Jump to content

2008.10.29. *Beogradska Arena, Beograd* Queen + Paul Rodgers


crusader84

Recommended Posts

  • Replies 281
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Ovov je trebalo dozhiveti, jer se ne mozhe opisati. Mogu samo da zamislim kako bi bilo da je Freddie pevao...

 

Taylormi je bio najveca faca, posebno kad je pevao I'm In Love With My Car, i kad je palio masu svirajuci palicama na basu Another One Bites The Dust i Under Pressure.

 

Rodgers je bio ok, ali moram da primetim da mi je njegov glas delovao nemocno, nejako, u poredjenju sa Freddie-jevim na starim Queen pesmama. Skoro kao dechji.

 

Pederi mi nisu dali da unesem aparat, a snimci bi bili pravi, jer je ispred mene pogled bio chist!

 

2h 22' svirke! Skidam im kapu!

 

@NatalijaNS: MA shta prichash?! Kakav 1. red?! To je bio 50.! :P XD

Share this post


Link to post
Share on other sites

...ali kada su mi tokom tih istih soliranja javili da Partizan dobio Reala, pa nije bilo srecnijeg choveka u Areni od mene :)

 

Cini ti se, javili i meni istu stvar :)

 

zanimljivost: u toku neke Rodzersove pesme (mislim da je Bad Company) daju snimke dugokosog vokala, ljudi krenu da se loze i aplaudiraju, da bi skontali da je to mladi Rodzers, a ne Bulsara :) vr'

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cini ti se, javili i meni istu stvar :)

 

zanimljivost: u toku neke Rodzersove pesme (mislim da je Bad Company) daju snimke dugokosog vokala, ljudi krenu da se loze i aplaudiraju, da bi skontali da je to mladi Rodzers, a ne Bulsara :) vr'

Ja sam skontala da je to mladi Rodgers. :mrgreen:

 

 

 

Ovov je trebalo dozhiveti, jer se ne mozhe opisati. Mogu samo da zamislim kako bi bilo da je Freddie pevao...

 

Taylormi je bio najveca faca, posebno kad je pevao I'm In Love With My Car, i kad je palio masu svirajuci palicama na basu Another One Bites The Dust i Under Pressure.

 

Rodgers je bio ok, ali moram da primetim da mi je njegov glas delovao nemocno, nejako, u poredjenju sa Freddie-jevim na starim Queen pesmama. Skoro kao dechji.

 

Pederi mi nisu dali da unesem aparat, a snimci bi bili pravi, jer je ispred mene pogled bio chist!

 

2h 22' svirke! Skidam im kapu!

 

@NatalijaNS: MA shta prichash?! Kakav 1. red?! To je bio 50.! :P XD

Taylor stvarno jeste faca, super je odradio svoj posao!

Rodgers, takodje, nemam zamerki uopste. Naravno da je Freddie imao mocniji glas od njega, al' Freddie je Freddie, a Paul je Paul i stvarno je bio sjajan. Svaka mu cast!

Da je Freddie pevao, bio bi dozivljaj i po, al' sta je, tu je!

I ovako je bilo sjajno! :da:

 

Ja imam snimaka iz PRVOG REDA (da, prvog :mrgreen: , ispred onog "isturenog dela bine" :) ), al' necu ih stavljati na youtube iskljucivo iz razloga sto se previse cuje dok pevam. :)

 

Al' cu zato postaviti "Bijou" (sad kontam da se i tu cujem, al' nema veze, nije tol'ko strasno... :) Nadam se. :) ). To je divno bilo, al' i tuzno.

 

I pricaj ti sta hoces, al' ja jesam bila u prvom redu. :da: Mogla sam da biram gde cu, al' izabrala sam bas to mesto jer je odlicno. :mrgreen:

Edited by NatashaNS

Share this post


Link to post
Share on other sites

Slucajno sam bila napravila dupli post (izvinjavam se ako mi neko zamera na tome), i sad mora tako da ostane, al' sam bar sad strpala sve u jedan (onaj iznad). U svakom slucaju, ovaj drugi mora da postoji kad sam vec zeznula stvar.

:)

Napisala bih jos nesto o koncertu, al' mi trenutno nista ne pada napamet. Vec sam dosta toga napisala.

 

 

 

 

videh sebe par puta na video bimu hehe. Mada utisak su malo kvarile polu prazne gornje tribine, dolalazi se do onog pitanja, ko ustvari moze da rasproda arenu?

A dobro, odande se skoro nista ne vidi. Ljudi su ipak hteli da vide bar nesto. :)

Zato su skroz gornje tribine bile poluprazne. Al' kakvo je stanje bilo u pola 9, mislila sam da nece biti ne znam kol'ko ljudi (bar na tribinama). Bogami, Arena je bila puna, gledala sam snimke na youtube-u. :rockdevil:

Edited by NatashaNS

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koncert je bio odlican, cisti rock spektakl, best-of setlista + cetiri nove pjesme, ogroman ekran iza bine i na njemu svakave animacije; trajalo nepuna dva i po sata, Arena vise nego solidno popunjena, mada ne i dupke puna.

Uz koncert Metallice iz 2004., ovo je najduzi solo koncert nekog benda na kome sam bio, mislim.

Furka je bilo vidjeti Brian May-a sa svega 3-4 metra udaljenosti dok izvodi neke legendarne solo dionice iz njihovih pjesama (I Want to Break Free, Sweet Little Thing Called Love, The Show Must Go On, itd).

 

Sto se tice zvuka, Rodgersov vocal mi je vecim dijelom koncerta bio poprilicno nejasan i nedovoljno jak, ali mozda je to do pozicije na kojoj sam bio, a to je naprijed, ispod onog viseceg ozvucenja. Moguce da se iza dobro cuo.

 

P.S. 1

Nema Fredija, ali ako nista mi ovde kod nas imamo Queen real tribute band koji dosta autenticno skida Queen repertoar

 

P.S. 2

Kontam da bi Lars Ulrich za nekih 10ak godina mogao fizicki izgledati kao Roger Taylor ;)

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Powerslave

Jbg,nisam baš bio siguran da si ti.

 

zanimljivost: u toku neke Rodzersove pesme (mislim da je Bad Company) daju snimke dugokosog vokala, ljudi krenu da se loze i aplaudiraju, da bi skontali da je to mladi Rodzers, a ne Bulsara :) vr'

Pa i Rodgersu aplaudirali ljudi, mada jes', izgleda da je u početku malo glasnije krenulo. :)

 

Uz koncert Metallice iz 2004., ovo je najduzi solo koncert nekog benda na kome sam bio, mislim.

Nisi bio na Therionu u decembru? Blackmore's Night je bio tu negde kao Queen. Bijelo Dugme aj da ne računamo. :)

Edited by crusader84

Share this post


Link to post
Share on other sites

Прочитавши већину ваших коментара дефинитивно почињем да жалим што нисам био али нема везе, ионако нисам ни планирао да идем што због тога што сам знао да нећу слушати Фредија већ неку његову замену, што нећу видети цара Џона Дикона, што нећу чути моје омиљене Queen песме (March Of The Black Queen, Teo Torriate, In The Lap Of The Gods (revisited), Killer Queen, My Melancholy Blues, I'm Going Slightly Mad, Dragon Attack, White Man, Long Away...) већ само општеприхваћене "хитове", што због тога што никако нисам могао да скупим кеш за улазницу јер сам имао гомилу неких других издатака (а и сад их имам) и тако то...

 

Него, капирам да су на концерту биле све генерације људи, од 7 до 107 година?

 

:pivopije:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Прочитавши већину ваших коментара дефинитивно почињем да жалим што нисам био али нема везе, ионако нисам ни планирао да идем што због тога што сам знао да нећу слушати Фредија већ неку његову замену, што нећу видети цара Џона Дикона, што нећу чути моје омиљене Queen песме (March Of The Black Queen, Teo Torriate, In The Lap Of The Gods (revisited), Killer Queen, My Melancholy Blues, I'm Going Slightly Mad, Dragon Attack, White Man, Long Away...) већ само општеприхваћене "хитове", што због тога што никако нисам могао да скупим кеш за улазницу јер сам имао гомилу неких других издатака (а и сад их имам) и тако то...

 

Него, капирам да су на концерту биле све генерације људи, од 7 до 107 година?

 

:pivopije:

 

te pesme uglavnom ne bi cuo taman da je Fredi ziv (za Teo Torriate se ide u Japan, a Dragon Attack su valjda negde i svirali).. voleo bih i ja da cujem Keep Yourself Alive, ali to su prestali da sviraju pre jedno bar 25 godina..

 

btw, svirali su '39, Bijou i I'm in love with my car (+ ne bas popularne nove), a nisu opsteprihvacene Under Pressure i One Vision.. nije bas da se sviraju samo greatest hits ;)

 

Nisi razmisljao da trazis da sviraju White Man? :meshuggah:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nisi bio na Therionu u decembru? Blackmore's Night je bio tu negde kao Queen. Bijelo Dugme aj da ne računamo.

 

Ma bio sam na Therionu u decembru, cak mi je pao na pamet i taj koncert, ali me cudi da ga nisam evidentirao kao najduzi koncert. Mozda zbog one podugacke pauze izmedju dva cina :) :)

 

On topic: Evo par izvjestaja sa Queen-ovog koncerta

 

http://www.nadlanu.com/Dynamic/ListItemsSh...mID,109529.html

 

http://kontraweb.net/koncerti/queen-i-paul...9.-oktobar.html

 

http://www.popboks.com/tekst.php?ID=6842

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koncer je bio odlican!!!

Dobio sam najgore moguce mesto u Areni. Ali sam na kraju zavrshio u chetvrtom redu. To probijanje je ukljuchivalo gadne zajebancije sa ovima iz obezbedjenja i preskakanje ograda ali vredelo je. Fotoaparat sam uspeo da proshvercujem unutra ali video sam da su mnogima zaplenili na ulazu. Zato Guzzilla za tvoj sarkazam imam samo ovo :evotigana: . I da nastavim. Bez obzira shto imam sranje od digitalca snimci su odlichno ispali. Slike da ne pricham. Iz chetvrtog reda moraju dobro ispasti :bigblue: . Samo mi je bilo hladno posle koncerta spavati na klupi i navukao sam neku prehladu ali se ne kajem jer je ovaj koncert vredelo pogledati.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Iz chetvrtog reda moraju dobro ispasti :bigblue: . Samo mi je bilo hladno posle koncerta spavati na klupi i navukao sam neku prehladu ali se ne kajem jer je ovaj koncert vredelo pogledati.

I iz prvog su super ispale slike (btw, slikane mobilnim). :mrgreen:

Stvarno je ovaj koncert vredelo odlgedati i odslusati. :da:

 

 

Inace, u izvestaju o koncertu sa "www.nadlanu.com" pise "istureni deo bine". K'o da su mene pitali kako to da nazovu. :)

 

Nego, u tom istom izvestaju pise da je Rodgers rekao "Zdravo, Belgrad" posle "Tie Your Mother Down". Ja nisam bas sigurna da sam cula "zdravo". :rolleyes: Al' kontam da je rekao, samo nisam cula. :)

Al' se secam da je Brian rekao "Dobro vece" (ili kako su ovi u izvestaju napisali "Dobri vece"). :mrgreen:

 

Onaj deo kad je Brian rekao kako nije znao sta da ocekuje u BG-u sam cula, a posle je pominjao Freddie-ja i ja (kol'ko se secam) taj deo nisam cula (to je bilo pre "Love OF My Life"), a tad je bio bas ispred mene. :)

 

Al' mislim da znam da je '39 najavio kao "staru srpsku narodnu" (i to pise u izvestaju). :)

 

U principu, kol'ko vidim, ja izgleda pola stvari nisam cula (ili ih se samo ne secam :) ), iako sam bila u prvom redu. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma ne secam se ja toga (ja mislim, mozda onako kroz maglu). :)

 

 

E a vidim se malo na 3. slici (na kojoj je samo May) :mrgreen: u izvestaju sa www.popboks.com. :)

Vide se neka 2 lika i malo necije glave, desno od lika u plavom/teget. E, to je deo moje glave. :)

Jbg, da sam visa, videla bi se i cela glava. :)

Edited by NatashaNS

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tako sam se nadala da ce pustati snimke i audio Fredija i jeeeeeej ispunilo se :veseli:

Da, pa to smo znali da ce uraditi. :da: Dobro, bar neki jesu znali. :mrgreen:

Uglavnom, taj deo je stvarno bio fenomenalan, kao i ceo koncert! :rockdevil:

 

Ja nisam nijednom zaplakala u toku koncerta, al' cujem da neki jesu. Bila sam presrecna (kontam, kao i cela Arena, posto su svi odma', naravno, vristali :mrgreen: ) kad su pustili Freddie-jev snimak na video bimu! :da::mrgreen:

Bilo je genijalno! :veseli:

Edited by NatashaNS

Share this post


Link to post
Share on other sites

koncert je bio super, show za sve pare, '39, I'm in Love with my Car, Love of My Life, malo spustali atmosferu sa Rodgersovim stvarima, kao i ovima sa novog albuma, mada i one zvuce fino uzivo, a zakinuli na npr One Vision i sl..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...