Jump to content

Slatkiši i grickalice


El Karnisero

Recommended Posts

Ja nisam nikada jeo lose snenokle. Verovatno zato sto sam ih jeo isklucivo iz kevine kuhinje. Keva najbolja kuvarica u kosmosu, ali samo klasika i provereno. Ne racunam ove new age papazjanije i hranu za site.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sad ( :D ) mi je jasno zašto su svi oko tebe naj u nečemu, Hefi. Ti si jednostavno čovek emotivac i sve gledaš apsolutno subjektivno. Do sada sam ti možda i verovao, al' sad znam da jednostavno nisi u pravu. Opšte je poznato da je moja baka bila najbolja kuvarica u kosmosu. :)

  • Upvote 11
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

E pa vidis ovako Bole druze. Imas dve opcije. Jedna je da i dalje zivis u iluziji da je tvoja baba najbolja kuvarica, a druga je da svratis kod moje keve na rucak. Vrata su ti sirom otvorena(samo se najavi). Posle cemo da diskutujemo.

 

Znam ja tu pricu svi hvale svoga konja i ne kazem mozda je tvoja baba stvarno vrhunska kuvarica pa mozda i bolja(ne iskljucujem to naravno). Ali iskustvo moje od 32 godine mi kaze da se bolja do sada nije pojavila. Svi koje poznajem se hvalise dok ne dodjose kod mene u goste. Od tada palim masne krpe da rasteram bagru.

 

Moja teorija je da je ona najbolja koja postoji je sledeca. Naucila je da kuva od dve babe, vrhunske kuvarice, od kojih je jedna cak bila i profesionalna kuvarica i time se bavila ceo zivot, a druga bila precanka i aristokratkinja iz Beograda i znala sve tajne kulinarske. Neke stvari sto sam kod nje jeo ne postoje u kuvarima. E pa moja keva ti je u kuvarskom smislu neki hiper mutant nastao ukrstanjem dva najjaca superkuvara.

 

Za sve moje price postoji i dokaz. Pitanje je samo koliko je neko zeljan istine. :da::haha:

 

Sad ( :D ) mi je jasno zašto su svi oko tebe naj u nečemu, Hefi. Ti si jednostavno čovek emotivac i sve gledaš apsolutno subjektivno. Do sada sam ti možda i verovao, al' sad znam da jednostavno nisi u pravu. Opšte je poznato da je moja baka bila najbolja kuvarica u kosmosu. :)

 

A jesam ja emotivac. Nisi pogresio. Samo nekako imam tu neserecu da stvarno i stvari jesu takve pa onda ljudi imaju problem sa tim tj. samnom. Nije moja krivica. Svakoga ko ne veruje sam lepo i uctivo pozvao da proveri sve moje navode. Od tuce, preko hrane, zena i svega ostalog.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tuču ću preskočiti, kao i dalju diskusiju, a hranu i žene prihvatam. ;)

Posteno. Za hranu cemo lako, a sto se tice zena moraces da se zadovoljis usmenim predanjima svedoka ili privatnom foto kolekcijom. Obecah jednu fotku za glasanje za svetu trojicu. Videcu danas da odrzim to obecanje jednom svojom umetnickom.

 

pfff...pa moja ujna da je sad ziva, unajmili bi je da se dere na Gordona Remzija, Dzejmi Olivera, Dukasea i hologram Olivije Cajld koliko nemaju pojma..

Verujem da ima dosta vrhunskih kuvara, ali iz licnog iskustva kazem da svi padnu na testu kada izadju pred moju kevu. Celo moje naselje od hiljadu stanovnika uzimalo od nje recepte i onda dolazili da kukaju zasto im ne ispadne kao njoj tako dobro. neke zene dolazile bukvalno da zevaju u serpe dok sprema i opet nije to to. zato sam se plasio da cu naci zenu koja ne zna da kuva pa bi onda bili u opasnom problemu. Gurman kada je gladan ne vredi ni Afrofita da se skine gola. Srecom zena nije sa ovoga sveta i kuva za desetku. Ipak analiza buduceg bracnog partnera uveliko sprecava potonje nesuglasice.

Edited by HEFEST

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kako si mogao u mene da sumnjas. Zenu kada biras to je na vrhu liste.Zlatno pravilo.

 

siguran sam da žena koja je rodila Hefesta ni ostale stvari ne radi dobro

Ti nisi siguran ni za koga navijas.

 

  • Upvote 17
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Realno svako moze da spremi barem 10 tegli ajvara...

Kome to ne treba bar 40 da prezivi zimu? :obrv:

Ajvar i kiseli kupus najjaca hrana - ne goji (osim ako ne zapadne neki noobovski ajvar) i redovno kakis (bar 4x dnevno :haha: )

Edited by MissionVao
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kome to ne treba bar 40 da prezivi zimu? :obrv:

Ajvar i kiseli kupus najjaca hrana - ne goji (osim ako ne zapadne neki noobovski ajvar) i redovno kakis (bar 4x dnevno :haha: )

 

Ajvar ok...ali kupus no tebra... mozda jednom.nedeljno posto je strumogen tj ima supstance koje blokiraju rad stitne zlezde I usporava metabolizam a samim tim I usporava kaku...

 

Anyway upravo grickam uz kafu toblerone sa bademom, carski :da:

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa bre, da l' je taj kupus toliki strumogen da baš ne sme češće od jednom nedeljno da se jede? Da li gubi deo strumogenih svojstava ako se kiseli ili kuva?

 

Daj, ne seri.

 

Lou

 

Šta, i ti ne voliš šnenokle? Ja sam mislio da ih praviš sve u 16. :P

Edited by Demon Seed

Share this post


Link to post
Share on other sites

Znaci kupus, kelj I sve to lisnato je uber zdravo ali navike u ishrani kod Srba su kupus svaki dan na koji 'oces nacin...

Tako da jeste zdrav ali ne svaki dan.

Sve je doza-efekat...

Npr popijes vinjak malko pobijes bakterije u ustima I manje ti smrdi iz usta, ili popusis par cigareta proradi ti peristalitika I iskakis se fino, a kad nema tvorza flora I fauna cvetaju kako valja...

 

Pojedes 2-3 brazilska oraha dobijes dnevnu dozu selena I antioksidativnu zastitu prejedes se ovih oraha ovo antioks dejstvo prelazi u prooksidativno dejstvo I javlja se zapaljenje...

 

Umerenost je majka ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...