuje.

Meni se album svidja, kao sto sam vec i rekla, pogotovo pesma "Cosmos Rockin'"!!!! :rockdevil:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bilo dobro. Vredelo otici.

 

Meni koji uglavnom vise volim Mejove pesme od Fredijevih nije smetao izbor, sem sto zalim sto nije bio Headlong, al dobro, ne moze sve, a nisam ni cuo da ga sviraju uopste.. Sem par smarackih momenata tipa aj biliv, malo predugih soliranja i preseka Rodzersove karijere (cije pesme su, sem All right now, ljudi znali jos manje nego pesme sa novog albuma :)), bilo je strasno dobro. Najbolji momenat '39 :)

 

Neko će reći da sam preoštar, ali meni lično, koncert me umesto zadovoljnog ostavio samo nesrećnijeg što nisam imao prilike stajati pred nekom binom dok se čuju prvi tonovi "One Vision" i izlazi pokojnik u svojoj cirkuskoj uniformi a bas svira momak sa smešnom frizurom. Kakav pevač je to BIO i kakav je to tek bend BIO. Prošlo vreme.

 

Ja sam zadovoljan koncertom, pa opet delim tvoj utisak.. Pretpostavljam da posle koncerta kompletne grupe vise ne bih ni isao na koncerte, ne bi imalo svrhe.. I da, i meni bi bend u kome pevaju samo Tejlor i Mej bio zanimljiviji.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Auh kakav koncert...ili bolje reci kakav spektakl, na momente sam pomislio da su zajebali i Stonse, mozda chak i jesu, shta znam vishe volim Queen od njih tako da...

Ispred arene smo stigli negde oko pola 8, bilo mi malo zao drugara koji je pred sam polazak saznao da ne moze ici na koncert, iz nekog privatnog razloga, al jbg. Proshetao malo kroz arenu sa ortakom, nashao se sa osatatkom ekipe, i moram reci da sam bio poprilichno zaprepashcen, kako se arena bash bash sporo punila...u jednom trenutku sam pomislio da na koncertu nece biti vishe od 7-8 hiljada ljudi..ali na kraju se ipak solidno popuni arena. I tako negde oko 20 minuta pred pochetak koncerta krenusmo napred ka bini. Kako se ortacima nije svidela ideja prvih redova, bio sam primoran da se sam guram i provlachim koroz masu. Beshe malo vishe nervoznih ljudi, koji su bili spremni da me izudaraju ako sluchajno stanem ispred njih, ili ne daj boze prodjem pored njih, ali iskulirah maksimalno...Na kraju sam dobio dobru poziciju, 3 red :rockdevil: Da ne duzim mnogo, koncert otvorishe sa Hammer To Fall, u publici naravno odushevljenje, ali kad opalishe Tie Your Mother Down...e tad tek krece prava ludnica, skakanje, pevanje...Setlista u principu beshe ok, mada moram malo da se pozalim. Pre svega, puno pesama sa novog albuma, koji se meni uopshte ne svidja, i koji kao da je radjen na brzaka, shto verovatno i jeste. I drugo, ipak ne odsvirashe ni Wishing Well ni Feel Like Makin Love bem mu...eto da su te dve ubacili umesto neke 2 sa novog, bila bi fantazija od setliste, al bilo bi nezahvalno i glupo reci da je setlista bila losha shto svakako nije. Highlight vecheri za mene Show Must Go On...Empty spaces what are we living for...uh jedna od najboljih pesama koju je muzika ikad dozivela, samo cu to reci. Shto se tiche samog benda, nemam nijednu jedinu zamerku, Paul je otpevao kao zmaj, i ko god kaze suprotno, greshi...chovek je legenda, takodje i Brian i Taylor odradishe odlichan posao, ma chista desetka...Publika poprilichno dobra, videh sebe par puta na video bimu hehe. Mada utisak su malo kvarile polu prazne gornje tribine, dolalazi se do onog pitanja, ko ustvari moze da rasproda arenu?

Uradio sam dosta slika, ako me ne bude mrzelo okachicu ih ovih dana...

I tako, josh sam pod utiskom, i ne mogu bash sve reci kroz jedan post, ali chinjenica je da smo prisustvovali mozda i najvecem spektaklu, koji je ikada odrzan kod nas...ali vreme ce reci...

Do Haggarda :pivopije:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ajd da i ja naskrabam par redova ovde....

 

Freddie je vrhunski showman, sa nezamenljivom harizmom... ja ga obozavam od malena i naravno da mi nedostaje...situacija je takva da nazalost nisam imala prilike da gledam Queen sa njim na celu, niti cu imati.... al ne mogu da ne kazem i potvrdim da Paul Rodgers to radi svojim vrhunskim vokalom tako dobro na na svoj nacin, ne trudeci se da imitira... jer ni ne treba, jedan je Freddy...

Drago mi je sto su potvrdili da music never dies... The show must go on ;)

 

Evo jedne slicice...

DSC00392_resize.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bilo je jebeno dobro!!! Stvarno je bio mnogo mocan, mislim da bolji koncert nisam gledao u zhivotu!!! I one munje na pochetku su stvarno zivrsno uradjene!!! Setlista je ochekivana i super je , bar meni ne smeta!!! Bass solo je bio doooo jaaaajaaa!!! A najajche je bilo kada je Spike Edney svirao harmoniku!!! :D Ako neko ima slike ili snimke, stavljajte!!! E da i ko je onaj basista, nikako da ukapiram!!!

Edited by Moody

Share this post


Link to post
Share on other sites

sve urađeno profi, svirka, pevanje, naravno rodžers je to pokušavao na svoj način, glupo bi bilo da pokuša da uopšte skida fredija, mada ni fredi nije uživo mogao mnogo toga, ali nije to ono što je nedostajalo, jednostavno nemoguće je zameniti fredijevu energiju, emocije - to je glavna falinka ove svirke, tako da ja sve to doživljavam kao jedan tribute frediju, kako od strane benda tako i svih nas koji smo tamo bili - i mislim da se to ne može mnogo bolje izvesti nego što je bilo sinoć.

 

svaka čast za onaj deo napred, iznošenje bubnja deo po deo, solo, 39, i'm in love with my car, a kind of magic - tejlor je dokazao koliko je velik njegov udeo bio i jeste u queenu, uostalom i dok je fredi bio živ tejlor je bio taj koji je uživo dovršavao visoke registre fredijevih vokalnih linija, brajanov solo po meni nepotreban (osim bijou), nešto im se pojebaše video binovi tada, brajan je imao nekoliko falševa sinoć, al dobro, živ čovek.

 

dakle, prateći vokali odlični, profi izvedba, organizacija, svetlo, stejdž, publika, setlista, ne smeta ni par stvari bad company i free, nedostajao je ''samo'' fredi.

 

e da, ajd i jednu kritiku s bubnjarske strane - glupo je što se oni ogromni K zildjiani - trademark r.tejlora nisu čuli dovoljno, bar ne s moje pozicije - sektor 215

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koncert je bio odlican, bio sam u 1. redu na ogradi odmah kod one platforme koja vodi u publiku... znaci skako sam, pevao, peo se na ogradu xD ,... Sve u svemu jebeno odlican koncert.... Za vas koji ne znate za pesmu kada je May rekao da je Love of my Life napisao freddie May-u su suzile oci, znaci bio sam 1m od njega tada... Znaci po meni je setlista bila odlicna, jer realno ostale velike hitove koje nisu pevali je mogao samo freddie da otpeva.....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Odlicno je bilo, sta god rekli svi su uzivali, a i Rodzers je ok lik skroz. Najteze je bilo na "Bijou", a najlepse na "Radio ga ga" i naravno na Rapsodiji

Za "Bijou" sam tek danas dok sam gledala snimak skontala kol'ko moze da pogodi coveka. Sinoc me i nije bas toliko, al' onaj deo kad se oko na video bimu otvorilo, bilo je... pa neopisiv osecaj! Sva sam se najezila, al' sad kad gledam snimak, kontam da me je bas sve to pogodilo.

 

Slazem se.

Mercury>Taylor>May>Rogers

Ja ipak ne bih mogla ovu trojicu da stavim na listu tako kao sto si ti.

Naravno, prvo Freddie, pa onda preostala trojica zajedno. Ne znam, jednostavno su mi svi odlicni pevaci. Mozda bih May-a cak stavila ispred Taylor-a, al' ipak Taylor (kad bolje razmislim) ima bolji glas. May ima lespu, nezniju, boju glasa, a Rodgers ima bas mocan glas. Stvarno je super covek odradio koncert!

 

Bilo dobro. Vredelo otici.

 

Sem par smarackih momenata tipa aj biliv, malo predugih soliranja i preseka Rodzersove karijere (cije pesme su, sem All right now, ljudi znali jos manje nego pesme sa novog albuma :) ), bilo je strasno dobro. Najbolji momenat '39 :)

Naravno da je vredelo otici. :da: Bilo je fenomenalno!

 

"We Believe" se zove pesma. :razz::)

Uglavnom, jeste mozda malko smorila, al' je jako lepa. Bar meni. :da:

 

A da, nisu ljudi bas znali njegove pesme, al' dobro, "All Right Now" je vecina znala da otpeva (mis'im, samo taj deo "All right now, baby, it's allright"). :)

 

Kad je bila '39, stvarno je bas bila odlicna atmosfera! :mrgreen:

 

Pa dobro bre ljudi, shto mi se ne javiste?

Pa ono, da ti se javljam, pa predstavljam, pa dok ne skontas ko sam (ako uopste i skontas :) )... Reko', 'ajd' mozda bolje ne. :)

 

A videla sam Starbreakera u vozu. To bi trebalo da je bio on. :)

 

Pa dobro bre ljudi, shto mi se ne javiste?

Pa ono, da ti se javljam, pa predstavljam, pa dok ne skontas ko sam (ako uopste i skontas :) )... Reko', 'ajd' mozda bolje ne. :)

 

A i videla sam Starbreakera u vozu. To bi trebalo da je bio on. :)

 

Koncert je bio odlican, bio sam u 1. redu na ogradi odmah kod one platforme koja vodi u publiku...

Tu sam i ja bila. :mrgreen:

Ja sam bila skoro na sredini tog, kako ja kazem, isturenog dela bine. :)

Jesi li i ti bio tu, ili negde sa strane tog isturenog dela bine?

 

Ajd nek neko stavi tachnu setlistu, znam je ja ali ne secam se izmedju kojih pesama je bio onaj bass solo i drum solo a treba mi jer pishem blog!!!

Bila je "'39", drum solo, pa onda "I'm In Love With My Car", ako je za verovati mom bratu. :)

 

Al' kol'ko se ja secam, mislim da stvarno i jeste bilo tako. :da:

Edited by NatashaNS

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sa novog albuma su bile "C-lebrity", "Cosmos Rockin'" :rockdevil: , "We Believe" & "Surf's Up... School's Out!".

 

I nije mi zao sto su ih odsvirali jer su sve to sjajne pesme. :da:

 

Btw, da su svirali sve pesme sa novog albuma tek onda bi bile u vecini u odnosu na ostale stvari, i to valjda jednu pesmu prednosti bi imale te pesme sa novog albuma.

Znaci, sa njega su svirali 4 gore navedene pesme. Napravili su dobar izbor pesama sa "The Cosmos Rocks", ja mislim. :da:

Edited by NatashaNS

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hammer To Fall

Tie Your Mother Down

Fat Bottomed Girls

Another One Bites The Dust

I Want It All

I Want To Break Free

C-Lebrity

Surfs Up…Schools Outs

Seagull

Love Of My Life

39

Bass Solo/Drum solo

I’m In Love With My Car

A Kind Of Magic

Say Its Not True

Bad Company

We Believe

Bijou

Last Horizon

Radio Gaga

Crazy Little Thing Called Love

The Show Must Go On

Bohemian Rhapsody

 

-

 

Cosmos Rocks

All Right Now

We Will Rock You

We Are The Champions

 

Ako sam redosled pesama pomeshao jbg!!!

Edited by Moody

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa setlista je, kontam, kao i ona koja je postovana pre 10-ak dana ovde ne yumu.

Ima ista ta i na njihovom sajtu, odatle je i skinuta.

 

Mislim da si potrefio sve pesme redom kako su bile + bass & drum solo. :mrgreen:

Edited by NatashaNS

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ak' su mi Stonsi bili za 10ku, ovo mi je bilo za nekih 8.5...a stvarno nisam neki fan Queena, volim "Another One Bites The Dust" i josh par "hitova" i to je to, spomenuh vec, primarno mi je bilo Rodzersa da vidim i chujem i po mogucstvu par BC&Free pesama i nisam zazalio..far from it! Zvuk perfektan, Chuck je pevao carski, jedino ne mog' prezaliti shto "Wishing Well" nije bila (prodrah se to nakon shto se zavrshila "BC" :) ), a ionako je atmosfera na Sigal i to bila mlaka.. svejedno, BC! Faksjea! Od Kvin pesama, vr' su mi bili "Another.." i "'39", a ponadah se da ce "WWRY" spidashki da odrade kao na "Live Killers", ali jbg :] Sve u svem', lepo iskustvo, lep koncert, nemam nekih special zamerki..jedino su me ona soliranja pri sredini malo ubila u pojam.

 

...ali kada su mi tokom tih istih soliranja javili da Partizan dobio Reala, pa nije bilo srecnijeg choveka u Areni od mene :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...