Jump to content

Demoniac


Recommended Posts

  • Replies 124
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Oni koji pametuju o tome da Demoniac nije zvučao dobro, ne kapiraju da je u vreme izdavanja tog albuma sve bilo poprilično drugačije. Najteže u svemu je bilo izdati ploču, postojale su samo 3-4 bitne disko kuće koje su bile državne i nisu imale ni najblažu nameru da izdaju HM muziku, bilo je samo nekoliko kvalitetnih privatnih studija u celoj staroj jugoslaviji, koji su bili poprilično skupi. Tada je bilo sve poprilično drugačije, svi su imali kinte da jedu piju, plate račune i slično, to je bilo jeftino, a bilo šta od tehnike je bilo jezivo skupo, samo par ljudi u razredu je moglo da ima muzički stub, ta varijanta. Niko nije imao informacije, nisu postojali internet, strana štampa i slične stvari, niste mogli da od kolege čujete kako snimiti dobre gitare, da kupite pedalu koju vi hoćete ili kupite dobru gitaru kakvu hoćete.

To jeste bilo u pravom smislu kameno doba u odnosu na današnje vreme.

Jednostavno nije bilo moguće snimiti HM materijal kako treba, tu je bilo i istovremeno jako smešnih i jako tužnih anegdota vezanih za snimanja i razgovore u diskografskim kućama, ali to je već off topic...

 

Inače Miša i Ljuba Marjanović su braća poreklom sa N.Beograda, pevači. Ljuba je pevao u Demoniac-u koji je funkcionisao do odlaska gitariste Baneta u Englesku, čiji je to manje više bio band. (i koliko ja znam većina ljudi i ne pamti da je iko drugi pevao sa njima) Mislim da su zadnje svirke imali tamo negde 1994. Ljuba je kasnije radio sa Ben Hurom HM tezge sa repertoarom iz 80-ih kada je to bilo najmanje popularno, imao neke druge varijante na kraće vreme (imali smo on i ja bend Poco Loco i odsvirali par svirki), pevao u inostranstvu hotelske varijante itd. Šteta je što se nije uspeo snaći da bolje prođe jer je reč o čoveku kome je stvarno bog dao raspon i sluh, da je rođen u nemačkoj, verovatno bi završio u Helloween-u umesto Kiske-a ili nešto slično, jer je to negde taj tip vokala, mada u principu može šta hoće.

Inače, onaj ko se imalo razume u muziku će znati kako stoje stvari, ako ispričam da smo na tezgi svirali here I go Again, da je klavijaturista greškom ostavio preštimovanu klavijaturu za 2 polustepena nagoreod prethodne pesme, što smo basista i ja shvatili tek kada smo isfalširali ulaz u refren posle uvoda, i onda smo odsvirali ionako tešku pesmu za pevanje tako povišeno, a on je ladno sve otpevao bez greške uključujući i izvrištavanje, što Koverdejl nije mogao ni kad mu je glas bio u najboljoj formi. Stvarno šteta za njega.

Inače njegov burazer Miša je takođe ok vokal, imao je neki pokušaj kasnije da bude jugoslovenski Gibonni, ja sam mu odsvirao gitare za taj album, materijal je prošao neprimećeno, izgubili smo kasnije kontakt, zadnje što sam čuo je da "splavari" icon_mrgreen.gif

Edited by Dushan S

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kad sve ovo procitam place mi se sto pravi ljudi jednostavno netaju iz HM voda zbog kinte ali ljudi to je REALNOST.Hteli mi to ili ner moramo se pomiriti sa tim.Ljudi kada malo "porastu" pocnu da razmisljaju o golom opstanku i onda ide sve kao sto vec znate WHITESNAKE.......DURAN DURAN........VLADO GEORGIJEV...........SHACSHO POALMENTES(i ostali grandovci).

Jedino dobro od svega toga je sto poznajem par primera koji sviraju tako nesto zaradjuju prilicnu kintu a kuci smisljaju svoje stvari i okupljaju ekipu ze neki HM,HardRock itd.,tako da mi je to bas OK.Covek zaradi kupi dobre instrumente i onda je vec lakse a to sto mora da svira svaka sranja jebi ga to se nekako nadohnadi dobrom kintom koja se zaradi (stisnes zube i USI i picis).

Tako se to radi u zemlji Srbiji RODJACI.

icon_rockdevil.gificon_rockdevil.gificon_rockdevil.gificon_rockdevil.gificon_rockdevil.gificon_rockdevil.gificon_rockdevil.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 4 months later...

Haha....znachi ne verujem da se neko setio ovog benda icon_biggrin.gif

 

Stvarno ih gotivim prilichno,josh od pre ko zna koliko godina kada sam kupio LP...Produkcija je bzvz,sva ona muzika sada zajedno sa vokalom izgleda smeshno,ali meni je to prvi domacji metal bend koji sam chuo,i nekako mi se strashno urezao u secjanje!Nisam ih slushao sto godina jer mi gramofon ne radi icon_cool.gif ali pokushacju negde da ishchupam neku kasetnu verziju icon_smile.gif

 

Liiving in another wooooorllld icon_mrgreen.gif

 

icon_rockdevil.gif

 

pivopije.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Haha....znachi ne verujem da se neko setio ovog benda icon_biggrin.gif

 

Stvarno ih gotivim prilichno,josh od pre ko zna koliko godina kada sam kupio LP...Produkcija je bzvz,sva ona muzika sada zajedno sa vokalom izgleda smeshno,ali meni je to prvi domacji metal bend koji sam chuo,i nekako mi se strashno urezao u secjanje!Nisam ih slushao sto godina jer mi gramofon ne radi icon_cool.gif ali pokushacju negde da ishchupam neku kasetnu verziju icon_smile.gif

 

Liiving in another wooooorllld icon_mrgreen.gif

 

icon_rockdevil.gif

 

pivopije.gif

yeah man

Share this post


Link to post
Share on other sites

O ovom bendu sam uglavnom cuo sve najbolje,al' nikad nisam imao priliku da ga i sam cujem icon_redface.gif Jebi ga,nigde nije bilo da se nabavi njihov materijal,sem eventualno u Explosive-u (kod Polzovica),al' kad sam ja to hteo da narucim od njih ('94-'95),bas se secam,rekli su mi da je sav tiraz kaseta rasprodat (tad su znate i sami bile aktuelne kasete),jedino kao ima jos nekoliko ploca i da ce mozda biti novog tiraza kaseta.Posto nemam gramofon mislio sam da sacekam malo na taj drugi tiraz kaseta,al' do njega izgleda nikad nije doslo sad.gif Tako da sam ostao bez tog album (i ploce su u mudjuvremenu rasprodali) icon_cry.gif

 

Jel' zna neko gde (eventualno) moze sada da se nabavi njihov materijal?Ono,znam i sam da je to skoro nemoguce naci sada,al' ko zna...

 

P.S. - Ladno (do Santorinijevog posta) ovde niko nije postovao skoro 3 godine ph34r.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 7 months later...
  • 4 months later...
Oni koji pametuju o tome da Demoniac nije zvučao dobro, ne kapiraju da je u vreme izdavanja tog albuma sve bilo poprilično drugačije. Najteže u svemu je bilo izdati ploču, postojale su samo 3-4 bitne disko kuće koje su bile državne i nisu imale ni najblažu nameru da izdaju HM muziku, bilo je samo nekoliko kvalitetnih privatnih studija u celoj staroj jugoslaviji, koji su bili poprilično skupi. Tada je bilo sve poprilično drugačije, svi su imali kinte da jedu piju, plate račune i slično, to je bilo jeftino, a bilo šta od tehnike je bilo jezivo skupo, samo par ljudi u razredu je moglo da ima muzički stub, ta varijanta. Niko nije imao informacije, nisu postojali internet, strana štampa i slične stvari, niste mogli da od kolege čujete kako snimiti dobre gitare, da kupite pedalu koju vi hoćete ili kupite dobru gitaru kakvu hoćete.

To jeste bilo u pravom smislu kameno doba u odnosu na današnje vreme.

Jednostavno nije bilo moguće snimiti HM materijal kako treba, tu je bilo i istovremeno jako smešnih i jako tužnih anegdota vezanih za snimanja i razgovore u diskografskim kućama.

 

 

 

Tacno je sve sto je Dushan naveo u postu... licno, nisam ih bas gotivila ali mogli su da prodju+imali su kakvu - takvu podrsku ljudi ranih 90-ih

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kod njih je najveca greska bila sto su ih uvek gurali u pgresan zanr. Oni jednostavno nisu bili thrash metal, vec neki power/heavy. Nebitno, bili su sasvim dobri za ono sto su tada radili. Treba im cestitati na upurnosti da nakon 5 godina i 4 dema napokon snime album.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mozda i jedna od jacih stvari koju sam procitao je kad je jedan lik skoro radio neku nazovi recenziju album "Touch The Wind". Rekao je da je omot kao Manilla Road album "Crystal Logic". Kad sam prvi put video taj omot, stvarno mi je zalicio na Demoniac. Onako, izgleda polu ili tricetvrt amaterski. Samo malko ozbiljnije da je bilo i izgeldao bi mnogo efektnije.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 3 months later...

Konacno sam nabavio album, odlican je za ono vreme.

Sigurno jedan od boljih metal albuma izdatih kod nas.

"Comin' gain", "And after all", "Livin' in another world", "Touch the wind", "Total thrash" su najbolje pesme.

Da li se neko seca spota za "Touch the wind"? Malo pre sam jednom liku nosio cd da prebaci sebi on kaze da je spot bio mnogo dobar.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kada si vec to pomenuo.

Ja sam hteo da ga nabavim jos 2001. godine okrenem Expslossive i javi se valjda Kole i kaze da je cena ploce 10 DM, ali da nazovem za jedno dve nedelje pa cemo se dogovoriti. Posto nemam gramofon prvo sam trazio kastu ali mi je rekao da je nema u prodaji, posle kada sam zvao rekao je da ni ploce nema vise. A nasao sam bio i lika koji bi mi to prebacio na kasetu ili CD.

Ali isplatilo se cekati ovih 6 godina.

Edited by Wild_Tigar

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 9 months later...
Guest tchalle
Konacno sam nabavio album, odlican je za ono vreme.

Sigurno jedan od boljih metal albuma izdatih kod nas.

"Comin' gain", "And after all", "Livin' in another world", "Touch the wind", "Total thrash" su najbolje pesme.

Da li se neko seca spota za "Touch the wind"? Malo pre sam jednom liku nosio cd da prebaci sebi on kaze da je spot bio mnogo dobar.

Ako imas Demoniac na cd-u, da li bi mogao da mi ga snimis uz odredjenu nadoknadu?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Omanuo si za par nedelja. Mislim da sam ja iste godine narucio to, Bombarder i Heller za skupa 12 maraka.

 

Ma tada je već Kole ukapirao da te ploče može prodavati na ebayu za 100 Eura po komadu.

 

 

Na ovom blogu imaš demoniac album a i dosta više interesantnih stvari

 

http://audioheaven-alexcro.blogspot.com/search?q=demoniac

Share this post


Link to post
Share on other sites

Polzovicu su pametno radili, uzeli su par bendova i njih forsirali.

Oni su tada imali tv emisiju, a neko vreme i Hard Metal. To je tada imalo mnogo veci domet i znacaj nego danas u vreme intereneta.

Bendova je bilo mnogo manje, a Demoniac im je trebao kao protivteza Bloodbathu koji su bili strasno medijski forsirani, ali su svirali death metal, ovi su jednostavno zvucali prijemcljivije.

Meni je taj bend uvek bio pomalo nasilna kombinacija zelje da se svira thrash i pevaca koji je u hard rok fazonu. Ima slika u nekom Hard Metalu gde je Ljuba u nekim helankama.

Ploca je izasla zajedno sa Bloodbathovom u septembru 1992., a uz njih sam dobio i Bombarder (danas bih morao da dam gomilu para za te tri ploce, a tada su bile 12 maraka). To su snimci iz 1990., ritam masina umesto zivog bubnja, spot za Touch The Wind je ustvari plejbek u nekom tv studiju, a Bloodbath su imali bas pravi spot. Jel ima neko one VHS kasete sto je Polzovic presnimavao 1994-5 gde su na jednoj svi domaci spotovi, a na drugoj Balkan Horror Opera 1994?

Bloodbath, Demoniac i Necrophobia su 1992-3 svirali pravu turneju po Srbiji, tacno je da Polzovici mnogo vole pare, ali su imali volje i zivaca da ozbiljno stanu iza stvari koje su radili. Ni pre ni posle njih nijedan ovdasnji domaci izdavac nije tako stajao iza svojih bendova (vinili, mediji, organizacija koncerata).

Demoniac su i tada bili poprilicno arhaicni, nisu ni bili pravi thrash, ali mi je uvek drago kada pustim taj album.

 

Polzovicu su pametno radili, uzeli su par bendova i njih forsirali.

Oni su tada imali tv emisiju, a neko vreme i Hard Metal. To je tada imalo mnogo veci domet i znacaj nego danas u vreme intereneta.

Bendova je bilo mnogo manje, a Demoniac im je trebao kao protivteza Bloodbathu koji su bili strasno medijski forsirani, ali su svirali death metal, ovi su jednostavno zvucali prijemcljivije.

Meni je taj bend uvek bio pomalo nasilna kombinacija zelje da se svira thrash i pevaca koji je u hard rok fazonu. Ima slika u nekom Hard Metalu gde je Ljuba u nekim helankama.

Ploca je izasla zajedno sa Bloodbathovom u septembru 1992., a uz njih sam dobio i Bombarder (danas bih morao da dam gomilu para za te tri ploce, a tada su bile 12 maraka). To su snimci iz 1990., ritam masina umesto zivog bubnja, spot za Touch The Wind je ustvari plejbek u nekom tv studiju, a Bloodbath su imali bas pravi spot. Jel ima neko one VHS kasete sto je Polzovic presnimavao 1994-5 gde su na jednoj svi domaci spotovi, a na drugoj Balkan Horror Opera 1994?

Bloodbath, Demoniac i Necrophobia su 1992-3 svirali pravu turneju po Srbiji, tacno je da Polzovici mnogo vole pare, ali su imali volje i zivaca da ozbiljno stanu iza stvari koje su radili. Ni pre ni posle njih nijedan ovdasnji domaci izdavac nije tako stajao iza svojih bendova (vinili, mediji, organizacija koncerata).

Demoniac su i tada bili poprilicno arhaicni, :rolleyes: nisu ni bili pravi thrash, ali mi je uvek drago kada pustim taj album.

 

Polzovicu su pametno radili, uzeli su par bendova i njih forsirali.

Oni su tada imali tv emisiju, a neko vreme i Hard Metal. To je tada imalo mnogo veci domet i znacaj nego danas u vreme intereneta.

Bendova je bilo mnogo manje, a Demoniac im je trebao kao protivteza Bloodbathu koji su bili strasno medijski forsirani, ali su svirali death metal, ovi su jednostavno zvucali prijemcljivije.

Meni je taj bend uvek bio pomalo nasilna kombinacija zelje da se svira thrash i pevaca koji je u hard rok fazonu. Ima slika u nekom Hard Metalu gde je Ljuba u nekim helankama.

Ploca je izasla zajedno sa Bloodbathovom u septembru 1992., a uz njih sam dobio i Bombarder (danas bih morao da dam gomilu para za te tri ploce, a tada su bile 12 maraka). To su snimci iz 1990., ritam masina umesto zivog bubnja, spot za Touch The Wind je ustvari plejbek u nekom tv studiju, a Bloodbath su imali bas pravi spot. Jel ima neko one VHS kasete sto je Polzovic presnimavao 1994-5 gde su na jednoj svi domaci spotovi, a na drugoj Balkan Horror Opera 1994?

Bloodbath, Demoniac i Necrophobia su 1992-3 svirali pravu turneju po Srbiji, tacno je da Polzovici mnogo vole pare, ali su imali volje i zivaca da ozbiljno stanu iza stvari koje su radili. Ni pre ni posle njih nijedan ovdasnji domaci izdavac nije tako stajao iza svojih bendova (vinili, mediji, organizacija koncerata).

Demoniac su i tada bili poprilicno arhaicni, :rolleyes: nisu ni bili pravi thrash, ali mi je uvek drago kada pustim taj album.

 

Kako sam uspeo sa tri puta isto postavim?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...