Jump to content

Cveće u kući i bašti


Zen

Recommended Posts

Sto se tice tog orosavanja (te tacne koju si stavila) well done... E sad, meni orhideje stoje na tom severnom prozoru, na dasci iznad radijatora. Sta znam, ima ljudi kojiih random drze pa im uspevaju... Sto se mene tice, ovo je najbolja kombinacija. E sad, sto se tice tog svetla, ja bih je ostavila u dnevnoj sobi, potrudi se da ti ne budu na promaji samo... Ne moraju stalno one da budu na vazduhu, samo im treba svetla, puno svetla, i zimi i leti.

Mozes da kupis i Supstral prihranu za orhideje, i da joj dajes to, zimi jednom mesecno, leti na svake 2 nedelje...

E da, about cvetne stapke... Nije bitno to sto ih nije orezala, same one pozute i otpadnu a tu, na kolencima izadju nove stapke, ponekad se desi da cveta i dvaput po sezoni... Moguce je samo da je prespavala ovu godinu, tako da, ne brini se.

E, da, one jako vole orahovu koru pomesanu sa zemljom za orhideje, mada verujem da si to dobila kad si je kupila... Kad preraste saksiju ili pozelis da je presadis, reci da ti kazem dje ima to da se nadje :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa jednom sam je presadjivala, uzela sam neki supstrat za njih u Garden Centru...

Gledah da ljudi nešto skupljaju koru ap je prskaju fungicidom pa je peku u rerni, ne da mi se iskreno...

 

A to za prozor isto je svetlo svuda, sve su sobe u stanu na istu stranu, samo kontam da joj je tamo malo ladnije nego ovde u dnevnoj a kao to bi moglo da je potera da cveta..

 

Mada i to što kažeš, ako neće da cveta - neće, pustiću je da se nakani sama :haha:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ladno nemaju amarilisa u garden centru, a potegoh put :(

Smarači. Navodno neka apoteka u Borči će nabavljati pa će koleginica da je obidje i da uzme, ako dobiju uopšte.

 

Mrnj.

 

On the bright side, muškatli su ladno opet procvetali, čak i jedan koji je bio izlomljen i samo štipaljkama malo zakačen... ludo cveće

Share this post


Link to post
Share on other sites

Borča grad napaljenih krava.

 

Aw, havoc, pitanjce, da li je supstrat za orhideje Substral opravdano skup? POjavio se još neki supstrat u GC, ne mogu da se setim koji, ali imaju i supstrat i djubriva, i sve je jedno 2-3x jeftinije???

 

Mislim da je ovaj, domači (mislim ove firme)...

zemlja.JPG

Edited by Machka Naopachka

Share this post


Link to post
Share on other sites

On the bright side, muškatli su ladno opet procvetali, čak i jedan koji je bio izlomljen i samo štipaljkama malo zakačen... ludo cveće

Najgadnije cveće koje postoji. Nit' je lepo, nit' miriše.

 

Ujak je jedared kupio lokal ispred kojeg je prethodni vlasnik ostavio par saksija sa muškatlama. Smetalo mu je to tu, pa je sklonio negde iza u šupu, u mrak i hladnoću, budući da je počinjala zima u to vreme, sa namerom da baci kasnije. Stiglo proleće, rešio čovek da počisti i baci nepotrebne stvari, kad ima šta da vidi - muškatle žive. Zaključak ujaka - "Ružno, smrdi, pa još neće da umre. Korov, jebote."

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Znas kako, nije los taj supstrat, ali je mnogo, MNOGO bolji glinopur, sto se mene tice. Doduse, kada koristis glinopur, onda se zalivaju svaki dan.

E sad, najbolje ubedljivo je da sama napravis supstrat, nadjes borovu koru, iseckas je, prepeces u rerni da je sterilises, umesas malo mahovine...

One su uglavnom prilagodljive, samo joj treba nesto sto lako propusta i dugo drzi vlagu.

Ali i substral je ok.... Mada, stvarno previse skup, po mom misljenju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...