Jump to content

Cveće u kući i bašti


Zen

Recommended Posts

radi i sestrina drugarica iz loznice to :D mislila sam da je zovem ali ona je sva neodgovorna, ne mogu da je cekam

super je dan i noc <3 bas volim taj cvetic.

a nema puno filozofije kod mene, dvoriste podeljeno na 3 dela, na sredini svakog je krug sa ovom pampas travom, pored staza su zadinjere sa cevecem. samo tu treba da izaberem sta cu, to je sav posao :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

sad sam krenula da vam trazim sliku zevalice jer se razmisljam o njoj i naidjem na

 

http://www.telegraf.rs/zanimljivosti/1453471-kada-ovo-cvece-koje-imate-u-basti-uvene-pretvara-se-u-nesto-jezivo-foto

 

:o

 

bolje kadifa, ovako bi isto neko izgladao u mom dvoristu <3

 

http://saznajlako.com/wp-content/uploads/2014/02/kadifa-cvece-u-vrtu.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nigde ne mogu da nadjem te velike bastenske kadivice

samo ove male, zardinjerske.. bedak

 

btw moj macak ne voli karanfile

ili ih previse voli,cim se rascvetaju otkine ih i nosi po kuci :/

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 4 months later...

Već dve godine muškatle mi žbunaju kao blesave, samo cveta maltene nigde. Otkrila mi jedna baba tajnu da u (recimo) februaru treba da se orežu ozgor (to svakako) ali i koren da se otfikari da ostane 3-4 cm. :o I onda se, je l' te, vrate u zemlju, a saksije u podrum sa nešto dnevnog svetla da se osveste, jedno mesec, mesec i po, i u tome već dođe i vreme da se iznesu. Probam u proleće!

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 years later...

posle godina gajenja ruz ana terasi, mislim da je vreme da se oprostim bar za sad od njih, nesto im ne ide

s druge strane, hibiskus mi cveta ko lud, kao i lijander

kako je lepo za promenu da nesto cveta bez da moras da obigravas oko njega  :wub:

 

neke preporuke za tako neko nezahtevno veliko cvece?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kaktus. 🌵 Može i Prkos, nije zahtevan... ili možda paprat 🌿, isključivo za jaču hladovinu. Imam baš dva lijandera u saksijama na terasi. Ipak oni traže dosta vode, svako veče ih zalivam.

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...