Jump to content

Cveće u kući i bašti


Zen

Recommended Posts

Za sad mi samo kaktusi ne ginu. Imam i novogodisnju jelku u saksiji na terasi biggrin.gif pojavili se neki izdanci a ja mislila da je mrtva.

Sve mi je do sad uvenulo skroz osim drveta zivota i neceg zelenog sto je bilo veliko a sad ima samo 3 ziva lista. Preporuka - kad odete u cvecaru pitajte "sta se ovde najteze ubija" pa to kupite icon_smile.gif

Sad uzeh cuvarkucu i 2 zumbula, valjda ce biti ok.

 

Meni su oduvek rikavali svi kaktusi!!!! A ja obozavam kaktuse! Citala sam i knjige o njima, ne vredi nikako.... Zimi moras da ih stavljas na hladno mesto, a da se ne smrznu (a odakle meni taskvo mesto, na terasi mi je prosli put bilo -10, nemam pojma). Te ne smes da zalivas mnogo, te ne smes da ne zalivas, te su mi se neki napolju sprzili na suncu... Preselila sam se, mozda probam u neku zardinjeru na prozoru paradjz i bosiljak

 

.....

 

Ko ne voli karanfile, ne treba ni da zivi! Beogradski davitelj

 

.......

 

imam traume iz detinjstva zbog nekih lala...tako da nisam ljubitelj cveca hehehe

a i da jesam, to bi pored mene crklo za 2 sata..jebi ga.

 

Cao! :D Izvini sto se smejem, mogu li da znam kakve traume imas od lala?

 

Evo, na primer, moja baba je imala prepunu bastu ruza, kad me je zveknuo bumbar iz zasede vristala sam pola sata... Ali mnogo volim sve ruze

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo ja da pitam, pročitah negde na netu da ima neka biljka koja uklanja buđ ili možda vlažnost iz vazduha pa ne može buđ da nastane, tako neka fora, pa ako neko zna koja je biljka u pitanju i da li može da boravi u prostoriji bez sunčeve svetlosti.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo ja da pitam, pročitah negde na netu da ima neka biljka koja uklanja buđ ili možda vlažnost iz vazduha pa ne može buđ da nastane, tako neka fora, pa ako neko zna koja je biljka u pitanju i da li može da boravi u prostoriji bez sunčeve svetlosti.

Zvuči kao crna magija.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo ja da pitam, pročitah negde na netu da ima neka biljka koja uklanja buđ ili možda vlažnost iz vazduha pa ne može buđ da nastane, tako neka fora, pa ako neko zna koja je biljka u pitanju i da li može da boravi u prostoriji bez sunčeve svetlosti.

:o Brate, a da se ti preseliš? :wink:

Čula sam da dracena i engleski bršljan uklanjaju razne alargene, pa i plesan iz vazduha, ali im ne verujem da mogu imati naročito čudotvorno dejstvo. Nemoj da zarasteš u korov :unsure:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Haha neću. To je samo u jednom maloj prostoriji gde je veš mašina, pa ima neka cev neposredno iza zida pa se zato skuplja vlažnost dužinom te cevi i zimi je godišnje okupljanje malih zelenih organizama, mada otkrio sam da ih domestos ubija prilično efikasno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ajde moderatorska me duznost zove da pocistim ovu temu. Zakljucavam je na 5 min dok ne obavim svoj posao.

 

Evo otvaram temu. Dosta spama, za to imate random pa sirite ljubav. Ko nastavi da spamuje, dobice nagradu za trud.

Edited by Lunar

Share this post


Link to post
Share on other sites

jebeš cveće, bananu sam ja proletos zasadio u dvorištu. krasna je, ali zahteva kurva enormne količine vode. kada dođu dani studeni vadim je, pa pravac u saksiju antičku i komoru toplu, a kada se raskravi, podrazumeva se, jovo na novo...znači bez saksija i folija... i onda ti bude bolje...

samo gladna deca gvatemale.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 4 months later...

:facepalm:

detaljcic...

 

ona najobicnija kucna, valjda se zove loza ili tako nekako. ono sto je ostalo u saksiji izgleda ovako

 

dsc9139.jpg

 

Nisam imao pojma da to moze da prezivi 20 godina :o

 

Nisam strucnjak (ocigledno), ali ono sto raste na desnom deluje kao zila, ne bih rekao da je cudno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 months later...

Deder dajte predlog šta još da posadim na terasu... <3

sad su tu lepi jova, muškatli, kala, orhideja, neidentifikovani sukulent i krasuljak.

i bosiljak i origano, naravno :)

 

imam jednu finu široku a relativno plitku saksiju, i još jednu ukrasnu koje bih popunila...

 

hm imam i jedan magic pot (od nekog platna) to isto mogu da iskoristim, lepo izgleda.

 

Al nemam ideju :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...